امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 خرید ارزان بلیط هواپیما سنندج در کمترین زمان - سیمرغ 24

آشنایی با سنندج


سنندج مرکز استان کردستان و دومین شهر بزرگ کردنشین ایران است که در غرب ایران واقع شده است. سنندج را آشیانه عقاب، شهر هزار تپه و شهر مساجد هم می گویند. این شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی و فعالیت های شهرسازی از بافت شهری سنتی و با ارزشی برخوردار است که بناهای مختلفی از جمله خانه های قدیمی، حمام ها، مساجد و بازارهای زیادی در آن به یادگار مانده است. همچنین سنندج به یکی از قطب های گردشگری سالم در ایران تبدیل شده است. زبان مردم این شهر کردی سورانی اردلانی است و دین آن ها هم اسلام با مذهب سنی است. لباس کردها هم برای زنان و مردان دارای تنوع خاص در مناطق مختلف است.

نمایی زیبا از شهر کوهستانی سنندج

دیدنی های سنندج


شهر سنندج به سبب موقعیت جغرافیایی خاص و منحصر به فردی که دارد، به یکی از زیباترین شهرهای ایران تبدیل شده است. محصور بودن سنندج در بین کوه های زیبا و بلند و از طرف دیگر وجود برخی تپه های دیدنی و آثار باستانی بر زیبایی این منطقه افزوده است. مجموعه تفریحی و کوهستانی پارک آبیدر به عنوان مهم ترین پارک کوهستانی این شهر از مشهورترین تفرجگاه های این منطقه محسوب می شود. این منطقه در میان کوهستان های آبیدر قرار دارد و چشم اندازی زیبا را در پیش چشمان بازدیدکنندگان خود قرار می دهد. همچنین بزرگترین سینمای روباز کشور هم در همین منطقه آبیدر قرار دارد.
از دیگر دیدنی های سنندج می توان موارد زیر را نام برد: بازار قدیمی سنندج که در سال 1406 و در دوره صفویه ساخته شده است، مسجد جامع سنندج یا دارالاحسان، عمارت آصف وزیری یا خانه کرد، عمارت وکیل الملک مربوط به دوره زندیه، موزه سنندج که در خانه ای مربوط به دوره قاجار مهیا شده است، چهار باغ و عمارت خسرو آباد، حمام خان که قدمت آن به دوره قاجار باز می گردد، عمارت مشیر دیوان، امامزاده هاجر خاتون که منسوب به خواهر امام رضا است و...

هتل ها و مراکز اقامتی سنندج


شهر سنندج که یکی از مهم ترین شهرهای غرب کشور محسوب می شود، دارای هتل ها و مراکز اقامتی مختلفی است که مهم ترین آن ها عبارتند از: هتل چهار ستاره و مجتمع جهانگردی سنندج، هتل چهار ستاره شادی سنندج، هتل چهار ستاره پارسیان سنندج و...

سوغات سنندج


همان طور که گفتیم سنندج یکی از زیباترین شهرهای ایران است که خوراکی ها و سواغاتی های خوشمزه و محبوبش مورد توجه گردشگران قرار دارد. از مهم ترین سوغاتی های این شهر می توان به شیرینی کنجدی، بادام سوخته، آدامس طبیعی یا همان سقز و... اشاره کرد. همچنین قالی بافی، پارچه بافی سنتی، کلاش یا گیوه، نازک کاری و تنبور سازی هم از صنایع دستی این شهر است.

فرودگاه سنندج


فرودگاه بین المللی سنندج به عنوان تنها فرودگاه این شهر و یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران محسوب می شود. این فرودگاه در اوایل سال 1330 و در مکانی به نام سرنه که در حال حاضر انتهای پادگان لشکر 28 است، ساخته شده است. فرودگاه سنندج دارای یک ترمینال واحد است که کلیه پروازهای ورودی و خروجی از طریق آن صورت می پذیرد. از این فرودگاه روزانه یک پرواز و در هفته مجموعا 16 پرواز رفت و برگشت سنندج – تهران – سنندج انجام می شود.

سیمرغ 24 مراجعه کرده و بلیط اینترنتی سنندج را برای خود خریداری نمایید.

بلیط چارتر سنندج


برای دیدن تمامی بلیط های هواپیما سنندج و خرید بلیط چارتر هواپیما سنندج به بالای همین صفحه مراجعه نمایید. برای خرید بلیط چارتر سنندج کافی است ابتدا مبدا و مقصد خود را انتخاب کرده و پس از آن با انتخاب تاریخ سفر و تعداد نفرات، کلیه پروازهای موجود را ببینید و بهترین را برای خود انتخاب کنید. با جستجو و مقایسه پروازهای مختلف، بهترین بلیط چارتر سنندج را برای خود خریداری نمایید.

رزرو بلیط هواپیما سنندج در سیمرغ 24


همان طور که گفتیم برای رزرو بلیط هواپیما سنندج کافی است به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما سیمرغ 24 مراجعه کرده و با انتخاب مبدا و مقصد مورد نظر خود و تاریخ سفر بلیط خود را انتخاب نمایید. رزرو بلیط هواپیما سنندج در سیمرغ 24 راحت ترین و مطمئن ترین راه برای سفر به سنندج است.

قیمت بلیط هواپیما سنندج


یکی از مهم ترین ملاک ها برای خرید بلیط هواپیما سنندج، ایرلاین ارائه دهنده بلیط است که بر همین اساس قیمت بلیط ها متفاوت می شود. این اختلاف در قیمت بلیط هواپیما سنندج اغلب در کلاس های پروازی گوناگون دیده می شود؛ به همین سبب توصیه می کنیم هنگام رزرو بلیط هواپیما سنندج حتما به کلاس پروازی توجه کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما سنندج


شهر سنندج آب و هوایی بسیار سرد و سوزان دارد. به همین جهت هم اگر قصد سفر به سنندج را دارید، بهترین زمان خرید بلیط هواپیما سنندج اوسط اردیبهشت تا اوایل مهر ماه است. البته اگر دوستدار ورزش های زمستانی و اسکی هستید، می توانید در فصل سرما هم به این شهر سفر نمایید. برای مشاهده باران بهاری و لذت بردن از آب وهوای خوب این شهر هم فروردین و اردیبهشت بهترین زمان خرید بلیط هواپیما سنندج محسوب می شود.

ایرلاین های ارائه دهنده بلیط هواپیما سنندج


ایران ایر، آسمان و قشم ایر شرکت های هوایی هستند که پروازهای خود را از مبدأ تهران به مقصد سنندج ارائه می کنند.