شرکت هواپیمایی کاسپین (caspian airline)

امتیاز دهید:
28 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 3.1 از 5 شرکت هواپیمایی کاسپین (caspian airline)
شرکت هواپیمایی کاسپین (caspian airline)

شرکت هواپیمایی کاسپین به عنوان اولین شرکت خصوصی در صنعت حمل و نقل هوایی کشور در سال 1372 تاسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد.
فعالیت اولیه این شرکت با چهار فروند هواپیمای یاک 42 آغاز شد و در حال حاضر حاضر با افزودن هواپیماهای جدید به ناوگان خود و همچنین گسترش خطوط هوایی در مسیرهای داخلی و خارجی توانسته است مسیرهای موفقیت را در پیش بگیرد. این شرکت در نظر دارد با توجه به چشم اندازهایی که برای خود مشخص کرده است برنامه ریزی های لازم را جهت دستیابی به عنوان یکی از سه شرکت هواپیمایی برتر کشور انجام دهد.


بلیط هواپیمایی کاسپین


بلیط این شرکت هواپیمایی در اغلب مسیرهای کشور یافت می شود و امکان خرید آن از تمامی آژانس های مسافرتی وجود دارد. بلیط های هواپیمایی کاسپین در انواع چارتری و سیستمی به راحتی در دسترس می باشد و شما می توانید هر نوع آن را که بخواهید تهیه نمایید. برای خرید بلیط هواپیمای شرکت کاسپین می توانید به سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیمرغ 24 مراجعه فرمایید.

ناوگان هوایی


ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی کاسپین شامل 10 فروند هواپیما می باشد. از این تعداد هواپیما 9 فروند آن فعال و یک فروند دیگر زمین گیر شده است. ناوگان هوایی این شرکت به شرح زیر می باشد: شش فروند هواپیمای MD-83 ، چهار فروند هواپیما B737-400/500 که سه فروند آن فعال و یک فروند آن زمین گیر شده است.
مسیرهای پروازی


این شرکت هواپیمایی بیش از 50 پرواز داخلی و خارجی را در هفته به ثبت می رساند که جزییات به شرح زیر است.
مسیر داخلی این شرکت از مبدا تهران به: آبادان (فرودگاه آبادان)، اهواز(فرودگاه اهواز)، بندر عسلویه(فرودگاه خلیج فارس)، بندرعباس(فرودگاه بین المللی بندر عباس)، سنندج (فرودگاه سنندج)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)، جزیره کیش(فرودگاه بین المللی کیش)، کرمانشاه (فرودگاه کرمانشاه)، بندر ماهشهر(فرودگاه ماهشهر)، مشهد(فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد)، رشت (فرودگاه سردار جنگل رشت)، ساری (فرودگاه دشت ناز ساری)، شیراز(فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز(فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)، دزفول (فرودگاه دزفول)، ارومیه (فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه)، یزد (فرودگاه شهید صدوقی یزد)، زابل (فرودگاه زابل)، زاهدان (فرودگاه بین المللی زاهدان).
پرواز های بین اللملی این شرکت هم به مقاصد زیر است: نجف (فرودگاه بین المللی نجف)، سلیمانیه (فرودگاه بین المللی سلیمانیه)، ترکیه (فرودگاه بین المللی آتاترک)، دوبی (فرودگاه بین المللی دوبی).

چشم انداز های شرکت کاسپین


این شرکت برای دستیابی به اهداف خود چشم اندازی را پیش روی خود قرار داده است که نگاهی کلی به آن ها می اندازیم:
- بهبود مستمر رضایت مندی مشتریان و سایر ذی نفعان،
- جذب و بکارگیری منابع انسانی متفکر،مبتکر و آموزش دیده،
- استقلال و اقتدار کامل در نگهداری و تعمیرات ناوگان هوایی،
- در راستای ایجاد کردن ظرفیت و قابلیت مناسب جهت بهره برداری از هواپیماهای مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری برنامه های آموزشی متعددی پیش بینی شده است،
- مهندسی و انجام پروازهای مناسب و ایمن،
- ایجاد کردن باشگاه مشتریان جهت ارائه خدمات مختلف.

(سامانه جامع شرکت هواپیمایی کاسپین (سیمرغ


شرکت کاسپین در سال 1393 اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه یک پارچه سیمرغ در حوزه توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات نمود. سیمرغ تنها مجموعه سامانه یکپارچه بومی در صنعت هوانوردی و هواپیمایی کشور است که شامل زیرسامانه هایی نظیر رزرواسیون هتل و فروش، مدیریت پذیرش مسافر، مدیریت ناوگان و کرو، نگهداری و تعمیرات، ترانسپورت و ... می باشد.
لازم به ذکر است در حال حاضر این سامانه در تمامی مجموعه های مربوطه مورد استفاده عملیاتی قرار گرفته است و به گفته منتقدان، رقیب جدی سامانه های خارجی مشابه محسوب می گردد. برخی از برنامه های سامانه سیمرغ عبارتند از:
• وب سفر (فروش اینترنتی بلیط هواپیما)
• همسفر (فروش موبایلی بلیط هواپیما)
• اطلاع رسانی وضعیت پرواز
• کنترل وضعیت بلیط
• لیست انتظار فرودگاه
• مدیریت اطلاعات چارتر کنندگاننکته قابل بیان این است که شرکت هواپیمایی کاسپین جهت جذب و تربیت نیروهای کارآمد اقدام به برگزاری دوره های متعدد آموزشی کرده است که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- برگزاری دوره ها در دو بخش پرسنل زمینی و عملیاتی
1- آموزش پرسنل عملیاتی Type MD-80
2- آموزش پرسنل عملیاتیType Boeing 737
- آموزش بیش از هزار نفر طبق آمار ارائه شده
- برگزاری 60 دوره آموزشی عمومی، تخصصی و آزمون
- برگزاری 8 دوره آموزشی عمومی، تخصصی و آزمون
1- برگزاری شش دوره آزمون عمومی ICDL برای 173
2- برگزاری دو دوره آموزشی تخصصی مهمانداران برای 84 نفر
- برگزاری دوره های آموزشی در حدود 840 ساعت
- بکارگیری 16 استاد درون سازمانی و برون سازمانی
نکته پایانی این که شرکت هواپیمایی کاسپین با تکیه بر توان پرسنل خدمت گذار خود و همچنین سابقه قابل قبولی که در کارنامه خود دارد در تلاش است تا با ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و مسافران خود اوقاتی خوب و آرامش بخش را برای آن ها به ثبت برساند و گامی بلندی در جهت سربلندی کشور عزیزمان ایران بردارد.