امتیاز دهید:
0 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 0 از 5 بلیط هواپیما شیراز

آشنایی با شیراز


شیراز یکی از شهرهای بزرگ و زیبای ایران و مرکز استان فارس است. این شهرکه همواره در طول تاریخ مرکز شکوفایی و گسترش فرهنگ وتمدن پارسی بوده است پنجمین شهر پرجمعیت ایران است. از زیبایی و شکوه شیراز هر چه بگوییم کم است، زیرا که در تمامی دوران ها، از ایران باستان گرفته تا به امروز، این شهر مرکز تجمع عاشقان علم و فرهنگ ایران زمین بوده است.
آب و هوای شیراز در زمستان ها معتدل و بارانی و در تابستان ها گرم و خشک است. همان طور که همه می دانند و بسیار هم مرسوم است بهترین زمان برای سفر به شهر شیراز اردیبهشت ماه است. زیرا که در این زمان هم از شلوغی های سفر های نوروزی کاسته شده است و هم این که عطر بهار نارنج و شکوفه های بهاری سرتاسر فضای شهر را پر کرده است. آن وقت است که تنفس در این شهر لذت بخش و آرامش دهنده است. زیبایی های شیراز در فصل بهار و مخصوصا اردیبهشت ماه مثال زدنی است. باید دراین ایام مسافرتی به شیراز داشته باشید تا این لذت ها را با دل و جان خود دریابید.
آثار و بناهای تاریخی


شیراز یکی از شهرهایی است که آثار و بناهای تاریخی و فرهنگی فراوانی در آن وجود دارد. اگر بخواهیم به معرفی دقیق و کامل شیراز بپردازیم باید ساعت های زیادی را پیرامون زیبایی ها و شکوه و عظمت این شهر صحبت کنیم؛ اما ما در اینجا توضیحی اجمالی درباره این شهر به شما می دهیم تا آشنایی مختصری با این شهر پیدا کنید:
تخت جمشید یا پرسپولیس پایتخت تشریفاتی و باشکوه پادشاهان ایران در زمان هخامنشیان بوده است. قسمت های اصلی این بنای باشکوه و زیبا در زمان حمله اسکندر مقدونی به ایران از بین رفت، اما همین ویرانه های باقی مانده هم نشانگر تاریخ پرشکوه ایران باستان است.از دیگر بناهای باستانی شهر شیراز باید به مجموعه پاسارگاد اشاره کرد که آرامگاه کوروش بزرگ پادشاه دادگر ایران باستان در آن جاست. هر دو مجموعه تخت جمشید و پاسارگاد در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.
از کنار باغ های سرسبز و زیبای شیراز به راحتی نمی توان گذشت. برای سرمست شدن در فصل بهار باید سری به باغ های شیراز زد و از هوای روح بخش آن ها نهایت استفاده را برد. از جمله باغ های شیراز می توان به باغ نارنجستان قوام، باغ عفیف آباد، باغ ارم، باغ اتابک، باغ بهشت و بسیاری از باغ های دیگر اشاره کرد.
وقتی به شیراز سفر کنیم امکان ندارد که به آرامگاه شاعران بزرگ پارسی سر نزنیم. حافظ و سعدی دو گنجینه ارزشمند ادب و فرهنگ ایران زمین در خاک این شهر زیبا خفته اند. هر گاه به شیراز سفر می کنیم به آرامگاه حافظ می رویم و تفالی بر دیوان او می زنیم تا لذت سفرمان دو چندان شود.
از دیگر آثار تاریخی و دیدنی شهر شیراز می توان به ارگ کریمخان زند، آرمگاه شاه چراغ(ع) برادر امام رضا(ع)، مجموعه حمام و بازار و مسجد وکیل، دروازه قرآن که ورودی این شهر است، مسجد نصیرالملک، نقش رستم و بسیاری دیگر از مکان ها تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری دیگری اشاره کرد.
سفر به شیراز


برای آن که به شیراز سفر کنیم و بتوانیم تمام جاذبه های گردشگری آن را تماشا کنیم حداقل یک هفته وقت لازم است. اما زمانی ما می توانیم در وقت خود صرفه جویی کنیم که وسیله نقلیه ای که برای سفر انتخاب می کنیم مناسب باشد. قطعا در این مواقع بهترین گزینه برای سفر کردن هواپیما است. زمانی انتخاب ما مناسب تر می شود که برای خرید بلیط هواپیمای شیراز از سایت های آنلاین فروش بلیط هواپیما مانند سیمرغ 24 استفاده نماییم. زیرا با خرید از این سایت علاوه بر آن که در وقت و زمان خود صرفه جویی می کنیم می توانیم خریدی مقرون به صرفه و مناسب داشته باشیم و از زیبایی های سفر در کنار خانواده خود لذت بیشتری ببریم.
هنگامی که از سایت سیمرغ 24اقدام به رزرو بلیط هواپیما شیراز می کنید باید به چند نکته هم توجه نمایید. اول اینکه با خرید ازسایت های فروش آنلاین بلیط هواپیما این امکان برای شما فراهم است تا بتوانید با مقایسه پرواز های مختلف که با یک جستجوی ساده به دست می آید آن پروازی را که مناسب با شرایط شماست انتخاب کنید. نکته بعدی آن است که در انتخاب پرواز خود حتما به شرایط پرواز و کلاس پروازی و خدماتی که هر ایرلاین ارائه می دهد هم توجه نمایید تا بتوانید انتخابی مطمئن داشته باشید.
ضمنا پس از آنکه بلیط آنلاین هواپیمای خود برای مقصد شیراز را تهیه کردید اگر مشکل یا سوالی برایتان پیش آمد همکاران ما در پشتیبانی سیمرغ 24 به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستند تا پاسخگوی سوالات شما باشند.