ایرلاین های آمریکایی می خواهند در تمامی پروازهای خود امکان اتصال به شبکه اینترنت وای فای را برای مسافران فراهم کنند.

ایرلاین های آمریکایی می خواهند در تمامی پروازهای خود امکان اتصال به شبکه اینترنت وای فای را برای مسافران فراهم کنند.

به گزارش سیمرغ 24، از آنجایی که در چند سال اخیر بسیاری از خطوط هواپیمایی معتبر در جهان برای بعضی از هواپیماها و سفرهای خاص و ویژه امکان اتصال به شبکه اینترنت وای فای را فراهم کرده بودند، حالا به نظر می رسد که ایرلاین های بیشتری به دنبال آوردن این قابلیت مهم برای مسافران خود هستند تا بتوانند در بررسی های یاتا و سایر سازمان های هوانوردی هم نمره عملکرد و درجه کیفیت بالاتری را به دست آورند.

در حال حاضر هم دو ایرلاین آمریکایی دلتا ایرلاین و آمریکن ایرلاین به تازگی اعلام کرده اند که می خواهند تا پایان سال 2019 امکان اتصال به شبکه اینترنت بی سیم وای فای را برای تمامی پروازها و هواپیماهای خود فراهم آورد تا مسافران بتوانند به راحتی و با آسودگی خاطر همه کارها و فعالیت های موردنظر خود را در مدت زمان پرواز انجام دهند.

طبق گزارش های به دست آمده از آنجایی که امکان استفاده از شبکه های اینترنت همراه یا دیتا برای مسافران حاضر در هواپیما وجود ندارد، بسیاری از برندهای معتبر تکنولوژی با همکاری اپراتورهای مخابراتی و شرکت های هواپیمایی مختلف در چند سال اخیر به نصب و برقراری شبکه اینترنت وایرلس موسوم به وای فای اقدام کرده اند. در بررسی های صورت گرفته این اقدام منجر به ایجاد هیچ گونه خللی در شبکه های ارتباطی هواپیما نمی شود و برای مسافرانی که در طول پرواز بخصوص مسافت های طولانی با مشکلات متعددی مواجه می شوند و بسیاری از آنها نیز به دنبال سرگرم کردن خود از طریق شبکه های اجتماعی و اینترنتی هستند، وجود شبکه وای فای ضروری و حتمی به نظر می رسد.

طبق نظر کارشناسان فعال در صنعت هوانوردی و تکنولوژی اتصال مسافران به شبکه اینترنت وای فای تا پایان سال 2019 میلادی و نهایتا تا سال ۲۰۲۰، در بالغ بر ۸۰ درصد از هواپیماهای ایرلاین های مختلف در جهان برقرار می شود.