وزیر کشور صربستان اعلام کرد: معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوء استفاده آنان از این تسهیلات لغو شده است.

وزیر کشور صربستان اعلام کرد: معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوء استفاده آنان از این تسهیلات لغو شده است.

به گزارش سیمرغ 24، نبوجسا استفانوویچ، وزیر کشور صربستان گفته است: معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوءاستفاده آنان از این تسهیلات لغو شده است.

وزیر کشور صربستان روز چهارشنبه در پارلمان این کشور بیان کرد: عبور غیرقانونی ایرانی ها از مرزهای صربستان «به یک مشکل» تبدیل شده است که باید حل شود.

به گفته وزیر کشور صربستان شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور از این پس باید درخواست ویزا کنند تا بتوانند جواز ورود به این کشور را دریافت نمایند.

توافق نامه معافیت ویزا بین ایران و صربستان سال گذشته میلادی بین دو کشور به امضا رسید و در پی آن هم پروازهای مستقیم میان بلگراد و تهران در مارس امسال برقرار شد.

خبرگزاری فرانسه پیش از این در گزارشی مدعی شده بود شماری از ایرانیان با استفاده از لغو ویزای سفر به صربستان به اروپا میآیند و در این کشور به عنوان مهاجر غیرقانونی ساکن میشوند.

بنا بر گزارش ها در سال جاری میلادی حدود ۱۱۰۰ ایرانی به طور رسمی از صربستان تقاضای پناهندگی کرده اند و به مراکز پناهجویان منتقل شده اند.

یکی از مسئولان مرکز حفاظت از پناهجویان در بلگراد درباره تصمیم تازه دولت صربستان گفت: این اقدام واکنشی است به این مشکل که تعداد زیادی از ایرانیها وارد صربستان میشوند و در آنجا یا تلاش می کنند از آنجا به غرب اروپا بروند یا این که پناهندگی بگیرند.