تاریخچه شرکت بوئینگ

  • دوشنبه 20 شهریور 1396 ساعت 13:22

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که نخستین کسی که فکر ساختن هواپیمای بویینگ به ذهنش خطور کرد چه کسی بوده است. در این مقاله با سیمرغ 24 همراه باشید تا اطلاعات جالبی دراین باره کسب کنید.


ویلیام ادوارد بوئینگ در اکتبرسال ۱۸۸۱ در دیترویت آمریکا  متولد شد. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، در ایالت واشنگتن وارد بازار کار مرتبط با چوب شد اما به دلیل علاقه‌ای که به پرواز و هواپیما داشت، به هوانوردی روی آورد و تا چندین سال زیر نظر گلن‌ مارتین به یادگیری پرواز پرداخت.

 ادوارد بویینگ  معتقد بود در آینده از هواپیما به عنوان وسیله‌ای برای مسافرت های طولانی  استفاده می‌شود. او پس از سال ها تلاش سرانجام  در15 ژوییه ۱۹۱۶ شرکت ساخت هواپیمای خود را با نام تولیدات هوایی پسیفیک راه‌اندازی نمود. پس از ساخت موفق دو فروند هواپیما شرکت را به نام شرکت هواپیمایی بوئینگ تغییرنام داد و بدین ترتیب اولین غول هواپیماسازی جهان متولد شد.

از جانب نیروی دریایی ایالات متحده سفارش ۵۰ فروند هواپیمای آموزشی در زمان جنگ  و همچنین 200 فروند هواپیمای پیگیری از طرف سرویس هوایی ارتش، آینده این شرکت را تضمین کرد.

در سال 1919 اولین هواپیمای بویینگ با نام بی1 بین ونکور و سیاتل به پرواز در آمد. این واقعه منجر به کسب مسئولیت هوایی آمریکا در سال های بعد شد.

تا سال ۱۹۲۸شرکت بوئینگ به یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین سازندگان هواپیمای ایالت متحده تبدیل شده بود و به سمت حمل و نقل هوایی نیز روی آورد. در سال ۱۹۳۴ نشان اعتبار گوگن‌هیم به جهت تلاش های ویلیام بوئینگ در کمک به رشد صنعت هوانوردی و ایجاد مسافرت های هوایی به وی اعطا گردید. پس از آن نیز اولین برنامه پرواز هوایی مسافرین در شب و همچنین در فواصل طولانی توسط بوئینگ راه‌اندازی شد.

در همین سال بود که با شروع جنگ جهانی دوم و به دلیل قانونی که به تصویب رسیده بود ویلیام سهم خود را فروخت و برای رفع نیازهای نظامی به سمت تولید سلاح روی آورد، هر چند تا پایان عمر به مشاوره با شرکت هواپیما سازی ادامه می داد. اگرچه او تنها ۱۸ سال در صنعت هوانوردی حضور داشت، اما با قاطعیت می‌توان گفت کمتر کسی به اندازه او در صنعت هوایی نقشی این چنین اساسی ایفا کرده است.

سال 1916 شروع کار کارخانه

اولین کارخانه ای که توسط بویینگ احداث شد در یک کارخانه کشتی سازی قدیمی در ساحل رودخانه دوامش در واشنگتن آمریکا بود . در سال های ابتدایی بویینگ ملخ هواپیمای  ام بی 3 آ را که در اختیار ارتش آمریکا بود تولید می نمود. روش کار بوئینگ تولید بسیار زیاد  و قیمت پایین بود که تمامی رقبا را از میان برداشته و یکه تاز میدان شده بود.

آغاز تولید هواپیماهای مسافربری مدرن در سال 1930

در سال 1930 هواپیمای مدرن مدل بی 1 ای با چهار سرنسین و سپس مدل بی 1 با 12 سرنشین به پرواز درآمد. از قابلیت های آن زمان این هواپیما مدرن استفاده از فلز در بدنه و همچنین ارابه های فرود جمع شونده بود.

بمب افکن بی 29سرنوشت جنگ جهانی را تغییر داد

بی ۲۹ اولین هواپیمایی بود که در آن ازسیستم کامپیوتری استفاده می شد و یک افسر که مسئولیت آتش بار را بر عهده داشت می توانست با رادیو کنترل هدایت چهار توپ و آتشبار را کنترل نماید.
و سرانجام در سال 1945 اولین بمب اتم توسط این هواپیمای بمب افکن در هیروشیما ژاپن پرتاب شد و سه روز بعد یک فروند دیگر از این نوع بمب اتم در ناکازاکی بر روی سر مردم بی پناه رها شد تا جهان را دستخوش تغییرات اساسی نماید.
 

 

سال 1947 آغاز ساخت جت مدرن

بویینگ بی 47 برای پرتاب کردن بمب اتمی در اتحاد جماهیر شوروی طراحی شد که خوشبختانه هیچگاه از آن استفاده نشد ولی سبک  طراحی آن به قدری جدید و خلاقانه بود که ایده های تازه ای در صنعت هواپیماسازی بوجود آورد.

اولین نمونه طراحی شده از این هواپیما دارای ۱۸ راکت جت قرارداده شده در زیر بدنه بود که در هنگام بلند شدن به این بمب افکن عظیم الجثه کمک می کرد. همچنین برای کم شدن سرعت در هنگام فرود از چتر تعبیه شده در عقب بدنه استفاده می شد. این نوع طراحی تا کنون نیز در جت های جنگنده مورد استفاده قرار می گیرد.

دوره جدیدی در جت های مسافری با ورود بوئینگ 707

در سال 1954 اولین نمونه از جت های مسافربری با عنوان بویینگ 707 به جهان عرضه شد که باید آن را  نقطه عطف جا به جایی های هوایی دانست. نکته جالب توجه این که اولین هواپیمای ویژه ریاست جمهوری آمریکا هم از همین نمونه بود.

 

عصر پدید آمدن کابین های راحت برای مسافران در سال 1958

با ورود بویینگ 707 به صنعت هوایی وقت آن فرا رسیده بود که فرودگاه ها تجهیزات و امکانات خود را در راستای این امر گسترش دهند چرا که هر روز به تعداد مسافرانی که علاقه مند بودند با هواپیما به مسافرت بروند افزوده می شد. به این ترتیب در سال 1967 بزرگترین کارخانه بویینگ در ایالت واشنگتن آمریکا دست به طراحی و ساخت بویینگ 747 زد و دوره جدیدی را صنعت هواپیما سازی جهان پدید آورد.

پرنده ای که ظرفیت 500 نفر را داشت  یعنی چیزی حدود دو برابر گنجایش بویینگ 707 و موتورهایی بسیار پر قدرت تر آن.

 

سال 1970حیرتی که جهانیان را فرا گرفت

این گونه تصور می شد که  با ورود جت های ما فوق صوت عملا بویینگ ۷۴۷ از دور رقابت خارج می شود، ولی با شکست پروژه های مافوق صوتی مانند کنکورد، همچنان این ۷۴۷ است که با بروزرسانی های مداوم و پی در پی توسط بوئینگ افسار را به دست دارد. هم اینک هم سری های ۸۰۰ و ۹۰۰ این هواپیمای افسانه ای تولید می شود.

 

و اینک سال 2017...

هم اکنون مدرن ترین سازه هوایی دنیا بویینگ 787 است. استفاده از کربن به جای آلمینیوم، آمیختگی سوخت های گیاهی با فسیلی و کاهش الودگی های هوایی و صوتی با استفاده از موتورهای نسل جدید و حذف پارازیت در کابین مسافر با تکنولوژی های جدید و پیشرفته همه و همه دست در دست هم داده اند تا بوئینگ ۷۸۷ فعلا به عنوان بی رقیب ترین تکنولوژی برتر در صنعت هوانوردی شناخته شود.