امتیاز دهید:
5 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.2 از 5 بلیط هواپیما تبریز

تبریز


شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی و یکی از کلان شهرهای ایران است. اکثریت ساکنان تبریز آذربایجانی هستند و به زبان ترکی آذربایجانی و یا لهجه آذری سخن می گویند. استان آذربایجان شرقی با اردبیل، زنجان و آذربایجان غربی همسایه است.
این شهر بزرگ و زیبا در زمان های مختلف و زیادی پایتخت ایران بوده است. تبریز در دوره های اتابکان، خوارزمشاهیان، ایلخانان، چوپانیان، جلایریان، آق قویونلوها، قراقویونلوها، صفویان پایتخت و ولیعهد نشین دوره قاجاریه بوده است. اما اوج شکوفایی و عظمت شهر تبریز در دوره ایلخانی بود؛ زیرا که در این دوران کشور ایران دارای قلمرویی وسیع و پهناور بود که از نیل تا آسیای مرکزی ادامه داشت. البته این شهر در دوره قاجار هم مجددا به رشد شکوفایی دست پیدا کرد و پیشرفته ترین شهر در زمان خود بود. در دوره مشروطه هم تبریز نقش بسیار پررنگی در تحولات کشور داشت.
تبریز که پایتخت گردشگری ایران در سال 2018 شناخته شده است دارای آب و هوای استپی خشک، با تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد می باشد. جالب است بدانید که به شهر تبریز شهر اولین ها هم می گویند، زیرا بسیاری از اولین های تاریخ ایران مانند اولین سینمای عموی، اولین کودکستان، اولین چایخانه و... در این شهر تاسیس شده است.


آثار تاریخی و دیدنی های تبریز


شهر تبریز دارای آثار تاریخی و بناهای دیدنی زیادی است که اکثر آن ها در دوره ایلخانی ساختع شده است. مسجد کبود یا مسجد جهانشاه یکی از مساجد قدیمی شهر تبریز است که در زمان سلطان جهان شاه و به فرمان دخترش صالحه خانم در زمان قراقویونلوها ساخته شد. بازار تبریز هم که به عنوان قدیمی ترین و بزرگرتین بازار سرپوشیده جهان شناخته می شود، در سال 1389 خورشیدی در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. از دیگر دیدنی های شهر تبریز می توان به مقبره الشعرا اشاره کرد که در محله سرخاب این شهر واقع شده است. بیشتر از 400 شاعر، عارف و شخصیت های نامی مختلف از ایران و سایر کشورهای منطقه در این قبرستان دفن شده اند. از حکیم اسدی توسی و خاقانی شروانی گرفته تا استاد شهریار و بسیاری دیگر از افراد در این گورستان به خاک سپرده شده اند. هنگام سفر به تبریز از دیدن ایل گلی که یکی مهمترین و زیبا ترین بناهای شهر تبریز است غافل نشوید. این بنا که در دوره آق قویونلوها ساخته شده است، در حال حاضر جنبه جهانی پیدا کرده و از همه جای دنیا برای بازدید از این عمارت زیبا به تبریز می آیند.
از دیگر دیدنی های شهر تبریز می توان به موزه قاجار، کلیسای کاتولیک ها، جنگل های ارسباران، خانه حریری، خانه استاد شهریار، خانه پروین اعتصامی، ربع رشیدی، ارگ تبریز، کاخ شهرداری تبریز و... اشاره کرد.

مراکز اقامتی شهر تبریز


به جهت آن که شهر تبریز یکی از قطب های گردشگری ایران است و مسافران و گردشگران زیادی از سراسر ایران و کشورهای مختلف جهان وارد آن می شوند دارای هتل های لوکس و شیک مختلفی می باشد. از بهترین هتل های این شهر که دارای امکانت عالی و خوب می باشند می توان به هتل های پنج ستاره کایا لاله پارک تبریز، هتل پارس ایل گلی تبریز، هتل لاله کندوان تبریز و هتل شهریار تبریز اشاره کرد.
از دیگر هتل های این شهر می توان هتل بین المللی تبریز، هتل گسترش تبریز، هتل آپارتمان بهبود تبریز، هتل آپارتمان استقبال و... را نام برد.


بلیط هواپیمای تبریز


اگر قصد شما این است که به شهر تبریز سفر کرده و وسیله نقلیه مورد نظرتان هم هواپیماست در ابتدای راه باید برای خود و همراهانتان بلیط هواپیما تهیه نمایید. ساده ترین و راحت ترین راه برای خرید بلیط هواپیما آن است که به یکی از سایت های آنلاین فروش بلیط هواپیما مراجعه کرده و با صرف کمترین زمان و هزینه بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید. پیشنهاد ما به شما در اینجا سامانه فروش آنلاین بلیط هواپیمای سیمرغ 24 است. شما می توانید برای خرید بلیط هواپیمای تبریز به این سایت مراجعه کرده و با انتخاب مبدا و مقصد مورد نظر خود و همچنین تاریخ رفت و برگشت، سفری خوب و خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید. سامانه سیمرغ 24 بهترین گزینه های پروازی را پیش روی شما می گذارد و این امکان برای شما فراهم است تا بررسی شرایط هر پرواز، کلاس پروازی، نوع هواپیما و دیگر امکانات، بلیط چارتری یا سیستمی مورد نظر خود را خریداری نمایید.
همچنین خدمات همکاران ما در پشیتیبانی 24 ساعته سیمرغ 24 پل ارتباطی میان ما و شماست. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز که مشکل یا سوالی در خصوص خرید بلیط هواپیما برایتان پیش آمد با همکاران ما در پشتیبانی تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها استفاده نمایید.