دبیر انجمن شرکت ها هواپیمایی بیان کرد: جلسات رایزنی برای تعیین نرخ بلیت هواپیما به عتبات عالیات ویژه ایام اربعین از هفته آینده آغاز می شود ولی هنوز اوفک مجوز معامله با روسیه برای اجاره هواپیماهای سوخو-100 را نداده است.

   به گزارش سیمرغ 24 ، مقصود اسعدی سامانی درباره پیش بینی قیمت بلیت هواپیما به نجف از مقاصد مختلف کشورمان برای ایام اربعین گفت: معمولا برای دهه اول ماه محرم تقاضای زیادی برای رفتن به کشور عراق وجود ندارد و حجم عمده تقاضا برای بلیت هواپیما در ایام اربعین است

او در ادامه بیان کرد: در نتیجه برنامه‌های شرکت‌های هواپیمایی برای فروش بلیت هواپیما به نجف مختص ایام اربعین است و از هفته آینده رایزنی‌ها با شرکت‌های داخلی و طرف‌های عراقی برای نرخ گذاری و تعیین حداقل و حداکثر قیمت بلیت را آغاز می کنیم.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکره با روس‌ها برای اجاره هواپیماهای سوخو 100، افزود: از ورود هواپیماهای سوخو به ناوگان هوایی کشورمان پشیمان نشدیم، اما اوفک تاکنون مجوزی در این رابطه صادر نکرده است.  در مرحله اول قرار بر این است که کمتر از 10 فروند هواپیما از روس‌ها اجاره کنیم و اگر سوخو امتحانش را در ایران پس داد اقدام به خرید این نوع هواپیما خواهیم کرد.

او در ادامه افزود:  با توجه به این که بخشی از قطعات هواپیماهای سوخو 100 از شرکت‌های آمریکایی تامین می شود، بنابراین برای ورود این هواپیماها به کشورمان نیازمند اجازه اوفک هستیم و در حال حاضر برای ورود هواپیماهای سوخو هیچ مانعی جز مجوز اوفک وجود ندارد.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به آخرین وضعیت ارائه مجوز اوفک به سه شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، قشم ایر و آسمان برای نهایی شدن قراردادها با بویینگ گفت: این شرکت‌ها با حمایت وزارت محترم راه و شهرسازی در حال پیگیری اخذ مجوز از اوفک هستند و نمی‌توان تاریخی برای صدور مجوزها اعلام نمود.