از این به بعد گردشگران خارجی می‌توانند در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ویزای خود را دریافت نمایند که این امر موجب افزایش حضور گردشگر خواهد شد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان از امکان صدور ویزای فرودگاهی در شهر اصفهان خبر داد و گفت: از این به بعد گردشگران خارجی میتوانند در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ویزای خود را دریافت نمایند که این امر موجب افزایش حضور گردشگر خواهد شد.

به گزارش سیمرغ 24، علیرضا سالاریان در مراسم افتتاح سیستم هوشمند صدور روادید یا ویزا در فرودگاه بینالمللی شهید بهشتی اصفهان اظهار داشت: هم اکنون در چند کلان شهر از جمله اصفهان، تهران، شیراز، تبریز و مشهد، ویزای فرودگاهی صادر می شود.

وی افزود: معنای ویزای فرودگاهی آن است که تبعه کشور خارجی و توریستی که قصد وارد شدن به ایران را دارد، از قبل وارد سایت وزارت خارجه میشود و سایت یک کد پیگیری به او خواهد داد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با بیان این مطلب که این کد رهگیری در فرودگاه و با تحویل به مسؤول مربوطه، صدور روادید انجام میشود، گفت: ممکن است اتباع خارجی این کار را انجام ندهد و بدون کد پیگیری وارد فرودگاه شود که او هم میتواند نسبت به اخذ روادید فرودگاهی اقدام کند که البته با توجه به این که لازم است استعلامهای لازم انجام شود، وقت بیشتری از آن ها گرفته خواهد شد.

او در ادامه گفت: قرار گرفتن دستگاههایی مانند پاسپورتخوان ضروری است که با همکاری وزارت امور خارجه و فرودگاه شهید بهشتی خریداری شده و مورد تأیید ناجا هم قرار گرفته است؛ با قرار گرفتن پاسپورت بر روی دستگاه، اطلاعات مربوطه منتقل شده و روادید نیز صادر میشود.

سالاریان با بیان این که امتیاز اصلی اصفهان در حال حاضر گردشگری است، گفت: گردشگری مهم ترین ظرفیتی است که اصفهان میتواند از آن استفاده کند و تحقق این امر نیاز به بازاریابی های مختلفی دارد؛ در جذب گردشگر تنها صدور آنی روادید تاثیر چندانی ندارد، بلکه مهم تر از همه بازاریابی پیوسته و موثر است.

وی با بیان این که طبق آمار سازمان میراث فرهنگی در سال 96، بین 400 تا 500 هزار گردشگر و توریست وارد شهر اصفهان شدهاند، تأکید کرد: این رقم در مقابل 39 میلیون گردشگری که وارد ترکیه میشوند رقم بسیار ناچیز و کمی است اما صدور روادید فرودگاهی در ورود گردشگر بیشتر به اصفهان کمک شایان توجهی خواهد داشت.