بهترین روش برای بستن چمدان سفر

امتیاز دهید:
3 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 بهترین روش برای بستن چمدان سفر - سیمرغ 24
مدت زمان کمی تا شروع سفرتان باقی مانده است ولی شما هنوز مهیای رفتن به مسافرت نیستید. وسایلتان به هم ریخته و هر کدام در گوشه ای از خانه است. دنبال راه چاره هستید و می خواهید هر چه سریع تر اقدام به جمع آوری وسایل مورد نیازتان نمایید. ممکن است با خود فکر کنید که اگر یک وسیله مهم برای سفر را در خانه جا بگذارید چه اتفاقی خواهد افتاد. بهتر است در ابتدا چند لحظه آرامش خود را حفظ کرده و خونسرد باشید و سپس نکته های کاربردی و کلیدی زیر را مطالعه نمایید. آن زمان است که سفری لذت بخش و به دور از هر گونه آشفتگی و اضطراب را آغاز خواهید نمود:آشفته و مضطرب نباشید


همه لباس هایتان را دور و بر خود ریخته اید و سرگردان و مشوش مانده اید که چکار کنید! شاید حق دارید که کمی کلافه باشید؛ اما باید بدانید که کلافگی و آشفته حالی راه حل شما نیست. پس خون سردی خود را حفظ کنید و بدانید که بستن چمدان سفر نیازی به این حد اضطراب و آشفتگی ندارد.

چه کار کنیم؟


اولین کاری که برای بستن چمدان سفر به آن احتیاج دارید نظم و ترتیب است.قبل از آن که همه لباس های خود را از کمد خارج نمایید به این موضوع فکر کنید که سفرتان چند روزه است و چه نوع لباس هایی مورد نیاز شماست. همچنین باید به آب و هوای شهر مقصد هم توجه نمایید و این که سفر شما گردشگری است یا به دیدار اقوام و دوستان خود خواهید رفت. اگر می خواهید به کوه نوردی بروید باید وسائل مورد نیاز آن را همراه خود داشته باشید باشید. ممکن به سافاری یا گردش هایی از این دست بروید. پس در ابتدا از نیازهای خود برای سفر آگاهی داشته باشد.

یادداشت


وقتی می خواهید چمدان سفر خود را آماده نمایید ممکن است مواردی را از قلم بیندازید. پس یکی از کارهای اولیه و مهم برای بستن چمدان آن است که از چند روز قبل تمام وسایل مورد نیازتان را بر روی کاغذ یادداشت نمایید تا ببینید به چه چیزهایی نیاز دارید. سپس هر کدام از وسایل را که برداشتید روی آن خط بکشید. به این ترتیب بدون استرس همه وسیله های خود را درون چمدان قرار داده اید.


خوراک مناسب بردارید


اگر برای اولین بار است که به یک شهر یا کشور سفر می کنید طبیعی است که از وضعیت تغذیه و غذاهای آن به درستی اگاهی ندارید. بنابراین باید چند خوراکی مختلف همراه خود داشته باشید تا در شرایط نا مناسب و در صورت نیاز از آن ها استفاده نمایید. پس بهترین کار آن است که چند کنسرو، مقداری خوراکی بسته بندی، پنیر، خرما و... همراه خود داشته باشید. هم چنین اگر نوزاد یا کودکی همسفر شماست بهتر است بیسکویت ساده، شیر خشک و... را نیز در چمدان خود جا دهید.وسائل بهداشتی و شخصی


شاید ملحفه های هتل به ظاهر تمیز و مرتب و یا سرویس بهداشتی آن ضد عفونی و پاکیزه باشد؛ اما شما وظیفه دارید که ملحفه، دستمال کاغذی، مسواک و خمیر دندان، رو بالشتی، شانه، دمپایی و هر چیزی را که فکر می کنید به بهداشت شخصی و فردی مربوط است، همراه داشته باشید. به این ترتیب با اطمینان بیشتری سفر را طی خواهید کرد.

بالش و پتو مسافرتی


اگر پرواز طولانی، سفر با قطار یا اتوبوس، کمپینگ و مواردی از این دست را تجربه می کنید حتما بالش و پتوی مسافرتی راحت و تمیز همراه خود داشته باشید. زیرا ممکن است در طول مسیر لازم باشد که از آن ها استفاده نمایید.

کیف پول کمری یا گردنی


اگر به مسافرت بین المللی یا مناطق نا امن داخلی یا خارجی سفر می کنید حتما به فکر امنیت پول و وسائل قیمتی خود باشید. در این گونه سفرها حفظ اشیای ارزشمند بسیار ضروری و مهم است. پس به شما توصیه می کنیم از یک کیف گردنی یا کیف کمری مخصوص برای حمل مدارک و پول های خود استفاده کنید تا خیالتان از این بابت تا حدود زیادی راحت باشد.

وسائل الکترونیکی مورد نیاز


قطعا در تمامی مسافرت ها و اقامت در هتل های مختلف شما به وسائل الکترونیکی ضروری نیاز دارید. به طور کلی می توان گفت موبایل، تبلت، دوربین و وسایل جانبی آن ها مواردی نیستند که به راحتی از کنار آن ها بگذرید. پس این ها جز وسایل ضروری سفر محسوب می شوند که حتما باید همراه داشته باشید.

داروهای شخصی، عمومی و وسائل کمک های اولیه


گاهی ممکن است یک سرما خوردگی جزیی یا یک سر درد ناگهانی لذت سفر را از شما بگیرد. پس در هنگام بستن چمدان حتما داروهای شخصی و چند داروی عمومی که ممکن است به آن احتیاج پیدا کنید را همراه خود داشته باشید.


به این ترتیب شما می توانید با خیال راحت و بدون دغدغه های مختلف سفر خود را آغاز نمایید. البته ممکن است هر فردی بسته به شرایطی که دارد وسائل خاصی را در سفر احتیاج داشته باشد که ما به آن ها اشاره نکردیم. پس هنگام بستن چمدان آن ها را فراموش نکنید!