خرید کاملترین مجموعه بیمه مسافرتی

امتیاز دهید:
4 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2 از 5 خرید کاملترین مجموعه بیمه مسافرتی - سیمرغ 24
خرید کاملترین مجموعه بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی


هنگامی که به سفرهای مختلف داخلی یا خارجی می رویم، یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه نمایید ایمن بودن در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی است که ممکن است در حین سفر برای شما اتفاق بیفتد. به همین جهت هم برای اطمینان خاطر و جبران خسارت های ناشی از حوادث، استفاده از بیمه یک راه حل اساسی و مهم محسوب می شود.

بیمه مسافرتی با وجود آن که یه هزینه اضافه بر سازمان است، اما یک فرصت استثنایی و بسیار مهم به شمار می رود و ارزش آن را دارد که برایش هزینه نمایید. در واقع باید بگوییم که بیمه مسافرتی یک ابزار بسیار مناسب و مهم در جهت جبران هزینه های ناشی از اتفاقاتی است که ممکن است در طول سفر برای شما اتفاق بیفتد. برای آن که درک بهتر و درست تری از بیمه مسافرتی داشته باشید بهتر است شرایط زیر را در نظر بگیرید:

- شما در سفر هستید و مشکل پزشکی حادی برایتان ایجاد شده و قادر به پرداخت هزینه های آن نیستید؛
- به علت آب و هوای متفاوت و یا خوردن غذاهایی که با ذائقه شما سازگار نیست، دچار مشکلات مزاجی شده و نیاز به درمان دارید؛
- چمدان خود را در فرودگاه شهر مقصد گم کرده اید؛
- داروهای خود را همراه با کیف دستیتان گم کرده اید و نیاز به خرید داروی جدید دارید؛
- کیف مربوط به مدارکتان را ربوده اند و شما احتیاج به کارت شناسایی، پاسپورت و سایر موارد دارید؛
- بنا به دلایل شخصی یا فوت یکی از اقوام مجبور به بازگشت اضطراری می شوید؛

این ها تعداد محدودی از مخاطرات و اتفاقاتی است که ممکن است در طول سفر با آن ها درگیر شوید و در صورت نداشتن بیمه مسافرتی مجبور می شوید تمامی خسارت های ناشی از بروز آن ها را شخصا بر عهده بگیرید. به همین سبب هم بهترین راه حل آن است که مسافرت خود را با آگاهی کامل آغاز کرده و راهکار مقابله با این گونه مسائل را بدانید.

اگر بخواهیم یک توضیح دقیق، جامع و کامل از بیمه مسافرتی ارائه دهیم باید بگوییم که بیمه مسافرتی عبارت است از پوشش صدمات بدنی، بیماری و امراض بیمه شده که پس از آغاز سفر نمود پیدا می کند و یا عارضه های ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که مبتلا شدن به آن از آغاز سفر پدیدار می شود و سبب درخواست امداد از طرف بیمه شده و یا نمایندگان مربوط به آن می شود.

با توجه به تعاریف بالا باید بدانید که اگر در سفرهای خود از بیمه مسافرتی استفاده نمایید، خسارت های ناشی از بستری و درمان در بیمارستان ها و درمانگاه ها، انتقال به مراکز درمانی بر اثر بروز حوادث، خدمات دندان پزشکی، ارسال داروهای ضروری و مورد نیاز، وجه ضمان، حواله وجه نقد و بسیاری از موارد دیگر به راحتی قابل جبران است.

انواع بیمه مسافرتی


بیمه مسافرتی در دو نوع انفرادی و گروهی و برای سفرهای داخلی و خارجی قابل خرید و استفاده می باشد. در ادامه به معرفی این دو نوع بیمه می پردازیم:بیمه انفرادی


در بیمه های انفرادی شخص حقیقی یا بیمه گزار به صورت آنلاین یا حضوری به یکی از دفاتر بیمه مراجعه کرده و با ارائه کپی گذرنامه خود و اعلام مدت اقامت خود در شهر مقصد و همچنین اعلام شهر مقصد نسبت خرید بیمه مسافرتی اقدام می نماید.بیمه گروهی


بیمه گروهی به تورهای مسافرتی اختصاص دارد. در این نوع از بیمه نامه ها بیمه گزار می تواند شخصیت حقیقی یا حقوقی داشته باشد و با توجه به مقصد سفر خود و همچنین سرمایه مورد نیاز نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام نماید.

شرایط کلی بیمه نامه های گروهی


- کمترین تعداد بیمه شدگان 10 نفر می باشد.
- به طور عادی سرمایه بیمه برای هر بیمه شده 10 میلیون ریال تا 300 میلیون ريال است.
- 10 درصد از سرمایه بیمه برای هر بیمه شده مختص هزینه های پزشکی است.
- بازه سنی برای بیمه شدگان از بدو تولد تا 80 سالگی امکان پذیر است.
- بیمه نامه گروهی در بیشتر موارد برای تورهای مسافرتی داخلی و خارجی و همچنین اردوهای تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرد.
نکته قابل توجه آن است که جبران خسارات مربوط به جنگ های داخلی و خارجی، اقدامات تروریستی و بمب گذاری، اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی، انقلاب های مختلف، شورش های محلی و بین المللی، آشوب و حوادث خیابانی و مواردی از این قبیل، از مشمول تعهدات بیمه گر در این نوع بیمه نامه خارج است.خدمات بیمه های مسافرتی در خارج از کشور


1- پرداخت کردن و جبران هزینه های درمانی و پزشکی و همچنین بستری شدن در مراکز درمانی خارج از کشور؛ این هزینه ها شامل هزینه های بستری در بیمارستان، جراحی، معاینات پزشکی و داروهایی است که از جانب پزشک در صورت وقوع بیماری یا صدمات بدنی تجویز می شود.

2- انتقال یا جابه جایی بیمه شده به کشور در حین سفر و بر اثر بیماری یا حادثه؛ به این ترتیب که اگر در طول سفر بیمه شده دچار هر نوع حادثه یا بیماری شود، وی را به یک مرکز درمانی مجهز یا کشورش باز می گردانند. ممکن است به سبب وخامت حال بیمه گر، او را با وسائل نقلیه از جمله آمبولانس به نزدیک ترین مراکز درمانی انتقال داده یا در شرایط خطرناک به کشورش باز گردانند.

3- هزینه های فوریتی دندان پزشکی مانند دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان.
4- برگشتن اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشورش؛ اگر شخص بیمه شده بیشتر از 10 روز نیازمند بستری در یکی از بیمارستان های شهر یا کشور مقصد باشد، هزینه بازگشت یکی از اعضای درجه یک یا بلافصل وی به کشور مبدا پرداخت می شود. البته این مبلغ در صورتی که آن فرد قادر به استفاده از وسیله سفر خود نباشد پرداخت خواهد شد.

5- بازگرداندن جسد شخص فوت شده؛ اگر بیمه شده بر اثر حوادثی که در بیمه نامه ذکر شده است، دچار حادثه شده و فوت کند، امور لازم و هزینه های مورد نیاز جهت برگرداندن جسد وی به کشور محل اقامتش تامین می شود.

6- سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده؛ اگر شخص بیمه شده به سبب حوادث مختلف و یا بیماری های گوناگونی که در بیمه نامه ذکر شده است بیشتر از 10 روز در بیمارستان مقصد بستری باشد، هزینه سفر یکی از اعضای بلافصل خانواده وی، از کشور محل اقامت بیمه شده تامین می شود. (هزینه رفت و برگشت و سایر مخارج سفر).

7- بازگشت اضطراری به کشور به سبب فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده (تا بستگان درجه دوم)؛ این هزینه در صورتی پرداخت می شود که شخص بیمه شده امکان بازگشت با وسیله شخصی و یا وسیله ای که برای سفر اجاره شده است را نداشته باشد.

8- تحویل دارو.

9- حواله تضمین وجوه نقد.

10- حواله وجوه نقد.

11- فرستادن پیام و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری؛ این اطلاعات شامل موارد زیر است: نام پزشکان، متخصصان، دندان پزشکان، پیراپزشکان نزدیک به محل، نشانی بیمارستان ها، مراکز پزشکی، داروخانه ها، آمبولانس و مواردی از این قبیل.

12- جبران هزینه های به وجود آمده از گم شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور؛ در صورت گم شدن این موارد شرکت بیمه مربوطه موظف است علاوه بر ارائه اطلاعات مهم و لازم جهت طی شدن مراحل اداری، هزینه های جابه جایی و صدور المثنی را نیز تا سقف تعیین شده در بیمه نامه متقبل شود.

13- مساعدت و همکاری حقوقی.

14- جبران خسارت های ناشی از گم شدن بار تحویلی به هواپیما.

15- جبران خسارت های ناشی از تاخیر ورود بار همراه مسافر؛ اگر چمدان تحویل داده بیمه گزار به شرکت هواپیمایی مربوطه در زمانی که وارد کشور مقصد می شود، به او تحویل داده نشود، هزینه های خرید لوازم و مواد بهداشتی و و اقلام ضروری تا سقف مندرج در بیمه نام به وی پرداخت می شود.

16- یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی.

17- پوشش و تقبل کردن هزینه های تاخیر در حرکت؛ به این ترتیب که اگر وسیله نقلیه مورد استفاده بیمه گزار دست کم تا 6 ساعت تاخیر داشته باشد، هزینه هایی از قبیل حمل و نقل، اقامت در هتل و خوراک تا سقف تعیین شده در بیمه نامه مشخص می شود.

18- برگرداندن کودکانی که بی سرپرست مانده اند؛ اگر شخص بیمه شده به سبب بیماری، مرگ و یا انتقال به کشور متبوع، نتواند به مراقبت از کودک زیر 15 سال بپردازد، هزینه بازگشت کودک او به ایران با یک سرپرست پرداخت می شود.آن چه که باید در مورد خرید یک بیمه نامه مسافرتی بدانید


بیمه نامه مسافرتی، از زمانی که بیمه گزار از مرزهای کشور خارج می شود و فقط برای مسافرت های کمتر از سه ماه متوالی یعنی 92 روز اعتبار دارد. نکته قابل توجه آن است که فرد بیمه شده می تواند در طول مدت اعتبار بیمه نامه به دفعات دلخواه از کشور خارج شود.

اگر مدت و اعتبار بیمه نامه در زمان سفر به پایان برسد، تمدید آن در طول مسافرت امکان پذیر نیست.

اعتبار این بیمه نامه ها از زمانی آغاز می شود که شما از کشور خارج می شوید.
اگر در مدت زمان 6 ماه از تاریخ صدور بیمه نامه از آن استفاده نکرده باشید، این امکان برای شما فراهم است تا با در دست داشتن اصل بیمه نامه و گذرنامه خود، به واحد صادر کننده آن مراجعه کرده و نسبت به فسخ قرارداد خود اقدام فرمایید.

قیمت بیمه مسافرتی


هر یک از شرکت های صادر کننده بیمه مسافرتی برای طرح های بیمه ای خود قیمت های مختلفی را تعیین کرده اند. این قیمت ها با توجه به عوامل مختلفی از جمله سن مسافر، کشور مقصد و نیز مدت زمان سفر تعیین می شود. بسیار مشخص است که هر چه خدمات شرکت های بیمه بالاتر برود، قیمت آن هم بیشتر می شود. در ادامه شما را با عواملی که بر قیمت بیمه مسافرتی تاثیر می گذارد بیشتر آشنا می نماییم:سن بیمه گزار


شرکت های ارائه دهنده بیمه مسافرتی رده های سنی مختلفی را برای بیمه گزاران خود مشخص کرده اند و بر اساس آن قیمت های مختلفی را هم در نظر گرفته اند. با وجود آن که این رده بندی سنی برای شرکت های بیمه مشترک است، اما نرخ های متفاوتی برای آن ها وجود دارد. رده های سنی در نظر گرفته شده برای بیمه گزار عبارتند از: 12 سال، 13 تا 65 سال، 66 تا 70 سال، 71 تا 75 سال، 76 تا 80 سال. آن چه که مشخص است این است که با افزایش سن بیمه گزار، قیمت بیمه مسافرتی هم برای او افزایش می یابد.مدت زمان سفر


قیمت های بیمه مسافرتی به مدت زمان سفر شما بستگی دارد. مدت زمانی که شرکت های ارائه دهنده بیمه مسافرتی برای بیمه گزاران خود در نظر گرفته اند عبارت است از: 1 تا 7 روز، 8 تا 15 روز، 16 تا 23 روز، 24 تا 31 روز، 32 تا 45 روز، 46 تا 62 روز، 63 تا 92 روز، شش ماهه، یک ساله.مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی


همان طور که گفتیم کشور مقصد شما قیمت بیمه مسافرتی را تعیین خواهد کرد. شرکت های ارائه دهنده بیمه مسافرتی هم قیمت بیمه نامه های خود را بر طبق این مناطق تعیین می کنند. در واقع هر چه وسعت منطقه ای که شما به آن سفر می کنید بیشتر باشد، قیمت بیمه نامه هم افزایش خواهد یافت. بعضی از شرکت های بیمه منطقه های تحت پوشش بیمه ای خود را به خاورمیانه و شمال آفریقا، کشورهای حوزه خلیج فارس، سرتاسر جهان به جز آمریکا و کانادا تقسیم کرده اند.خرید بیمه مسافرتی


برای خرید بیمه مسافرتی راه های مختلفی وجود دارد. اولین و معمول ترین راه برای خرید بیمه نامه آن است که به دفاتر و نمایندگی های بیمه مراجعه کرده و نسبت به خرید بیمه نامه مسافرتی خود اقدام نمایید. اما راهکار دوم که بسیار ساده تر و سریع انجام می شود خرید بیمه مسافرتی آنلاین است که به راحتی انجام می پذیرد. به این ترتیب که شما می توانید به صورت مستقیم به وبسایت شرکت بیمه مربوطه مراجعه کرده و یا این که به سامانه آنلاین فروش بلیط هواپیما سیمرغ 24 رجوع و بیمه نامه خود را تهیه نمایید.بیمه مسافرتی خارج از کشور


یکی از کارهای بسیار مهم برای رفتن به سفرهای برون مرزی، خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور است. با خرید این بیمه نامه یک تضمین بسیار معتبر در مقابل حوادث و اتفاقات غیر مترقبه سفر در اختیار دارید که جبران هزینه ها را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. اگر می خواهید بیمه مسافرتی خارج از کشور را برای خود تهیه نمایید، کافی است به صفحه خرید آنلاین بیمه مسافرتی در سامانه سیمرغ 24 مراجعه نمایید.بیمه مسافرتی شینگن


اگر خواهان گرفتن ویزای شینگن هستید باید بدانید که این نوع ویزا با توجه به هدف مسافر از سفر در 4 نوع مختلف ارائه می شود، که خرید آن نیازمند داشتن بیمه مسافرتی معتبر است. داشتن این بیمه نامه با توجه به هزینه های بالای درمانی در حوزه شینگن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و خرید این بیمه نامه بسیار مقرون به صرفه و عقلانی است. لازم است بدانید که عوامل مختلفی از جمله سن شخص بیمه گزار، مدت زمان سفر او و همچنین سقف تعهدات شرکت بیمه بر روی قیمت بیمه مسافرتی شینگن تاثیر می گزارد. به همبن جهت در خرید بیمه مسافرتی شینگن دقت و توجه کافی را مبذول بدارید.نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی


پس از آن که حادثه ای اتفاق افتاد و یا نیاز به خدمات امدادی داشتید، هر چه سریع تر و در مدت زمان 7 روز یعنی 168 ساعت با شرکت بیمه مربوطه تماس بگیرید و شرح مختصری از اتفاق روی داده را بیان نمایید.

شخص بیمه شده می تواند حداکثر ظرف مدت 30 روز، پس از پایان سفر و طبق جدول شرکت بیمه خسارت خود را دریافت نماید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت از شرکت بیمه عبارتند از: بیمه نامه، کپی صفحه اول شناسنامه، کپی پاسپورت از صفحات ورود و خروج به کشور در سفر مربوطه، اصل رسید هزینه ها انجام شده و فرم اطلاعات خسارت.

در پایان باید یادآور شویم که بیشتر بیمه نامه مسافرتی، تمامی سفرهای تحصیلی، تجاری، تفریحی و زیارتی را در بر می گیرند. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر فروش بیمه نامه های مسافرتی در سراسر کشور مراجعه نمایید.