راهنمای خرید چمدان برای سفرهای نوروزی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2 از 5 راهنمای خرید چمدان برای سفرهای نوروزی - سیمرغ 24
در آستانه سال نو و سفرهای نوروزی قرار داریم. بسیاری از افراد هستند که از این ایام بهترین بهره و استفاده را می برند و روزهای ابتدای سال را در گردش و تفریح و سفر می گذرانند. قطعا یکی از دغدغه هایی که برای رفتن به مسافرت وجود دارد خرید چمدان برای سفر است. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ترفندهای خرید چمدان سفر آشنا نماییم.

به گزارش سیمرغ 24، با توجه به متفاوت بودن دنیای ساک ها و چمدان های مختلف، قطعا خرید آن هم می تواند برای شما سخت باشد؛ به حدی که شاید مارا دچار سردرگمی و تردید در انتخاب نماید. اگر به نکاتی که ما می گوییم توجه کنید قطعا می توانید یک انتخاب خوب و مناسب برای چمدان خود داشته باشید به طوری که هم استفاده از آن ساده و راحت است و هم این که تمام وسایل مورد نیاز شما در آن جا می شود.قطعا شما هم دیده اید که در مسافرت های خانوادگی و یا دوستانه علاوه بر آن که هر یک از اعضای خانواده برای خود یک کوله پشتی و ساک دستی دارد به یک چمدان سفرهم احتیاج است تا وسایل خاصی هم در آن قرار گیرد. پس ما باید سایز چمدان را با توجه به وسائلی که در سفر همراه خود داریم انتخاب کنیم. ممکن است چمدان های بزرگ برای برخی سفر لازم نباشد و وسائل ما در یک ساک کوچک دستی جا شود و یا برعکس! پس حواستان به حجم وسائل و سک یا چمدان انتخابی باشد.

چمدان مناسب کودکان چمدان هایی فانتزی و جذاب با طرح های بسیار شاداب هستند. برای فرزند دلبندتان اگر اهل سفر و اردوهای چند روزه است، متناسب با دختر یا پسر بودنش مدل هایی مناسب با سن شان انتخاب کنید که سایز آن ها کوچک تر است و برایشان جذابیت بیشتری دارد. در ضمن حتما به استاندارد بودن چمدانی که می خرید دقت و توجه داشته باشید.

یکی از قسمت های مهم چمدان که حتما در هنگام خرید باید به آن توجه کنید زیپ آن است؛ چرا که ممکن است در بعضی موارد گیر داشته باشد! پس حتما در هنگام خرید چمدان استحکام زیپ آن را در نظر بگیرید و از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید. قطعا خراب شدن زیپ چمدان بیشتر از آسیب دیدن بدنه آن برای شما مشکل آفرین خواهد بود. توجه به دسته چمدان هم جز ضروریات است؛ زیرا دسته چمدان های استاندارد بسیار خوش دست است و قابلیت بیشتری برای تنظیم ارتفاع به شما می دهد. اگر جنس چمدان شما پارچه ای است حتما هنگام سفر کردن به شهرهایی که هوای ابری و بارانی دارند کاور مخصوص آن را همراه خود ببرید؛ زیرا در هنگام باران حتما چمدان شما خیس و کثیف خواهد شد.قطعا شما هم چمدان هایی را که سه سایز مختلف دارند را دیده اید. سایز کوچک این نوع چمدان ها حدود 10 کیلوگرم، سایز متوسط آن ها حدود 22 کیلوگرم و سایز بزرگ هم حدود 30 کیلوگرم گنجایش دارند. البته بهتر است که شما بیش از ظرفیت مجاز در آن ها بار قرار ندهید، زیرا ممکن است به آن آسیب وارد شود. البته اگر چمدان شما شناسنامه داشته باشد قطعا این موارد در آن ها ذکر شده است، در غیر این صورت از فروشنده کمک بخواهید تا شما را راهنمایی نماید.

چمدان هایی که در کف آن ها چرخ دارد حمل و نقل راحت تری دارند؛ ضمن این که کف چمدان ها به دلیل کشیده شدن روی زمین و تحمل سنگینی بار در معرض آسیب بیشتری قرار دارند. موقع خرید حتما به جنس چمدان هم دقت نمایید؛ زیرا یکی از اصلی ترین موارد در خرید چمدان توجه به جنس آن است. چمدان های عموما از جنس پلیمر دوام بیشتری دارند و از اشیا و کالاهای شما به خوبی محافظت می کنند. این چمدان ها برای سفرهای چند روزه و مسافرت های کاری و نوروزی مناسب هستند. البته مدل های سنگین تری هم هستند که قابلیت بیشتری دارند. ضمن این که این نوع چمدان ها تنوع بیشتر و رنگ بندی کامل تری هم دارند.

اگر محتویات چمدان شما به گونه ای است که کاملا شخصی است و نمی خواهید کسی به آن دسترسی داشته باشد حتما نوع قفل دار آن را تهیه نمایید که امنیت بیشتری دارند. استاندارد این چمدان ها بالاست، عمر بیشتری دارند و قطعا دیرتر خراب می شوند.

اگر مسافرت شما یک روزه و یا درون شهری است می توانید از ساک های کوچک و جمع و جور استفاده کنید. بر خلاف آن چیزی که شما فکر می کنید این ساک های کوچک عموما از جنس برزنت، کتان ضخیم، چرم پلاستیکی و... هستند که به دلیل سبک بودن حمل و نقل آن ها راحت تر است و مزاحمتی برای شما ایجاد نمی کند.
در انتخاب سایز چمدان باید به موارد زیادی دقت کنید. اینکه اعضای خانواده شما چند نفر هستند، چند روز می خواهید در سفر بمانید، وسایل مورد نیاز شما برای رفتن به مسافرت چقدر است و مواردی دیگر. استفاده از یک چمدان بزرگ تر از حد نیاز شما باعث می شود که فضای مورد نیاز شما اشغال شود؛ ضمن این که حمل و نقل آن هم برای شما بسیار مشکل خواهد بود.

خرید یک چمدان با کیفیت خوب و مناسب باعث می شود که تا سال های زیادی خیالتان از بابت سفر رفتن راحت باشد و نگران وسایل خود نباشید.