شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman airline)

امتیاز دهید:
7 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2.9 از 5 شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman airline)
شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman airline)

شرکت هواپیمایی آسمان در سال 1359 از ادغام چهار شرکت هواپیمایی با نام های ایر تاکسی، پارسی ایر، ایر سرویس و هور آسمان تاسیس شد. این چهار شرکت باهم ادغام شدند تا یک شرکت بزرگ تر و واحد تری را تشکیل دهند که بتوانند خدمات بهتر و بیشتری را به مسافران خود عرضه کنند. واگذاری این شرکت در سال 1381 به سازمان بازنشستگی صورت پذیرفت. در حال حاضر مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان جناب آقای حسین علایی می باشد. دفتر مرکزی این شرکت در تهران قرار دارد و همچنین دارای دو پایگاه فعال در شیراز و مشهر نیز می باشد.

ناوگان هوایی


شرکت هواپیمایی آسمان دارای گسترده ترین شبکه ناوگان حمل و نقل هوایی در کشور می باشد. سیاست های کلی این شرکت از ابتدا بر آن بوده است که از هواپیماهای کوچک مانند فوکر 100 که ظرفیتی حدود 105 نفر دارند استفاده نمایند. اما ناوگان هواپیمایی این شرکت شامل 36 فروند هواپیما می باشد که جزییات آن به شرح زیر می باشد:
- 18 فروند هواپیمای فوکر 100 که البته 6 فروند آن زمین گیر شده است.
- 6 فروند هواپیمای ایرباس A320-200 که 5 فروند ان فعال و یک فروند آن زمین گیر می باشد.
- 4 فروند هواپیمای ATR72-200 و که دو فروند آن زمین گیر شده است وهمچنین دو فروند ATR72-500 .
- سه فروند هواپیمای بوئینگ B727-200
- دو فروند هواپیمای بوئینگ B737-400
- یک فروهد هواپیمای ایرباس A340-300
به طور کلی این شرکت دارای 27 فروند هواپیمای فعال و 9 فروند هواپیمای زمین گیر می باشد و میانگین سن ناوگان هوایی این شرکت 24.7 سال می باشد.


بلیط های هواپیمایی آسمان


بلیط های این شرکت به واسطه آن که سه مرکز پروازی در کشور دارد یکی از در دسترس ترین بلیط های هواپیمایی در کشور است. قیمت مناسب این بلیط ها در کشور باعث شده است که هر روزه مسافران زیادی در کشور از پروازهای این شرکت استفاده نمایند.
برای تهیه بلیط های شرکت هواپیمایی آسمان می توانید به دفاتر فروش بلیط هواپیما در سراسر کشور مراجعه نمایید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا با مراجعه به سامانه فروش اینترنتی سیمرغ 24 بلیط های این شرکت هواپیمایی را تهیه فرمایید.

مسیرهای پروازی


شرکت هواپیمایی آسمان دارای شبکه پروازی گسترده ای می باشد که به 53 شهر داخلی و خارجی پرواز منظم دارد. این پرواز ها به شرح زیر می باشد:
پرواز های داخلی این شرکت به 40 مقصد می باشد. این مقاصد شامل آبادان، اردبیل، ارومیه، اصفهان، ایلام، بجنورد، بم، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، پارس آباد، تبریز، تهران، خوی، دزفول، رامسر، رشت، سیرجان، رفسنجان، زاهدان، ساری، سبزوار، سنندج، سهند، شیراز،چابهار، طبس، عسلویه، قشم، کرمان، کرمانشاه، کیش، گرگان، لار، لامرد، مراغه، مشهد، نوشهر، یاسوج و یزد می باشد.
پرواز های خارجی هم شامل 13 شهر دبی، دوحه، دوشنبه، کابل، کویت، استانبول، قندهار، سلیمانیه، مزارشریف، ایروان، دمشق، نجف، بیشکک، مسقط، هرات، آنکارا، حیدرآباد و استکهلم می باشد.

گواهینامه ها و مجوز ها


شرکت هواپیمایی آسمان همواره به دو ویژگی مهم یعنی گسترش ناوگان هوایی خود و بهبود توانمندی های فنی- عملیاتی پرسنل، توجه خاصی داشته است و در این مواردهم به نتایج رو به رشدی دست یافته است که از میان آنها می توان به عضویت در مجامع معتبر هوایی جهان همچون یاتا، توسعه شبکه پروازی ، جذب و آموزش نیروی متخصص بومی، تجهیز آشیانه ها و کارگاه های مهندسی تعمیرات و اخذ گواهینامه های بین المللی از سازمان های معتبر جهانی اشاره نمود.
آخرین گواهینامه معتبری که شرکت آسمان موفق به کسب آن شده است IOSA از یاتا می باشد.
سایر گواهینامه های معتبر این شرکت به شرح زیر می باشد:
* گواهینامه Laboratory Accreditation
* گواهینامه CAO IRI Part M
* گواهینامه CAO IRI Part 21
* گواهینامه CAO IRI Part 145
* گواهینامه CAO IRI Part 147
* گواهینامه Air Operator
* گواهینامه IOSAخرید بویینگ


در روز 15 فرودین ماه سال 1396 شرکت هواپیمایی آسمان از امضای تفاهم نامه ای با شرکت بویینگ برای خرید 30 فروند هواپیمای بویینگ 737 MAX که ارزش تقریبی آن 3 میلیارد دلار می شود خبر داد. البته در این قرارداد امکان افزایش 30 فروند هواپیمای دیگر هم وجود دارد. پس اجرای برجام و لغو بخشی از تحریم های ایران این سومین قرارداد خرید هواپیما در کشور می باشد.
سخن آخر این که شرکت هواپیمایی آسمان با شعار "امنیتتان را در آسمان تضمین می کنیم" در تلاش است تا با پایبندی به این شعار ایمنی و سلامت را برای مسافران خود تضمین نماید. به همین خاطر با بهره گیری از آخرین فناوری های دنیا یک سیستم مدیریت ایمنی در پرواز برای خود ایجاد کرده است تا بتواند آسودگی خاطر بیشتری را برای مسافران خود فراهم آورد .
هر چند با وجود این تلاش های مستمر گاهی در این زمینه مشکلاتی هم به وجود آمده است. طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور در سال 93 شرکت آسمان با میانگین تاخیر 45 دقیقه ای در پروازهایش بیشترین میزان تاخیر را در بین هواپیمایی های سراسر کشور داشته است. این تاخیرها گاهی به قدری طولانی بوده است که علاوه بر تذکرات کتبی به این شرکت، صدور مجوز برای پرواز های فوق العاده این شرکت هم به حالت تعلیق در آمده است.
ولی در هر صورت قیمت پایین بلیط های این شرکت هواپیمایی منجر شده است تا همواره مسافران زیادی برای پروازهای خود از بلیط های این شرکت استفاده نمایند.