سفر گردشگران ایران به شهر وان در شرق ترکیه به مناسبت عید قربان به اوج خود رسید و بالغ بر 80 هزار ایرانی در تعطیلات عید قربان به شهر وان سفر کردند.

سفر گردشگران ایران به شهر وان در شرق ترکیه به مناسبت عید قربان به اوج خود رسید و بالغ بر 80 هزار ایرانی در تعطیلات عید قربان به شهر وان سفر کردند.

به گزارش سیمرغ 24،ایرانیانی که برای گذراندن تعطیلات به وان سفر می کنند، نقش مهمی در اقتصاد منطقه شرق ترکیه دارند به طوری که در سال جاری میلادی و پیش از تعطیلات عید قربان، بالغ بر 270 هزار نفر ایرانی وارد شهر وان شدند و با ادامه این سفر در تعطیلات عید قربان، این تعداد از 350 هزار نفر بالاتر رفت.

گزارش ها حاکی از آن است که گردشگران ایرانی حاضر در وان، در ساعت های روز به خرید پرداخته و شب ها نیز به تفریح در مراکز تفریحی به خصوص در اطراف دریاچه وان می پردازند. 

همچنین اغلب ایرانیانی که به شهر وان سفر کرده اند، از مرز رازی ـ کاپی کوی وارد ترکیه شده و با طی کردن مسافت 100 کیلومتری مرز به شهر وان رسیده اند و همین نزدیکی به مرز باعث حضور پرشمار ایرانیان در این شهر شرقی ترکیه شده است.

به گزارش سیمرغ 24، اتحادیه هتل داران وان نیز اعلام کرده است که به مناسبت عید قربان و به علت حضور پرشمار گردشگران ایرانی، همه ظرفیت هتل های این شهر پر شده است.

شهر وان که در شرق ترکیه و در نزدیکی مرزهای ایران واقع شده، از دو دروازه مرزی سرو ـ اسندره و رازی ـ کاپی کوی و به طور زمینی در دو نوبت تعطیلات تابستانی و تعطیلات عید نوروز پذیرای گردشگران ایرانی است..

نوری شمشکلر، رایزن فرهنگی سفارت ترکیه در تهران اوایل سال میلادی جاری از سفر یک میلیون و 700 هزار گردشگر ایرانی به ترکیه در سال 2016 خبر داد و گفت: ایران جزو پنج کشور گردشگرفرست به ترکیه محسوب می شود

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، به طور میانگین هر مسافر ایرانی یک هزار و 500 دلار و هر خانواده ایرانی سه هزار و 500 دلار هنگام سفر به ترکیه هزینه می کند.