آسانترین راه خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 آسانترین راه خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور - سیمرغ 24
آسانترین راه خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور

یکی از الزاماتی که در سفرهای خارجی به طور حتم باید همراه شما باشد، بیمه نامه مسافرتی است. در صورتی که وارد یک کشور دیگر می شوید، ممکن است است حوادث و اتفاقات بسیار زیادی گریبان گیر شما شود. به همین سبب هم بیمه نامه ای که قبل از شروع سفر خریداری نموده اید، به شما کمک خواهد کرد. این کمک هم شامل مواردی از جمله جبران هزینه های پزشکی، گم شدن بار و مدارک شخصی، مشاوره های حقوقی و مواردی از این دست می باشد. البته دانستن یک نکته ضروری است که داشتن بیمه مسافرتی برای دریافت ویزا از برخی کشورها ضروری است.

موارد پوشش بیمه مسافرتی خارجی


همه شرکت های ارائه دهنده بیمه مسافرتی، بیمه گزاران خود را در موارد زیر تحت پوشش بیمه قرار می دهند. البته ممکن است حداکثر تعهدات مالی این شرکت ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد:

- پرداخت هزینه های پزشکی، بیمارستانی و بستری در کشور مقصد.

- در صورت بروز حادثه شخص بیمه شده مصدوم در داخل آن کشور بستری و مداوا می شود و یا آن که به کشورش انتقال می یابد.

- در صورتی که فردی در کشور مقصد بستری شود، بازگشت همراهان وی و یا انتقال یکی از اعضای خانواده او از ایران به کشور مقصد انجام می پذیرد.

- اگر شخصی در سفرهای خارجی فوت کند، انتقال پیکر او به ایران با هزینه شرکت بیمه انجام می پذیرد.

- تهیه و ارسال داروهای خاص از ایران هم به عهده شرکت بیمه است.

- اگر یکی از اعضای خانواده بیمه گزار در ایران فوت کند، پرداخت هزینه های بازشگت وی به عهده بیمه است.

- هزینه های ناشی از تاخیر در تحویل بار هم توسط شرکت بیمه انجام می گیرد.

- در صورت گم شدن مدارک شناسایی پرداخت هزینه صدور المثنی هم توسط شرکت بیمه صورت می پذیرد.

- ارائه مشاوره های حقوقی در صورت بروز مسئله برای مسافر در کشور مقصد هم از وظایف بیمه مسافرتی است.
موارد منع پوشش بیمه مسافرتی خارجی


هنگام خرید بیمه نامه مسافرتی برای سفرهای خارجی یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن ها توجه نمایید؛ موارد منع بیمه نامه های مسافرتی است. شخص بیمه گزار باید نسبت به این موارد آگاهی داشته باشد تا در صورت بروز حادثه از لحاظ مالی و روحی متضرر نشود. در ادامه شما را با مواردی آشنا می نماییم که شرکت ارائه دهنده بیمه مسافرتی هیچ گونه مسئولیتی را در صورت بروز آن ها متقبل نمی شود:

- بروز هر گونه بلایای طبیعی مانند آتشفشان، زلزله، سیل، سونامی و...

- نا آرامی های داخلی در بعضی از کشورها مانند جنگ، اقدامات تروریستی، فعل و انفعالات هسته ای و موارد از این دست؛

- اگر در حین انجام ورزش های حرفه ای مانند اسکی و یا صخره نوردی و... دچار حادثه شوید؛

- بکارگیری روش ها و شیوه های غیرمعمول و غیر منطقی برای حمل و نقل بار در هنگام سفر؛

- اگر فرد بیمه شده از قبل از آغاز سفر به بیماری خاصی مبتلا باشد، هزینه های مرتبط با بیماری وی پرداخت نمی شود؛

- هزینه اقدامات پیشگیرانه مانند واکسیناسیون؛

- مشکلات پیش آمده بر اثر مصرف آگاهانه و ارادی الکل، دارو و یا مواد مخدر؛

- مشکلات به وجود آمده بر اثر بیماری های شیوع یافته در کل جهان؛

- اقدامات و پیشگیری های توان بخشی، پروتزها و وسایل توان بخشی مانند عصا، سمعک، عینک و...

- خسارت های ناشی از ریسک های شغلی

- همه مواردی که شخص بیمه گزار قصد سو استفاده از بیمه را داشته باشد؛

- در صورتی که شخص بیمه گزار بر خلاف دستور پزشک به مسافرت برود؛
- خسارت هایی که ناشی از کوتاهی عواملی مانند پلیس، آتشنشانی، اورژانس و غیره باشد.

البته موارد دیگری هم شامل این لیست می شود که شما برای آگاهی از آن ها می توانید به سایت شرکت بیمه مربوطه خود مراجعه فرمایید.

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی خارجی


شرکت های ارائه دهنده بیمه مسافرتی مناطق تحت پوشش بیمه های مسافرتی خود را به چند منطقه خاص طبقه بندی می کنند که لیست آن ها به این ترتیب است:

- سراسر جهان

- کشورهای حوزه شینگن

- کشورهای حوزه خلیج فارس به اضافه کشورهای عربستان سعودی، عراق و سوریه

- کشورهای خاورمیانه، آفریقا و ترکیه.

البته یک نکته دیگر که باید به آن توجه شود آن است که بعضی از شرکت های بیمه طرح های بیمه مسافرتی خود را در قالب تقسیم بندی های خاصی به مسافران خود ارائه می دهند. برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- منطقه یک (همه کشورهای جهان)

- منطقه دو (کشورهای جهان به جز آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن)

- منطقه سه (خاورمیانه و آفریقا)

- منطقه چهار (کشورهای حاشیه خلیج فارس)

- منطقه یازده (ارمنستان، گرجستان، قبرس شمالی و دوبی)

- منطقه دوازده (چین، تایلند، مالزی و هند)

- منطقه شینگن

شرکت های کمک رسان بیمه مسافرتی خارجی


با توجه به آن که شرکت های بیمه داخلی امکان داشتن شعبه در خارج از کشور ایران را ندارند، به همین سبب هم با یک یا چند شرکت کمک رسان در خارج از کشور قرارداد خارجی امضا می نمایند. برخی از شرکت های کمک رسان که با شرکت های بیمه داخلی همکاری دارند عبارتند از:

شرکت مید ایست (Medeast)


شرکت بین المللی بیمه مید ایست فعالیت های خود را از سال 2001 و با هدف ارائه بیمه نامه های مسافرتی و همچنین خدمات کمک رسانی منطقه ای آغاز نمود. مید ایست بعد از امضای قرارداد با شرکت آلمانی یوروکلاس به یکی از اصلی ترین شرکت های بیمه در خاورمیانه، شمال آفریقا و همچنین آسیای مرکزی تبدیل شد. این شرکت بزرگ و معتبر تا سال 2013 در حدود 10 میلیون مشتری در سراسر جهان داشته است. شرکت بیمه مید ایست به صورت بسیار گسترده خدمات خود را در قالب خدمات درمانی و کمک رسانی و با کیفیت بسیار بالا به مسافران و مشتریان خود ارائه می دهد. شرکت های بیمه سامان و بیمه پارسیان در داخل کشور ایران با مید ایست همکاری می نمایند.

از جمله خدمات ارائه شده توسط این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- تیم پزشکی و به خصوص پزشکان متخصص که به چندین زبان هم مسلط هستند و به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات می باشند.

- یک تیم بسیار حرفه ای از متخصصان که در زمینه جا به جایی اورژانسی بیماران و

بازگشت آن ها به کشور مقصد تبحر و تخصص خاصی دارند.

- بیش تر از 40 هزار خدمت رسان در بیمارستان ها و مراکز پزشکی بسیار مهم در سراسر جهان.

- صدور صورت حساب مستقیم و هزینه های مربوط به بستری بیمار.

شرکت آلیانز (Allianz)


شرکت بیمه آلیانز که تمرکز اصلی آن بر روی ارائه خدمات بیمه مسافرتی است، دفتر آن در شهر مونیخ آلمان قرار دارد. این شرکت که یک شرکت خدمات مالی چند ملیتی است در حدود 100 سال پیش تاسیس گردیده است. این شرکت در سال 1890 کار خود را با ارائه خدمات در زمینه بیمه تصادفات آغاز کرد و در حال حاضر در حدود 60 میلیون مشتری در سراسر جهان دارد. از خدمات این شرکت بیمه می توان به خدمات بیمه اموال، بیمه تلفات، بیمه عمر، بیمه بهداشت و درمان و موارد دیگر اشاره کرد. شرکت بیمه آلیانز رتبه دوازدهمین شرکت بزرگ خدمات مالی را در سال 2010 به نام خود به ثبت رسانید. تنها شرکتی که در ایران با بیمه آلیانز همکاری دارد بیمه پارسیان است.شرکت راینز شوتز (Reiseshutz )


یکی دیگر از شرکت هایی که در زمینه خدمات بیمه مسافرتی فعالیت می کند، شرکت رایتز شوتز در کشور آلمان است. این شرکت برای تمام مسافرانی که به کشورهای اروپایی و منطقه شینگن سفر می نمایند، بیمه نامه مسافرتی صادر می نماید. بیمه نامه های این شرکت در دو شکل بیمه مراقبتی در سفر و همچنین بیمه اقامتی به مسافران عرضه می شود. نوع اول این نوع بیمه نامه ها که بیمه مراقبتی است برای سفرهایی با مدت زمان 90 روز در یک نیم سال را به مسافران اروپا و حوزه شینگن ارائه می دهد. بیمه اقامتی هم برای دوره های اقامتی تا 5 سال عرضه می شود. در کشور ما هم بیمه سامان، البرز، ملت، دانا و آسیا با راینز شوتز همکاری می نمایند.

شرکت اواسان (Evasan)


شرکت بین المللی اواسان در کشور سوئیس بیش از 40 سال است که در زمینه کمک رسانی، امداد و نجات و بیمه مسافرتی فعالیت خود را آغاز کرده است. همچنین درمان های پزشکی فوری، جا به جایی بیمار، بازگشت بازماندگان متوفی و فراهم آوردن امکان سفر یکی از نزدیکان بیمار به کشور مبدا و... هم از دیگر خدمات این شرکت محسوب می شود. شرکت اواسان برای مشتریان و مسافران خود بیمه مسافرتی شینگن، بیمه های درمانی مکمل و همچنین خدمات مربوط به بیمه های مسافرتی مانند بیمه لغو سفر و بیمه بار را تهیه می نماید. در ایران هم شرکت های بیمه پارسیان، ایران و آسیا با اواسان همکاری دارند.

شرکت کمک رسان ایران SOS))


.شرکت کمک رسان ایران فعالیت خود را در قالب نمایندگی شرکت اینترنشنال SOS و در سال 1369 آغاز کرد. در سال 1371 و در حدود دوسال پس از تاسیس این شرکت، فعالیت های اصلی آن در قالب خدماتی کردن پوشش های بیمه ای آغاز شد. این شرکت اعلام کرد که مسافران در خارج از کشور ایران و در مواردی مانند انتقال پزشکی، نظارت بر درمان، تهیه دارو، اخذ نظریه پزشکی درمان مشکلی نخواهند داشت. شرکت کمک رسان ایران با بسیاری از شرکت های بین المللی قرارداد امضا کرده است. همچنین شرکت های بیمه پاسارگاد، کارآفرین، دانا و سینا با این مرکز همکاری های مختلفی را به انجام می رسانند. برخی از این شرکت ها عبارتند از:

Med Air, Mondial Assistance, SOS International, Global Assistance and Healthcare, Flack Global Assistance, Eurocross Assistance .

قیمت بیمه مسافرتی خارج از کشور


شرکت های مختلف بیمه مسافرتی قیمت های مختلفی را برای طرح های بیمه ای خود تعیین کرده اند. عوامل مختلفی در تعیین قیمت بیمه مسافرتی نقش ایفا می نمایند که از مهم ترین آن ها می توان به سن بیمه گزار و مدت زمان سفر اشاره کرد. آن چه که مشخص است این است که شرایط بهتر و پوشش های بیشتر، بالا رفتن قیمت بیمه مسافرتی را به دنبال خواهد داشت.

خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور


برای خرید بیمه مسافرتی می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب نمایید:

مراجعه حضوری به شعب و نمایندگی ها


یکی از روش هایی که در سال های قبل از آن استفاده می شد مراجعه حضوری به
شعب بیمه و نمایندگی های آن در شهرهای مختلف است. این کار به سبب آن که وقت و زمان زیادی را از بیمه گزار صرف می کرد، چندان مورد توجه نیست.

خرید آنلاین بیمه های مسافرتی


در حال حاضر و با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری، خرید آنلاین نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خرید آنلاین بیمه مسافرتی هم یکی از راه های بسیار سریع دریافت بیمه نامه است. برای این کار می توانید به سایت شرکت بیمه مورد نظر خود رجوع کرده و بیمه نامه خود را خریداری نمایید.

خرید بیمه نامه مسافرتی خارج از کشور از سایت سیمرغ 24


یکی از راه های بسیار راحت و سریع برای خرید بیمه مسافرتی مراجعه به سامانه آنلاینسیمرغ 24 است. شما می توانید با مراجعه به این سایت و طی کردن مراحل زیر بیمه نامه خود را خریداری نمایید:

- در قسمت اول اطلاعات سفر خود مانند کشور مقصد، تاریخ شروع سفر، مدت زمان سفر، تعداد مسافران و تاریخ تولد را وارد نمایید؛

- سپس طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید؛

- بعد از آن مشخصات خود از جمله نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید؛

- در قسمت بعدی مشخصات مسافران از جمله فیلدهای جنسیت، ملیت، نام و نام خانوادگی، کشور محل اقامت، شماره پاسپورت، تاریخ تولد و کد ملی را تکمیل نمایید.

- در پایان هم با متصل شدن به شبکه پرداخت بانکی و واریز هزینه می توانید بیمه نامه خود را از طریق ایمیل دریافت نمایید.