قرار است در ایام نوروز ۱۶۰ فروند هواپیما در خطوط هوایی فعالیت خود را ادامه دهند. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ضمن اعلام این خبر گفت: با این تعداد هواپیما روزانه و به ‌طور میانگین ۹۰۰ پرواز انجام می پذیرد.

قرار است در ایام نوروز ۱۶۰ فروند هواپیما در خطوط هوایی فعالیت خود را ادامه دهند. دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی ضمن اعلام این خبر گفت: با این تعداد هواپیما روزانه و به طور میانگین ۹۰۰ پرواز انجام می پذیرد.

این در حالی است که در نوروز ۹۶ (از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶) روزانه ۷۵۶ پرواز داشتیم. بنابراین پیش بینی می شود سال ۹۷ شاهد افزایش و رشد ۱۵ درصدی در سفرهای هوایی نوروز نسبت به نوروز سال گذشته باشیم.

به گزارش سیمرغ 24، مقصود اسعدی سامانی درباره سفرهای هوایی نوروز اظهار داشت: شرکتهای هواپیمایی مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی، شرکت فرودگاهها و فرودگاههای مبدا و مقصد بابت مدیریت پروازهای نوروزی و پروازهای فوقالعاده دریافت نموده اند. همچنین خطوط هوایی در حال انجام اقدامات لازم برای .انواع چک و تعمیرات اساسی هواپیماهای خود برای ایام نوروز ۹۷ هستند

به گفته دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی، شرکتهای هواپیمایی از دیگر اقداماتی که برای سفرهای نوروزی انجام دادهاند، این است که هم نرخ کلاسهای پروازی مختلف و هم لینک راستی آزمایی بلیتهای خریداری شده را در سایت شرکتهای خود و سایت انجمن شرکتهای هواپیمایی قرار دادهاند. به همین جهت افرادی که از جاهایی غیر از آژانسهای مسافرت هوایی بلیط خریداری میکنند، میتوانند با مراجعه به سایت شرکت هواپیمایی مذکور یا سایت انجمن شرکتهای هواپیمایی از صحت و سقم بلیت ها اطمینان کامل نمایند.