خرید بیمه مسافرتی از معتبرترین مجموعه

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 خرید بیمه مسافرتی از معتبرترین مجموعه - سیمرغ 24
خرید بیمه مسافرتی از معتبرترین مجموعه

در زمان های گذشته علاوه بر شرایط سخت سفر، خطرات بسیار جبران ناپذیر و وحشتناکی هم برای مسافران پیش می آمد. مثلا گاهی راه زنان به مسافران حمله می کردند و تمامی اموالشان را به یغما می بردند، یا به سبب طولانی بودن روزهای سفر ممکن بود شخصی به سبب بیماری فوت کند، یا بیماری های واگیردار گریبان مسافران را بگیرد و.... اما امروزه شرایط به کلی تغییر کرده است و همه چیز به راحتی و سادگی قابل جبران است. در واقع هر رویدادی که رخ دهد بدون نیاز به نگرانی و دلهره می توانید آن را بر طرف سازید.

همه ما انسان ها پس از گذراندن روزهای سخت کاری و برای از بین بردن دغدغه ها و مشغله های فکری نیازمند استراحت و بازیابی قوای بدنی هستیم. بهترین راه برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح، رفتن به مسافرت و دیدن شهرها و کشورهای گوناگون و آشنا شدن با فرهنگ ملل مختلف است. با یک نگاه کلی به این مطلب درمی یابیم که ممکن است اتفاقات و حوادث مختلفی هم در حین سفر گریبان ما را بگیرد. پس لازم است با چاره اندیشی و تدبیری خاص از حوادث احتمالی جلوگیری نماییم. بهترین راه برای جبران خسارت های احتمالی ناشی از حوادث سفر، خرید بیمه مسافرتی است تا به وسیله آن بتوانید با خیالی آسوده و راحت سفر خود را آغاز نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جزییات خرید بیمه مسافرتی آشنا نماییم:دلایل خرید بیمه مسافرتی


با توجه به افزایش چشمگیر مسافرت های خارجی در چند سال اخیر و همچنین هزینه های بسیار زیاد درمان و خسارت های ناشی از حوادث مختلف در صورت به وقوع پیوستن، داشتن بیمه مسافرتی یکی از ضروریات سفرهای خارجی محسوب می شود. شرایط خاص و غیر معمول زیر را در نظر داشته باشید: برای مثال ممکن است در سفر دچار بیماری، گرمازدگی، مسمومیت و یا مواردی از این دست شوید، چمدان یا کیف دستی خود را گم کنید، داروهایتان را در یکی از شهرهای محل اقامت جا بگذارید، پول یا مدارک ضرروی سفر را گم کنید، یکی از اقوام نزدیک شما فوت کند و یا اتفاقاتی مشابه این ها برایتان رخ دهد. با داشتن بیمه مسافرتی خسارت های ناشی از این رویدادها تا حد بسیار زیادی قابل جبران است. فقط کافی است با نحوه خرید بیمه مسافرتی و همچنین ضرورت خرید آن آشنا شوید.

جبران هزینه های پزشکی و بیمارستانی در سفر


میانگین و متوسط هزینه های درمان در تمامی کشورهای دنیا با ایران تفاوت های بسیار زیادی دارد. به سبب وجود اختلافات ارزی بسیار زیاد، این تفاوت ها بسیار مشهود و واضح است. پس اگر می خواهید خود را درگیر این تفاوت قیمت ها نکنید بهتر است برای مسافرت خود بیمه مسافرتی تهیه نمایید تا در صورت وقوع هر گونه اتفاقی، سفرتان ناخوشایند نشود و بتوانید از سفر خود لذت ببرید.

جبران هزینه های درمانی و دارو


اگر داروی خود را در سفر گم کنید، به طوری که حتی اگر این دارو را قبل از سفر و با تجویز پزشک مختصص هم تهیه کرده باشید، با داشتن بیمه مسافرتی، شرکت بیمه هزینه خرید این داروها و یا ارسال آن را پرداخت می نماید.

پرداخت هزینه های دندان پزشکی


ممکن است شما در سفر دچار دندان درد شدید و یا عفونت دندانی شوید، به طوری که مجبور باشید دندان خود را بکشید! در این گونه مواقع بیمه هزینه های درمانی شما را به عهده می گیرد. البته باید بدانید که این موضوع بستگی به سقف تعهدات شما هم دارد. به این صورت که اگر هزینه درمان شما 100 یورو باشد، 25 یورو آن را شما و 75 یورو آن را بیمه به عهده خواهد گرفت.

جا به جایی بیمه شده مصدوم و یا بازگرداندن او به کشور


اگر در مسافرت های خود به کشورهای خارجی دچار یک بیماری یا سانحه شوید، شرکت بیمه به جهت مداوای شما در محل حادثه و یا انتقال به کشور مبدا تصمیماتی را اتخاذ می نماید. در این وضعیت دو حالت وجود دارد: اول آن که ممکن است شما را به کشور بازگردانند و دیگری آن که تمهیدات لازم برای انتقال شما به یک مرکز درمانی مجهز در کشور مقصد ترتیب داده می شود. البته نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که حادثه به سبب بلایای طبیعی و یا شورش ها و انقلاب های محلی در این بیمه نامه ها جایی ندارد و هزینه آن به عهده بیمه گزار است.

بازگشت همراهان و انتقال یکی از اعضای خانواده از ایران به کشور مقصد و یا بلعکس


بر اثر اتفاقات پیش آمده در سفر ممکن است شما نیاز به بستری شدن داشته باشید ولی همراهان شما خواهان بازگشت به ایران باشند. در این گونه از مواقع شرکت ارائه دهنده بیمه مسافرتی قادر است ترتیب بازگشت آن ها را به ایران بدهد. یا در یک شرایط دیگر اگر در سفر تنها بودید و به سبب بستری شدن نیاز به یک همراه داشتید، مسئولیت هزینه رفت و آمد و اقامت شخص همراه شما به عهده شرکت بیمه می باشد.

گم شدن و یا دزدیده شدن مدارک شناسایی


از جمله اتفاقاتی که ممکن است در سفر برای هر کسی رخ دهد، گم شدن و یا به سرقت رفتن شناسنامه، پاسپورت، گواهینامه و دیگر مدارک شناسایی است. در این گونه از مواقع تمام هزینه های صدور المثنی تا سقف معینی توسط بیمه پرداخت می شود.

مشاوره و کمک های حقوقی


هنگامی که به یک کشور خارجی سفر می کنید، ممکن است دچار مشکلات حقوقی و یا قانونی شوید. در این گونه از مواقع می توانید روی کمک حقوقی شرکت بیمه حساب نمایید. البته قوانین شرکت های ارائه دهنده بیمه مسافرتی در این شرایط تفاوت های با هم دارند که برای آگاهی از جزییات آن می توانید به سایت شرکت مربوطه مراجعه نمایید.

جبران خسارت ناشی از تاخیر در تحویل چمدان ها


اگر در فرودگاه کشور مقصد خود به سبب تحویل گرفتن بار و چمدان های خود دچار معطلی شوید، شرکت بیمه خسارت های آن را به شما پرداخت می کند.

راه های خرید بیمه مسافرتی


همان طور که می دانید روش های مختلفی برای خرید بیمه مسافرتی وجود دارد که شما به راحتی می توانید آن را خریداری نمایید. در ادامه شما را با این روش ها آشنا می نماییم:

مراجعه حضوری به شعب و نمایندگی ها


یکی از روش های خرید بیمه مسافرتی که در سال های اخیر چندان متداول نیست، مراجعه حضوری به شعب و نمایندگی های شرکت بیمه است. خرید حضوری بیمه و مراجعه به نمایندگی ها نه تنها تلف کردن وقت و زمان است، بلکه ممکن است شرکت بیمه در همه شهرهای کوچک نمایندگی نداشته باشد. به همین جهت کار برای بیمه گزار بسیار سخت می شود و اتلاف زمان ممکن است باعث نا رضایتی وی شود.
خرید آنلاین بیمه مسافرتی


در جهان حال حاضر که تکنولوژی و فناوری روز به روز در حال پیشرفت است، خرید اینترنتی یکی از متداول ترین راه ها برای دسترسی به انواع خدمات است. اگر قصد رفتن به سفر و خرید بیمه مسافرتی را دارید یکی از راهکار ها آن است که به سایت شرکت بیمه مربوطه مراجعه نمایید و سپس بسته مسافرتی خود را انتخاب کرده و قسمت های مربوط به اطلاعات را پر کنید و در نهایت با متصل شدن به صفحه پرداخت بانکی، بیمه مسافرتی خود را به راحتی دریافت نمایید. البته باید بدانید که در ایران شرکت های مختلفی وجود دارند که ارائه دهنده بیمه مسافرتی هستند. شما می توانید برای مقایسه خدمات این شرکت ها و کسب اطلاعات بیشتر، به سایت شرکت مربوطه مراجعه کرده و جزییات آن ها را به دقت مطالعه نمایید.

اما روش دیگر برای خرید بیمه مسافرتی مراجعه به سامانه فروش آنلاین سیمرغ 24 است. شما می توانید با وارد شدن به قسمت خرید بیمه مسافرتی در این سایت، کشور مقصد، تاریخ شروع سفر، مدت زمان سفر و اطلاعات دیگری را وارد نمایید و سپس پلن مورد نظر را انتخاب کنید. در مرحله بعد با وارد کردن مشخصات خریدار و همچنین اطلاعات مسافران به صفحه پرداخت بانکی متصل می شوید. پس از پرداخت مبلغ مورد نظر به سادگی و به راحتی و تنها در چند دقیقه توانسته اید بیمه مسافرتی خود را دریافت نمایید.

البته یک نکته مهم که حتما باید به آن اشاره کنیم این است که در هنگام خرید بیمه مسافرتی و حتی قبل از آن شرایط، طرح ها و نرخ شرکت های بیمه را باهم مقایسه کنید. در واقع همیشه به اولین ها اعتماد نکنید و پس از جستجو و پرسش های فراوان طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. حتی اگر می خواهید از یک شرکت، بیمه مسافرتی خریداری کنید نمایندگی ها را باهم مقایسه کنید؛ زیرا معمولا تمام طرح ها در یک نمایندگی ارائه نمی شود. البته خرید بیمه مسافرتی تا حد زیادی به شرایط مسافرت هر فرد و کشور مقصد نیز بستگی دارد. بنابراین بهتر است خود شخص متقاضی در این باره تصمیم گیری نماید.

در پایان باید بگوییم که برای خرید یک بیمه نامه مسافرتی معتبر کافی است به سامانه سیمرغ 24 مراجعه نمایید و آن چه را که برای سفر نیاز دارید خریداری کنید. به این ترتیب توانسته اید هم از سفر خود لذت ببرید و هم آن که در صورت بروز حوادث احتمالی خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد.