معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب که ایرلاین ها اجازه تغییر بلیط سیستمی به چارتری را ندارند، گفت: امکان حذف کردن کامل شبکه فروش بلیت چارتری وجود ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب که ایرلاین ها اجازه تغییر بلیط سیستمی به چارتری را ندارند، گفت: امکان حذف کردن کامل شبکه فروش بلیت چارتری وجود ندارد.

به گزارش سیمرغ 24، علی عابدزاده در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره فروش بلیط چارتری از سوی شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: ایرلاین ها اجازه تغییر بلیت سیستمی به چارتری را ندارند ولی باید به این شرکت ها فرصت داده شود تا فروش بلیت های چارتری را به پایین ترین حد ممکن برسانند.

وی با بیان این موضوع که تعداد زیادی از پروازهای چارتری شرکت های هواپیمایی در حال شیفت شدن به مقاصد گردشگری مانند قشم و کیش است، افزود: تنها در این مسیرها فروش بلیت چارتری ادامه دارد و در سایر مسیرها شرکت های هواپیمایی فروش چارتری را به پایین ترین حد ممکن رسانده اند. با این حال شرکت های بزرگ و اصلی هواپیمایی مانند ایران ایر، ماهان، آسمان و زاگرس عمدتا به فروش بلیط سیستمی روی آورده اند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر این مطلب که امکان حذف کردن کامل شبکه فروش بلیت چارتری وجود ندارد یادآور شد: فروش بلیط مقاصد گردشگری همواره باید به صورت چارتری باشد و این در دنیا هم رواج داد. همچنین در تلاش هستیم تا شرکت هایی که توانایی بیشتری دارند به ایرلاین های کوچکتر کمک کنند تا کل شبکه فروش بلیط هواپیما به سمت سیستمی هدایت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان این مطلب که حجم پروازهای چارتری داخلی ۲۰ درصد کل پروازهاست، تصریح کرد: با این حال باید فروش بلیط به مقصد کیش و قشم را از سایر پروازها جدا کرد.

عابدزاده سود فروش بلیط در صنعت هوانوردی را بسیار پایین خواند و افزود: با توجه به این که کیش و قشم عمدتا مقاصد گردشگری هستند و زیرساخت های اسکان نیز به صورت هتل در این دو جزیره وجود دارد، متقاضیان سفر به این دو مقصد خواهان خرید تور به جای بلیط هستند؛ ضمن این که مدیران کیش و قشم نیز بیشتر مایل به خرید و فروش بلیت چارتری به این دو منطقه آزاد شده اند.

عابدزاده اظهار داشت: ایرلاین ها باید فروش بلیط چارتری به صورت بسته گردشگری شامل اقامت و دیگر ملزومات سفر را به دفاتر خدمات گردشگری واگذار نماید.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این موضوع که صنعت هوانوردی کشور در حال حرکت به سمت فروش بلیط به صورت عرضه و تقاضاست، اظهار داشت: شبکه پروازی ما گسترده تر از شبکه فعلی است که در حال انجام است. در برخی مسیرها رقابت بیشتر است که سبب شده قیمت بلیط کاهش یابد. مانند مسیر مشهد یا کیش که در برخی موارد قیمت به شدت پایین آمده است.

وی افزود: قیمت بلیط هواپیما را خود شرکت های هواپیمایی (ایرلاین ها) تعیین می کنند، اما اگر آژانسی قیمت بلیط هواپیما را بالاتر از نرخ تعیین شده از سوی شرکت هواپیمایی به فروش برساند سازمان هواپیمایی با آن برخورد جدی خواهد کرد.

وی در پایان گفت: ما در سازمان هواپیمایی در حال بازرسی صنعت هوانوردی هستیم و مردم می توانند در صورت داشتن شکایتی از گران فروشی بلیط هواپیما به این سازمان اطلاع دهند.