اگر از پرواز جا ماندید چه کنید؟

امتیاز دهید:
18 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2.8 از 5 اگر از پرواز جا ماندید چه کنید؟ - سیمرغ 24
تأخیر و دیر رسیدن به فرودگاه برای سفر با هواپیما ممکن است برای خیلیها بسیار زجرآور و گاهی جبرانناپذیر باشد، اما باید بدانید که هر چیزی راهی و هر مشکلی راه حلی دارد و این مورد هم قطعا یکی از همانهاست. پس در ادامه با سیمرغ 24 همراه باشید تا در این رابطه شما را راهنمایی کنیم.

گاهی ممکن است دیر به فرودگاه برسید اما اگر مقدار کمی مدیریت بحران یاد گرفته باشید، میدانید در چنین مواقعی چه کار باید بکنید. فقط کافی است در راه رفتن به فرودگاه یک خیابان یا اتوبان را اشتباه بروید آن وقت است که دیگر دنیا روی سرتان خراب می شود و دچار استرس و نگرانی می شوید. در همین حال دعا می کنید که پرواز هم تاخیر داشته باشد تا این امکان برایتان فراهم شود که شما به موقع سوار هواپیما شوید. اگر این شانس برای شما وجود داشته باشد و هواپیما با تاخیر از روی زمین بلند شود همه چیز بر وفق مراد شماست و دلشوره هایتان بر طرف می شود. در این مواقع است که شما می توانید با خیال راحت سوار هواپیما شوید و سفر خود را آغاز نمایید.
اما این احتمال وجود دارد که همه افراد مثل شما خوش شانس نباشند. برای بعضی از افراد جا ماندن از هواپیما مانند یک بلای آسمانی می باشد که بسیار برای آن ها مشکل آفرین خواهد بود. مخصوصا افرادی که قرار ملاقات یا جلسه کاری مهمی داشته باشند.

با وجود این که در زمان جا ماندن از پرواز به سرعت میتوان عصبانی و آشفته شد و اضطراب سر تا پای وجود انسان را فرا گیرد، و البته در کنار همه این موارد خسارت ها و هزینههای اضافی هم به گردن شما بیفتد، اما در بعضی مواقع اگر آرامش خود را حفظ کنید، این امکان وجود دارد که بتوانید به سرعت تصمیم درستی اتخاذ نمایید و چاره ای بیندیشید تا بتوانید از وضعیتی که در آن هستید نجات پیدا کنید.

شاید بارها و بارها وقتی به فرودگاه میرسید دیده باشید که بسیاری از افرادی که دیر به پروازشان رسیدهاند، از شنیدن خبر پرواز هواپیما و جا ماندن از آن به شذت عصبانی شده اند و در حال دعوا کردن و ناسزا گفتن به پرسنل فرودگاه هستند. اگر چه واکنش این افراد کاملاً طبیعی است، اما شما میتوانید چنین پایان بدی را مدیریت کنید تا از آن رهایی یابید. پس تا حدودی می توان گفت که نیازی به عصبانی شدن و نگرانی نیست.

در این مقاله، سیمرغ 24 تصمیم گرفته است به شما نکته هایی را آموزش دهد که در مواقع بحرانی و سخت جا ماندن از پرواز، بتوانید بهترین راه حل ممکن را انتخاب کنید تا دیگر از پروازی جا نمانید و یا اینکه بدانید چطور خودتان را به پرواز بعدی برسانید. پس با ما همراه باشید:

پرواز را آنلاین بررسی کنید


با چک کردن آنلاین پرواز احتمال از دست دادن آن و جا ماندن از پرواز به کمترین حد خود میرسد؛ زیرا دیگر لازم نیست وقت زیادی را در فرودگاه برای بررسی و چک کردن پرواز خود صرف نمایید.

اگر دیرتان شده است، فرودگاه را باخبر کنید


به فرودگاه مورد نظر خود اطلاع دهید. این کار به شما کمک می کند تا در زمان هایی که ممکن است شما چند دقیقه دیر به پرواز برسید از بسته شدن گیت جلوگیری نماید. پس شما با عجله خود را به گیت خواهید رساند. تقریبا بیشتر خطوط هوایی در مدت زمان مشخصی منتظر شما خواهند ماند. اما اگر بیشتر از مدت زمان برنامه ریزی شده تاخیر داشته باشید، به طور قطع دیگر هواپیما منتظر شما نخواهد ماند و شما پرواز را از دست خواهید داد.

با پرسنل فرودگاه تماس بگیرید


اگر برای شما مشکلی پیش آمده و این امکان وجود دارد که دیر به پروازتان برسید، با یکی از پرسنل فرودگاه تماس بگیرید. احتمالاً آن ها به پرسنل خطوط هوایی اعلام خواهند کرد تا منتظر شما بمانند. با این که ممکن است این راهکار همیشه هم پاسخگو نباشد، اما اگر درخواست خود را به صورت مودبانه بیان کنید، شاید پرسنل بتوانند به شما کمک کنند.

اگر از پروازتان جا ماندید، پرواز جایگزین را انتخاب کنید.


اگر شما دیر به فرودگاه رسیدید و پروازتان را از دست دادید، تلاش نکنید با داد و هوار کردن و فریادهای بلند یا ناسزا گفتن به پرسنل فرودگاه خودتان را تخلیه روانی کنید.مواردی از این دست تقریباً همه روزه در فرودگاه ها اتفاق می افتد و چهره خوشایندی هم ندارد. تنها کاری که قادر به انجام آن هستید این است که پرواز جدیدی که بلافاصله بعد از همین پرواز از دست رفته تان به مقصد مورد نظر از زمین بلند می شود را رزرو نمایید. یادتان باشد که بابت این کار باید هزینه اضافی متحمل شوید.

انتظار


انتظار میتواند بسیار سخت و عذاب آور باشد اما توصیه ما به شما این است که اگر چند ساعتی به پروازتان باقی مانده است فرودگاه را ترک نکنید و همان جا منتظر بمانید. این امکان برایتان وجود دارد که از فروشگاههای جذاب فرودگاه بازدید نمایید. به یکی از کافه ها یا رستوران های فرودگاه بروید و نوشیدنی مورد علاقه خود را میل نمایید. در این حالت هم آرامش اعصاب به شما باز می گردد و آرام خواهید شد. در نهایت هم وقت با سرعت بیشتری طی خواهد شد و زمان پرواز شما فرا خواهد رسید.

عبرت بگیرید!


همیشه از تجربه های بد زندگی خود به عنوان درس عبرتی برای آینده و جلوگیری از اتفاق افتادن مجدد آن استفاده کنید. همیشه سعی کنید زودتر از زمان پرواز خود در فرودگاه آماده باشید؛ حتی اگر اولین نفری باشید که سوار هواپیما می شوید!