هر ایرلاینی در سراسر جهان برای آن که خود را در زمره بهترین ایرلاین‌های سال قرار دهد دست به هر کاری خواهد زد و در نهایت این تلاش‌ها و هزینه‌ها به ثمر خواهد رسید.

هر ایرلاینی در سراسر جهان برای آن که خود را در زمره بهترین ایرلاینهای سال قرار دهد دست به هر کاری خواهد زد و در نهایت این تلاشها و هزینهها به ثمر خواهد رسید.

به گزارش سیمرغ 24، هر ایرلاینی در سراسر جهان برای آن که خود را در زمره بهترین ایرلاینهای سال قرار دهد دست به کارهای مختلفی می زند و در نهایت این تلاش ها و هزینه ها به ثمر می نشیند.

هواپیمایی سنگاپور، که در ماه اکتبر سال جاری توانست با موفقیت بار دیگر طولانی ترین سفر هوایی بدون توقف جهان را با پرواز سنگاپور به نیویورک، راه اندازی نماید، این سال موفقیت آمیز را با یک عنوان برتر دیگر به اتمام می رساند. مؤسسه استرالیایی رده بندی امنیت پرواز در گزارش سالانه سنگاپور ایرلاینز را به عنوان بهترین ایرلاین سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده و بدین ترتیب این ایرلاین سنگاپوری توانسته جایگاه اول این رده بندی که سال گذشته در اختیار خطوط هوایی ایر نیوزیلند بود را از آن خود کند.

با توجه به صدرنشینی ایرلاین سنگاپور، نیوزیلند ایرلاین بسیار مایوس شده است؛ زیرا پس از 5 سال جایگاه اول را از دست داد. این جایزه به سبب بهترین و راحت ترین سرویسهای پروازی سنگاپور ایرلاینز از صندلیهای راحت این شرکت گرفته تا بهترین غذاها به این ایرلاین تعلق گرفته است. در سالهای گذشته این خطوط هوایی همیشه در بین بهترین ایرلاینهای جهان جای داشته و امسال هم به آنچه که لیاقتش را داشته رسیده است. بر اساس گفته های جافری توماس، سردبیر این مؤسسه رده بندی، رقابت برای قرار گرفتن در صدر این فهرست بسیار سخت و تنگاتنگ بوده؛ اما در نهایت ایرلاین سنگاپوری با اختلافی اندک توانست بر ایر نیوزیلند، کانتاس ایرویز و قطر ایرویز به پیروزی برسد و در صدر جدول قرار گیرد.

در این رده بندی از معیارها و ملاک هایی که توسط سازمان های بینالمللی در زمینه خدمات و امنیت پرواز مشخص شده و همچنین ۱۲ معیار کلیدی و مهم دیگر شامل عمر ناوگان هوایی، تجربیات و نظرات مسافران، سودآوری، میزان سرمایه گذاری ها، روابط خدمه و محصولات ارائه شده استفاده شده است. توماس در این رابطه میگوید: «در بررسی های شخصی ما سنگاپور ایرلاینز در بسیاری از معیارهای تعیین شده رتبه اول را به دست آورد که نشان از عملکرد فوقالعاده و بسیار عالی آنها دارد». خطوط هوایی سنگاپور ایرلاینز که در ابتدای امسال هم توانسته بود رتبه اول بهترین ایرلاینهای Skytrax را از ان خود کند، اکنون جایزه معتبری دیگر در این زمینه را به افتخارات خود اضافه می کند.

در این میان، قطر ایرلاینز که در رده بندی نهایی رتبه چهارم را از آن خود کرده، در زمینه سرو غذا، خدمات لوکس و بیزینس کلاس، رتبه اول را به دست آورده است. استانداردهای قطر ایرلاینز در بخش بیزینس کلاس به قدری بالاست که بسیاری از دیگر ایرلاین ها تنها میتوانند چنین سطحی را در رویای خود مشاهده کنند! خطوط هوایی کانتاس متعلق به کشور استرالیا هم در زمینه راحتی صندلی ها برای دومین سال متوالی رتبه اول را به خود اختصاص داده است. اگر چه ایرنیوزیلند دیگر قهرمان بلامنازع سفر هوایی نیست؛ با این حال هنوز رتبه اول را در زمینه راحتی سفرهای طولانی هوایی در اختیار دارد.

همچنین مؤسسه AirlineRatings خطوط هوایی امارات که در رتبه ششم رده بندی ها قرار گرفته را به خاطر پیشروبودن دائمی و همیشه در زمینه ارائه خدمات سرگرمی در داخل هواپیماهایش ستایش کرده است. در بخش پروازهای اکونومی یا اقتصادی هم خطوط هوایی کورین ایر به خاطر صندلیهای جادارش به عنوان بهترین ایرلاین برگزیده شد. وست جت هم عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت را در آمریکای شمالی به دست آورد، عنوانی که در قاره های اروپا و آسیا به ترتیب به ایرلاین های ویز و ایر آسیا رسید.

ردهبندی کلی بهترین ایرلاینهای سال ۲۰۱۹ به انتخاب مؤسسه AirlineRatings به ترتیب زیر است:

- سنگاپور ایرلاینز
- ایر نیوزیلند
- خطوط هوایی کانتاس
-قطر ایرویز
-ویرجین استرالیا
-خطوط هوایی امارات
-آل نیپون ایرویز
-ایوا ایر
-کاثای پاسیفیک ایرویز
-ژاپن ایرلاینز