کورش فتاحی رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام‌ خمینی گفت: عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی از پنجم مرداد ماه آغاز شد و در پنجم شهریور ماه نیز به پایان رسید.

به گزارش سیمرغ 24 کورش فتاحی رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام‌ خمینی گفت: عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی از پنجم مرداد ماه آغاز شد و در پنجم شهریور ماه نیز به پایان رسید.


او در ادامه بیان کرد: در این یک ماه روزانه بین یک تا هفت پرواز برای اعزام حجاج از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام گرفت و طی این عملیات ۲۴ هزار و ۶۱۰ زائر و ۳۸۸ هزار ۶۹۴ کیلوگرم بار با ۹۹ پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به سرزمین وحی منتقل شدند و میانگین تاخیر در پروازها نیز حدود ۵۰ دقیقه اعلام شد. 
 
فتاحی بیان داشت: امسال با یک حرکت جهادی توانستیم سالن حج شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را طی دو هفته در بخش غربی سالن بوردینگ ترمینال مسافری شماره یک آماده بهره برداری کنیم و سطح خدمت رسانی به زوار بیت الله الحرام را تا حد بالایی افزایش و بهبود دهیم. 
 
کوروش فتاحی در ادامه صحبت هایش افزود: تعامل و همکاری های بسیاری در خصوص پروژه اعزام و بازگشت حجاج به عربستان میان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و سازمان حج و زیارت، سازمان هواپیمایی کشوری، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سپاه، نیروی انتظامی و کلیه ارگان های مستقر در فرودگاه صورت گرفت تا اقدامات لازم برای این پروژه ملی هرچه بهتر و سریع تر انجام شود.
 
رئیس هیئن مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی در خصوص نحوه استقبال از حجاج در بازگشت به کشور نیز افزود: هم اکنون در حال آماده سازی یک سالن با مساحت ۶ هزار متر مربع هستیم تا برای ورود زائران به کشور از آن استفاده کنیم و در این سالن فضای مناسب برای ورود حجاج و مستقبلین در نظر گرفته شده و توضیحات تکمیلی در خصوص آن در آینده اعلام خواهد شد.