شرکت بوئینگ، ۸۰۶ هواپیما در سال ۲۰۱۸ تحویل داد و عنوان بزرگترین هواپیما ساز دنیا را در هفتمین سال پیاپی از ان خود کرد.

شرکت بوئینگ، 806 هواپیما در 2018 تحویل داد و عنوان بزرگترین هواپیما ساز دنیا را در هفتمین سال پیاپی از ان خود کرد.

به گزارش سیمرغ 24، سهام این شرکت نیز در سال 2018 ، 3.9 درصد بالا رفت و به 340.90 دلار رسید که بزرگترین درصد بدست آمده در میانگین صنعتی داو جونز بود ه است.

ایرباس، رقیب اروپایی شرکت بوئینگ که قرار است ارقامش را در روز چهارشنبه اعلام کند، پس از بویینگ قرار دارد و اعلام کرد 800 هواپیمای جت آن منتظر حسابرسی پایانی هستند .

جیم کوریدور، تحلیلگر تحقیقات CFRA گفت:« در مجموع، بویینگ در تلاش است تا سهم بازار را از اصلی ترین رقیبش، ایرباس بگیرد و تقاضای تجاری و نظامی خوبی برای آن وجود دارد.»

ایهسین مونیر، معاون ارشد رئیس فروش و بازاریابی بویینگ گفت:« علاوه بر ادامه تقاضا برای 737MAX ، فروش قابل قبولی هم در تمام هواپیماهای پهن پیکر (دو راهرویی) خود داشتیم.»

بویینگ برای کم کردن مشکل زنجیره عرضه به گسترش ظرفیت تولید در تولید کنندگانی کمک کرد که در سال جاری کارگر استخدام کرده بودند. این کارگران شامل بازنشسته ها هم می شدند .شرکت اسپیریت ایروسیستمز، بزرگترین تولید کننده بوئینگ در ماه اکتبر عنوان کرد همچنان درحال تامین درخواست های فزاینده برای قطعات این هواپیما است .

همچنین به نظر میرسد شرکت بوئینگ، ایرباس را در تعداد سفارش ها هم در 2018 شکست داده و آن ها را از میدان به در کرده است. این هواپیما سازی 893 سفارش خالص بدون محاسبه سفارش های لغو شده داشت که آمار قابل قبولی است.

در این میان، ایرباس نوامبر را با 380 سفارش خالص به پایان رساند. از آن زمان تا حالا هم معامله هایی برای 220 هواپیمای دیگر را قطعی کرده است .