در پی سقوط مرگبار بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ در اتیوپی، تعدادی از کشورهای جهان از تصمیم خود برای تعلیق استفاده از این نوع هواپیما تا اطلاع بعدی خبر دادند.

در پی سقوط مرگبار بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ در اتیوپی، تعدادی از کشورهای جهان از تصمیم خود برای تعلیق استفاده از این نوع هواپیما تا اطلاع بعدی خبر دادند.

به گزارش سیمرغ 24، به دنبال سقوط مرگبار هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸، کشور اندونزی امروز سه شنبه اعلام کرد به کارگیری این مدل هواپیما را در ناوگان خود متوقف کرد.

اداره هوانوردی کشور چین هم قبل از این اعلام کرد از ایرلاین های داخلی خود خواسته است از به کارگیری هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خودداری نماید.

در پی سقوط این هواپیما، کشور سنگاپور هم پرواز هواپیماهای این کارخانه آمریکایی را از حریم هوایی خود ممنوع کرد.

کشورهای مکزیک، آرژانتین و مغولستان تحت تاثیر حوادث مرگبار رخ داده که جان بسیاری از مسافران و خدمه را گرفته است، پرواز هواپیماهای مذکور را تا اطلاع ثانوی به تعلیق درآورند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد شرکت هواپیمایی پادشاهی مراکش تصمیم گرفته تمامی پروازهای این شرکت که با بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ انجام میشود را متوقف نماید. این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه مراکشی عنوان کرد: شرکت هواپیمایی پادشاهی مراکش تصمیم گرفته است تا پروازهای تجاری با بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را که از مبدأ مراکش به مقصد پاریس، لندن و بارسلون انجام میشود را به حالت تعلق درآورد.

ایرلاین های کشور اتیوپی پس از حادثه مرگبار سقوط این نوع هواپیما در روز گذشته، پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را تا اطلاع ثانوی به عنوان اقدامی پیشگیرانه تعلیق کرد.

شرکت «کیمن ایرویز» متعلق به جزایر کیمن (از مستعمرات فرادریایی انگلیس در دریای کارائیب) نیز اعلام کرد استفاده از این مدل هواپیما را تا دریافت اطلاعات بیشتر متوقف می کند.

به دنبال حوادث مرگبار اخیر، سهام شرکت بوئینگ دیروز ۱۳ درصد کاهش پیدا کرد. کارشناسان وال استریت بر این باورند در صورت ادامه این روند، بوئینگ ۲۴ میلیارد دلار زیان متحمل خواهد شد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی روز یکشنبه تنها چند دقیقه پس از پرواز و در مسیر خود به نایروبی، پایتخت کنیا سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن که شمار آنها به ۱۵۷ نفر میرسید، جان باختند. این اتفاق، دومین حادثه برای هواپیماهای ۷۳۷ مکس ۸ به شمار می رود که از سال ۲۰۱۷ کار خود را شروع کرده است.