شرکت رولتکس که سازنده مواد و تجهیزات پیشرفته در آمریکاست، اخیراً اعلام کرده ظرفیت تولید تجاری گرافن خود را افزایش داده است.

شرکت رولتکس که سازنده مواد و تجهیزات پیشرفته در آمریکاست، اخیراً اعلام کرده ظرفیت تولید تجاری گرافن خود را افزایش داده است.

برای این کار واحد تولیدی جدیدی تاسیس شده که دارای اتاق تمیز کلاس هزار برای تولید گرافن و محصولات مبتنی بر گرافن نظیر حسگر، پیل خورشیدی و پنجره‌های ضداشعه ایکس است. این خط تولید جدید توانایی آن را دارد که ورق های گرافنی در مقیاس تجاری و با کیفیت بالا تولید کند؛ همچنین این شرکت فناوری تولید خود را به‌صورت پتنتی به ثبت رسانده است که با استفاده از آن امکان تولید مواد با کیفیت بالا و هزینه کم فراهم می شود.

فناوری مورد استفاده این شرکت در دانشگاه کالیفرنیا آمریکا توسعه داده شده است؛ این شرکت چندی پیش موفق به دریافت گرنتی برای طراحی پیل خورشیدی دو طرفه شده است.همچنین بحث هایی در مورد قراردادی با بخش دفاعی امریکا شروع شده استتا این شرکت بتواند آرایه‌ حسگری مبتنی بر گرافن برای شناسایی استرس های ساختاری روی هواپیما را تولید نماید.

شرکت گرولتکس برای تولید این محصولات از گرافن استفاده می‌کند؛ این کار با استفاده از فناوری ویژه‌ای انجام می‌شود که کاملاً مطابق با فرآیندهای استاندارد موجود در صنعت است، همچنین هزینه‌های تولید آن از روش های موجود بسیار ارزان تر می شود. مدیر‌عامل شرکت رولتکس می‌گوید:جامعه گرافن آمریکا نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای تحقیق و توسعه در جهان دارد. بنابراین راه اندازی این خط تولید می تواند ظرفیت های داخلی در آمریکا را افزایش دهد. 

در میان روش های تولید گرافن، روشی موسوم به سی دی وی می‌تواند برای تولید محصول با کیفیت بالا مورد استفاده قرار گیرد. گرافنی که برای استفاده در صنعت الکترونیک بسیار مناسب است.گرافن ماده‌ای با خواص منحصر به‌فرد است که به دلیل ویژگیهای خود می‌تواند در حسگرها، پیل‌های خورشیدی، پوست مصنوعی، تصفیه آب و نمایشگرهای انعطاف‌ پذیر استفاده شود.