آنچه که باید درباره ترمینال های فرودگاه مهرآباد بدانید

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 آنچه که باید درباره ترمینال های فرودگاه مهرآباد بدانید - سیمرغ 24
بدون شک فرودگاه مهرآباد تهران معروف ترین فرودگاه ایران است که روزانه پروازهای مختلفی در آن انجام می شود. این فرودگاه، اولین فرودگاه تهران بوده و توانسته با جابجایی ۱۳ میلیون مسافر در سال پررفت و آمدترین فرودگاه ایران لقب بگیرد. اگر شما هم چمدان خود را بسته و راهی این فرودگاه شده اید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که پروازهای ورودی و خروجی ایرلاین های مختلف از کدام یک از ترمینال های فرودگاه مهرآباد انجام می شود. برای اطلاع از این موضوع و آشنایی کامل با ترمینال های فرودگاه مهرآباد با این مقاله که تحت عنوان «آنچه که باید درباره ترمینال های فرودگاه مهرآباد بدانید» در سیمرغ 24 منتشر می شود، همراه باشید.

ترمینال های فرودگاه مهرآباد


فرودگاه مهر آباد 6 ترمینال مختلف دارد. برای ورود و خروج پروازهای داخلی از ترمینال شماره 1 و 2 استفاده می شود. ترمینال 4 فقط مخصوص خروج از تهران به سمت هر کدام از شهرهای ایران است. ترمینال شماره 6 هم فقط مخصوص ورود به تهران از هر کدام از شهرهای داخلی کشورمان می باشد. البته این موضوع بسته به آن دارد که شما بلیط کدام یک از شرکت های هواپیمایی را تهیه کرده باشید. برای مثال ترمینال شماره 1 فقط مخصوص ورود و خروج دو هواپیمایی کیش ایر و زاگرس است. در ادامه به طور واضح این موضوع را برای شما توضیح خواهیم داد:

ترمینال های فرودگاه مهرآباد

شرکت هواپیمایی ماهان


یکی از بهترین و خوشنام ترین شرکت های هواپیمایی ایران، ایرلاین ماهان است که در سال 71 در کرمان و تنها با دو فروند هواپیما فعالیت خود را آغاز کرد. ولی در حال حاضر ماهان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی ایران است که با داشتن 54 فروند هواپیمای باری و مسافربری روزانه در حدود 52 پرواز داخلی و خارجی را انجام می دهد. حتما می دانید که هر دو پرواز داخلی و خارجی ماهان دارای کلاس معمولی (اکونومی) و تجاری (بیزنس) می باشد. مهم ترین نکته آن است که پروازهای ورودی هواپیمایی ماهان از ترمینال 6 مهرآباد و پروازهای خروجی از ترمینال شماره 4 انجام می شود. برای اطلاع بیشتر از خدمات این شرکت هواپپیمایی می توانید به مقاله ای در سیمرغ 24 تحت عنوان «بهترین ایرلاین های ایران از نظر ارائه خدمات» مراجعه نمایید.

شرکت هواپیمایی ایران ایر


ایران ایر یا هما یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی ایران است که بیش تر از چهار دهه از فعالیت آن می گذرد. این شرکت هواپیمایی از ادغام دو شرکت «ایرانیان ایرویز» و «پرشین ایرسرویس» تشکیل شده است. هم اکنون ناوگان هوایی ایران ایر که از 43 فروند هواپیما تشکیل شده است، مسافران را بین 40 مقصد داخلی و بین المللی جا به جا می کند. لازم به ذکر است که پروازهای داخلی و خارجی هما در دو کلاس پروازی «هما کلاس» و «کلاس اکونومی» جا به جا می شود. پروازهای ورودی و خروجی ایران ایر (پروازهای داخلی) از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد انجام شده می شود. همچنین اگر شما می خواهید بدانید که «ارزان ترین بلیط هواپیما را کدام ایرلاین ارائه می دهد» می توانید همین مقاله را در سیمرغ 24 مطالعه نمایید.

شرکت هواپیمایی آسمان


یکی از شرکت هایی که گسترده ترین شبکه پروازی داخلی را دارد، شرکت هواپیمایی آسمان است که در سال 1359 با ادغام چهار شرکت هواپیمایی فعالیت خود را آغاز کرد. ایرلاین آسمان دارای 33 فروند هواپیما است که مسافران را بین 40 مقصد داخلی و 13 مقصد خارجی جابه جا می کند. لازم به ذکر است که انجمن بین المللی حمل و نقل هواپیمایی (یاتا) گواهینامه امنیت پرواز را برای این شرکت صادر کرده است. پروازهای ورودی آسمان به ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد و پروازهای خروجی آن هم از ترمینال 4 انجام می شود.

ترمینال شماره 1 فرودگاه مهرآباد

شرکت هواپیمایی معراج


از جمله شرکت های هواپیمایی تازه تاسیس در کشور که به محبوبیت خاصی هم در بین مسافران دست پیدا کرده است، باید به هواپیمایی معراج اشاره کرد. چیزی که باعث علاقه مسافران به این ایرلاین شده است، نداشتن تاخیر در پروازهاست. اگر شما هم زمان بندی و نداشتن تاخیر برایتان اهمیت بسیار دارد، می توانید رو ی هواپیماهای معراج حساب باز کنید؛ زیرا که از طرف سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان کم تاخیر ترین شرکت هواپیمایی انتخاب شده است. پروازهای ورودی و خروجی شرکت هواپیمایی معراج از ترمینال شماره 2 مهرآباد انجام می شود.

شرکت هواپیمایی کیش ایر


شرکت هواپیمایی کیش ایر در سال 1370 فعالیت خود را شروع کرد و به سبب داشتن گواهینامه استاندارد ایمنی هواپیمایی، یکی از امن ترین و مطمئن ترین ایرلاین های ایران محسوب می شود. این ایرلاین زیر نظر منطقه آزاد کیش فعالیت می کند و در ابتدا پروازهای آن از جزیره کیش به سایر مراکز استان ها بود. پس از گذشت مدتی پروازهای خارجی به آن اضافه شد و در حال حاضر هم به دبی و ابوظبی پرواز دارد. لازم به ذکر است که پروازهای ورودی هواپیمایی کیش ایر به ترمینال 2 و پروازهای خروجی آن از ترمینال 1 مهرآباد انجام می شود.

شرکت هواپیمایی قشم ایر


هواپیمایی قشم فعالیت خود را در سال 1372 و با 2 فروند هواپیمای استیجاری آغاز کزد. اما پس از گذشت 7 سال توانست 7 فروند هواپیمای دیگر به ناوگان خود اضافه کند و پروازهای خود را افزایش دهد. پس از گذشت 10 سال شرکت هواپیمایی قشم ایر به هولدینگ سورینت واگذار شد و در این مدت با اضافه کردن ناوگان هوایی و نیروهای مختلف موفقیت های زیادی را به دست آورد. پروازهای قشم ایر از کیفیت و امنیت بالایی برخوردار است و سالانه مسافران زیادی برای مسیرهای داخلی و خارجی از این ایرلاین استفاده می کنند. گفتنی است پروازهای ورودی و خروجی قشم ایر از ترمینال شماره 2 مهرآباد انجام می شود.

شرکت هواپیمایی کارون


شرکت هواپیمایی نفت ایران که در حال حاضر با نام هواپیمایی کارون فعالیت می کند، یکی از قدیمی ترین ایرلاین های ایران است که دفتر مرکزی آن در شهر اهواز قرار دارد. کارون علاوه بر آن که پروازهای داخلی را انجام می دهد، چندین پرواز بین المللی نیز به کشورهای همسایه دارد. همچنین هواپیمایی کارون فعالیت های خود را به صورت باربری نیز به انجام می رساند. مالک اصلی این ایرلاین شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت است. لازم است بدانید که پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی کارون از ترمینال شماره 2 مهرآباد انجام می شود. در ادامه شما می توانید با مشاهده جدول زیر از پروازهای ورودی و خروجی سایر ایرلاین های کشور مطلع شوید.

پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه مهرآباد
در پایان باید بگوییم که برای خرید بلیط هواپیما هر کدام از ایرلاین های فوق می توانید به سامانه فروش آنلاین بلیط هواپیما سیمرغ 24 مراجعه نمایید. این امکان برای شما فراهم است تا بلیط هواپیما مورد نظر خود را در مدت زمانی کوتاه و قیمت مناسب خریداری کنید. همچنین در سیمرغ 24 می توانید با هوشمند سازی جستجوی خود توسط گزینه فیلتر، بلیط هواپیما خود را بر اساس ایرلاین، کلاس پروازی، ساعت پرواز، قیمت و... رزرو و خریداری نمایید.