آن چه باید درباره خرید بلیط اتوبوس تهران مشهد بدانید

امتیاز دهید:
55 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 0.4 از 5 آن چه باید درباره خرید بلیط اتوبوس تهران مشهد بدانید - سیمرغ 24
هنگامی که می خواهید سفر تهران به مشهد خود را با اتوبوس آغاز نمایید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. چرا که ممکن است قیمت بلیط اتوبوس در یک مسیر خاص و در دو شرکت تعاونی با یکدیگر متفاوت باشد. پس قبل از آغاز سفر و خرید بلیط اتوبوس عوامل مختلف را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید بلیط اتوبوس نمایید تا بتوانید بهترین و در عین حال ارزان ترین آن را برای خود رزرو و خریداری کنید. در ادامه با سیمرغ 24 همراه باشید تا شما را با « آن چه باید درباره خرید بلیط اتوبوس تهران مشهد بدانید» آشنا نماییم.

توجه به نوع اتوبوس


همان طور که می دانید، در حال حاضر از اتوبوس های مختلفی برای جا به جایی مسافران در مسیرهای بین شهری استفاده می شود. شرکت هایی که هر کدام اسامی مختلفی دارند و امکانات و خدمات متعددی را به مسافران خود ارائه می دهند. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که آن چه باعث ایجاد تفاوت قیمت در اتوبوس های مختلف می شود، نام شرکت نیست، بلکه درجه یا کلاس آن هاست که به دو دسته اتوبوس های معمولی و اتوبوس های وی آی پی تقسیم می شود. به همین خاطر است که هر یک از اتوبوس های اسکانیا، وولو و مان با توجه به کلاسی که دارند، نسبت به ارائه خدمات به مسافران مسیر تهران مشهد تلاش می کنند. تمام این عوامل باعث می شود تا قیمت بلیط تهران مشهد وی آی پی از قیمت بلیط اتوبوس معمولی در همین مسیر بالاتر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن مقاله «کدام اتوبوس مسافربری برای سفر مناسب تر است؟» در سیمرغ 24 را به شما پیشنهاد می کنیم.

خرید بلیط اتوبوس تهران مشهد

مسافت بین مبدا تا مقصد


از جمله عواملی که در قیمت بلیط اتوبوس تاثیر بسیار زیادی دارد، فاصله مبدا تا مقصد و یا همان مسافت سفر است. حتما می دانید که هر چقدر فاصله مبدا تا مقصد بیشتر باشد، قیمت بلیط اتوبوس هم افزایش می یابد. برای مثال قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد از قیمت بلیط همان اتوبوس در مسیر تهران قزوین بیشتر و گران تر است. به همین خاطر است که هر چه مسافت سفر بیشتر باشد، مسافر باید پول بیشتری را برای خرید بلیط اتوبوس پرداخت کند. در کنار این موضوع، کلاس اتوبوس را هم در نظر بگیرید و سپس قیمت بلیط مورد نظر خود را جستجو نمایید. همچنین توجه به صندلی اتوبوس هم برای برخی مسافران اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین خاطر مقاله «بهترین و بدترین صندلی اتوبوس برای سفر کدام است؟» می تواند کمک بسیار زیادی به افراد نماید.

سن و سال مسافر و شرایط خاص او


حتما مطلع هستید که قیمت انواع بلیط سفر مانند بلیط هواپیما، بلیط قطار و یا بلیط اتوبوس بستگی به عوامل مختلفی دارد که یکی از آن ها توجه به سن و سال مسافر و یا شرایط خاص اوست. مثلا نوزادان در هنگام سوار شدن به هواپیما نیازی به پرداخت کل هزینه بلیط ندارند و تنها با پرداخت چند درصد از آن می توانند سفر خود را آغاز کنند. خانواده های شهدا و ایثاگران هنگام خرید بلیط سفر شرایطی خاصی برایشان فراهم است که به وسیله آن می توانند از تخفیفاتی که برایشان در نظر گرفته شده است، اسفاده نمایند. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت بلیط اتوبوس نیز توجه به سن و سال مسافران است که به دو دسته کلی کودک و بزرگسال تقسیم می شوند. طبق این تقسیم بندی مسافران زیر پنج سال کودک محسوب می شوند و نیازی به پرداخت هزینه ای برای خرید بلیط اتوبوس ندارند و سفر آن ها رایگان است. در مقابل همه مسافران بالای پنج سال بزرگسال هستند و باید بهای بلیط اتوبوس را به طور کامل پرداخت کنند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سیمرغ 24


قیل از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد در سامانه های اینترنتی و باجه های حضوری فروش یکسان است؛ چرا که این قیمت ها توسط تعاونی ها و شرکت های مسافربری تعیین می شود و سامانه های فروش اینترنتی بلیط اتوبوس هیچ گونه تصمیمی در این مورد نمی توانند بگیرند. با تمام این توضیحات بعضی از سامانه های خرید اینترنتی بلیط سفر مانند سیمرغ 24 با کاهش سود خود و گاها با ارائه کدهای تخفیف، بلیط اتوبوس را با قیمت پایین تری به دست مسافران خود می رسانند. به همین خاطر مسافر می تواند بلیط اتوبوس ارزان تری را برای خود تهیه نماید.

توجه به شرکت های مسافربری


برخی از شرکت های اتوبوس رانی شرایط و تسهیلاتی را برای مسافران خود در نظر گرفته اند که باعث می شود تا هزینه های سفر تا حد قابل قبولی کاهش یابد. برای مثال شرکت مسافربری همسفر برای مسافران خود این امکان را فراهم کرده تا با خرید اینترنتی 7 بلیط در یک مسیر از این شرکت، بلیط هشتم را به صورت رایگان دریافت نمایند. البته هنگام خرید بلیط های این شرکت به نکات زیر هم توجه کنید:

1- کلیه بلیط ها باید از یک مبدا و به یک مقصد باشد.
2- کلیه بلیط ها باید برای یک تاریخ مشخص باشد.
3- خرید ها باید به صورت اینترنتی انجام شود.
4- مسافر باید برگه پرینت شده بلیط های خود را به غرفه همسفر در پایانه مسافربری برده تا بلیط رایگان خود را دریافت نماید.

توجه به شرکت مسافربری در هنگام خرید بلیط اتوبوس تهران مشهد

به همین خاطر توجه به این امر می تواند این امکان را برای مسافران فراهم کند تا بلیط اتوبوس تهران مشهد خود را به طور میانگین با قیمت کمتری خریداری کرده و هزینه سفرهای دسته جمعی خود را تا حد قابل قبولی کاهش دهد.

در پایان لازم به ذکر است که در سامانه فروش آنلاین بلیط سیمرغ 24 امکان خرید بلیط اتوبوس در دو کلاس سفری معمولی و وی آی پی برایتان فراهم است و شما می توانید به راحتی در یک زمان کوتاه بلیط اتوبوس مورد نظر خود را خریداری نمایید. همچنین امکان خرید انواع بلیط هواپیما چارتر و سیستمی، بیمه مسافرتی و خرید قسطی بلیط نیز برای شما مسافران گرامی فراهم شده است. به همین خاطر کسانی که بلیط سفر خود را از مجموعه سیمرغ 24 خریداری می کنند، از شرایط سفرشان رضایت کامل داشته و با آرامش و آسایش آن را به انجام می رسانند.