امتیاز دهید:
0 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 0 از 5 بلیط هواپیما مشهد

آشنایی با مشهد


شهر مشهد یکی از بزرگترین شهرهای کشور ایران است که به برکت وجود آستان مقدس رضوی هر ساله گردشگران بسیار زیادی را از داخل و خارج کشوربه خود جذب می کند. این شهر که در زمان افشاریان پایتخت ایران بوده و در شمال شرقی ایران قرار دارد، مرکز استان خراسان رضوی است. مشهد بعد از تهران پر جمعیت ترین شهر ایران است. "پایتخت فرهنگی جهان اسلام" لقب این شهر است که در سال 2017 از سوی سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی اسلامی (آیسسکو) به این شهر تعلق گرفت.

جاذبه های گردشگری مشهد


بزرگترین جاذبه شهر زیبای مشهد برای کسانی که وارد آن می شوند زیارت حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) می باشد. اکثر کسانی که وارد شهر مشهد می شوند فقط جنبه زیارتی آن را در نظر می گیرند وشاید اطلاعی از دیگر اماکن تفریحی و گردشگری مشهد نداشته باشند. اما در کنار جنبه زیارتی این شهرکه بیشترین درآمد گردشگری هم به واسطه آن است بد نیست آشنایی مختصری هم با دیگر جاذبه های گردشگری مشهد داشته باشیم:


آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بلند آوازه کشورمان در شهر توس و همچنین آرامگاه عطار نیشابوری و خیام در شهر نیشابور میتواند مقصد مناسبی برای گردشگری شما باشد. موزه آرامگاه نادری، بقعه پیر پالاندوز، پارک ملت، پارک کوه سنگی، آرمگاه خواجه اباصلت که از یاران نزدیک امام رضا (ع) بوده اند و همچنین آرامگاه خواجه ربیع از جاذبه های گردشگری مشهد است که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

مراکز خرید مشهد


شهر مشهد به جهت اینکه هر ساله گردشگران بسیار زیادی وارد آن می شوند دارای مراکز تجاری متععدی می باشد. از جمله این مراکز عبارتند از: مجتمع تجاری الماس شرق که از معروف ترین مراکز خرید شرق مشهد می باشد. مرکز خرید زیست خاورکه اولین برج تجاری مشهد و از بزرگترین و زیباترین برج های تجاری ایران می باشد که هر روزه مورد بازدید بسیاری از توریست ها و زائران قرار می گیرد.
بازار روس ها، بازار سنتی امام رضا،مجتمع تجاری آلتون از جمله مراکز خرید مشهد هستند که در تمام طول سال پذیرای گردشگران بسیار زیادی قرار می گیرند.


مراکز اقامتی شهر مشهد


به سبب وجود زائران بسیار زیادی که به مشهد مقدس می روند مراکز اقامتی هم در این شهر فراوان است. از هتل های لوکس و شیک و پنج ستاره گرفته تا هتل آپارتمان های متعدد و مسافرخانه ها در این شهر به وفور یافت می شود. از مهترین مراکز اقامتی شهر مشهد می توان به هتل پنج ستاره درویشی، هتل ستارگان، هتل هما، هتل مدینه الرضا و... اشاره کرد.


بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما مشهد:


آن گونه که آمار می گوید شهر مشهد در طی هر سال از نزدیک به 30 میلیون زائر داخلی و خارجی پذیرایی می کند و تقریبا در تمام ایام سال میزبان گردشگران و زائران است. البته زمان هایی در سال هم هست که جمعیت کمتری در مشهد حضور دارند مانند ماه رمضان که ایام روزه داری مسلمانان است یا فصل پاییزکه دانش اموزان به مدرسه می روند و خانواده ها کمتر فرصت مسافرت رفتن پیدا می کنند. به طبع در این گونه مواقع قیمت بلیط هواپیما کاهش پیدا می کند و مسافران می توانند با خرید بلیط های چارتری از سایت های مختلف مانند سیمرغ 24 سفری مقرون به صرفه و ارزان به مشهد مقدس داشته باشند.
مشهد به دلیل آنکه در تمام ایام سال پذیرای مسافران مختلفی است بلیط های هواپیمای فراوانی هم برای آن وجود دارد. اما بهترین فصل سال برای سفر به مشهد مقدس فصل بهار است. زیرا به دلیل آب و هوای خنک مشهد امکان اقامت راحتی در این شهر وجود دارد. به دنبال این فضای مناسب برای اقامت و افزایش مسافران به خصوص در عید نوروز قیمت بلیط هواپیما هم افزایش پیدا می کند.
برای رزرو بلیط هواپیمای مشهد می توانید به سامانه سیمرغ 24 مراجعه نمایید. در این سامانه انواع بلیط های مختلف مشهد در قالب شرکت های هواپیمایی مختلف به شما ارائه می شود. پس از آن که برای رزروآنلاین بلیط مشهد به سامانه سیمرغ 24 مراجعه نمودید می توانید با در نظر گرفتن تاریخ مورد نظر خود پیشنهادات سیمرغ 24 را باهم مقایسه کنید و بهترین و ایده آل ترین پرواز را برای خود انتخاب نمایید.
به این نکته توجه داشته باشید که یکی از معیارهای مهم در خرید آنلاین بلیط هواپیمای مشهد، شرکت های هواپیمایی ارائه دهنده بلیط هواپیما می باشند که در ارائه ی برخی خدمات با هم تفاوت دارند. این تفاوت ها اغلب در کلاس های پروازی گوناگون، بیشتر به چشم می آیند از این رو حتما در هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما مشهد به ایرلاین ارائه دهنده بلیط و نوع کلاس پروازی آن دقت نمایید تا بتوانید سفر خوب و راحتی را در کنار خانواده خود داشته باشید.