شرکت هواپیمایی آتا (Ata Airline)

امتیاز دهید:
18 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 3.8 از 5 شرکت هواپیمایی آتا (Ata Airline)
شرکت هواپیمایی آتا (Ata Airline)


شرکت هواپیمایی آتا که یک شرکت هواپیمایی ایرانی است در تاریخ 27 آذر ماه 1387 به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور در شهر تبریز تاسیس شد. فعالیت رسمی و پروازی این شرکت هواپیمایی در بهمن ماه سال 1388 همزمان با جشن های پیروزی انقلاب اسلامی آغاز به کار نمود.
شرکت هواپیمایی آتا در شهر تبریز و با همکاری دولت و گروه اقتصادی دریک تاسیس گردید که در حال حاضر به پیشرفت های بسیار زیادی دست پیدا کرده و موجب رونق اقتصادی شهر تبریز گردیده است. در حال حاضر این شرکت نزدیک به 8 سال از فعالیتش خود را طی کرده است که بدون تردید توانسته با همکاری و همفکری بخش خصوصی و دولت جلوه ای خاص به شهر تبریز بدهد. شاید بد نباشد که بدانید سهامدار اصلی این شرکت محمدرضا زنوزی مطلق و مدیریت آن هم به عهده یونس دقیق کیا می باشد.
بلیط هواپیما آتا


بلیط های شرکت هواپیمایی آتا همانند سایر ایرلاین های کشور، به راحتی قابل دسترسی است و شما می توانید با خرید اینترنتی بلیط های این شرکت به هر جا که دوست دارید سفر کنید. علاوه بر این جالب است بدانید که بلیط های این ایرلاین قیمت هایی ارزان دارند که خرید آن ها بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. برای خرید بلیط های این شرکت هواپیمایی علاوه بر آن که به دفاتر فروش بلیط هواپیما مراجعه می کنید امکان خرید آن ها هم در سامانه سیمرغ 24 وجود دارد.
همان طور که گفتیم شرکت هواپیمایی آتا فعالیت خود را در سال 88 آغاز نمود که اولین پروازش از مبدا تبریز به سمت تهران با 4 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس MD-83 که ظرفیت جا به جایی 165 مسافر داشت انجام شد. البته طی مدت زمان بسیار کمی ناوگان هوایی این شرکت افزایش پیدا کرد که شامل شش فروند هواپیمای بویینگ MD ، 4 فروند هواپیمای ایرباس 320 A و سه فروند هواپیمای بویینگ 737 شد.

برخی از اهداف و دستاوردهای هواپیمایی آتا


1- گسترش و تقویت بخشیدن به خطوط ارتباطی استان های شمال غرب ایران با سایر نقاط کشور
با توجه به جايگاه ويژه ای که شهر تبریز و همسایگان آن از نظر فرهنگي، اقتصادي، صنعتي و گردشگري دارند تقویت راه هاي ارتباطي اين منطقه با ساير مناطق كشور حائز اهمیت بسیار است، لذا طبق يك برنامه كوتاه مدت،در دستور کار شرکت هواپیمایی آتا تقويت خطوط هوائي اين مناطق با ساير مراكز مهم گردشگري و اقتصادي كشور قرار گرفته است. ضمناعلاوه بر پروازهاي تهران – تبريز ، تهران- اروميه و تهران – اردبيل، مراكز اين سه استان هم به شهرهايي همچون مشهد، كيش و شيراز متصل گرديده و در آينده نيز به ساير مناطق كشور گسترش پیدا خواهد کرد.
2- افزایش خطوط پروازی بین المللی
شرکت هواپیمایی آتا با در نظر داشتن اهداف زیادی همچون مشتری مداری و کسب درآمد بیشترو همچنین شناسایی بازار های هدف اقدام به راه اندازی مسیرهای مختلف بین المللی از فرودگاه های امام خمینی (ره) تهران، شهید مدنی تبریز و همچنین شهید هاشمی نژاد مشهد نموده که در آینده قصد افزایش این پرواز ها را دارد.
3- بالا بردن جایگاه شرکت هواپیمایی آتا در ایران و خاورمیانه
این ایرلاین از زمانی که فعالیت خود را آغاز نموده است تا به امروز، در برنامه کاری خود دستیابی به یک جایگاه ویژه را درایران و خاورمیانه قرار داده است. به این ترتیب این شرکت توانست با گسترش خطوط هوایی خود، در سال 1392 با جابجایی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار مسافر، رتبه چهارم کشوری را در بین کل شرکت های هواپیمایی موجود در ایران، به خود اختصاص دهد.
4- فراهم آوردن کلیه خدمات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز شرکت
با وجود تمام تحریم ها و موانع بین المللی که بر سر راه این شرکت موجود است، آن ها توانستند ظرف مدت کوتاهی با خرید 9 فروند هواپیما ناوگان پروازی خود را افزایش دهند. البته خرید هواپیماهای جدید نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد که به زودی اجرا می شود.


مقاصد پروازی ایرلاین آتا


شرکت هواپیمایی آتا دارای مقاصد داخلی و خارجی بسیاری است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:
مقاصد پروازی داخلی این ایرلاین شامل اهواز (فرودگاه بین المللی اهواز)، اردبیل (فرودگاه اردبیل)، بندرعباس (فرودگاه بین المللی بندرعباس)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)، شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه مهرآباد)، جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)، ارومیه (فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه)، بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر) و یزد (فرودگاه شهید صدوقی یزد.(
و اما مقاصد پروازی خارجی شرکت هواپیمایی آتا:
بحرین (فرودگاه بین المللی بحرین)، گرجستان (تفلیس - فرودگاه بین المللی تفلیس - باتومی - فرودگاه بین المللی باتومی)، عراق (بغداد - فرودگاه بین المللی بغداد - نجف - فرودگاه بین المللی نجف)، ترکیه (استانبول - فرودگاه بین المللی آتاترک)، کویت (کویت - فرودگاه بین المللی کویت) و عربستان سعودی (دمام - فرودگاه بین المللی ملک فهد(.

مسیرهای پروازی ایرلاین آتا


مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی آتا به شرح زیر است:
از مبدا تهران به مقاصد:
تبریز، مشهد، کیش، اهواز، ارومیه، اردبیل، شیراز، بندرعباس، استانبول (ترکیه) و آذربایجان (باکو.(

از مبدا تبریز به مقاصد:
تهران، مشهد، کیش، اهواز، شیراز، استانبول (ترکیه) و آذربایجان (باکو(.

از مبدا مشهد به مقاصد:
تهران، تبریز، کیش، ارومیه، اردبیل، شیراز و اهواز.

از مبدا اردبیل به مقاصد:
تهران و مشهد.

از مبدا کیش به مقاصد:
تهران، تبریز و مشهد.

از مبدا شیراز به مقاصد:
تهران، تبریز و مشهد.

از مبدا باکو به مقاصد:
تهران و تبریز.

از مبدا ارومیه به مقاصد:
تهران و مشهد.

و از مبدا استانبول به مقصد تبریز پرواز دارد.
در پایان هم باید بگوییم که شرکت هواپیمایی آتا با جابجایی حدود سه میلیون و دویست و هفتاد هزار مسافر درخطوط پروازی داخلی و حدود یكصد و هشتاد هزار نفر در خطوط پروازی خارجی، نقش پررنگی را در صنعت هوایی کشور ایفا می کند که این انتظار می رود با خرید هواپیماهای جدید در سال های آینده و افزایش ناوگان پروازی این شرکت به یکی از برترین های این عرصه در منطقه نیز تبدیل گردد.