عامل اصلی افزایش نرخ پروازها در شهریورماه، ورود گردشگران خارجی به خصوص گردشگران عراقی به درون استان و کشور و استفاده از خطوط پروازی کشور ایران است.

رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی استان خوزستان اعلام کرد: عامل اصلی افزایش نرخ پروازها در شهریورماه، ورود گردشگران خارجی به خصوص گردشگران عراقی به درون استان و کشور و استفاده از خطوط پروازی کشور ایران است.

به گزارش سیمرغ 24 ،خوانساری اظهار کرد: بالا رفتن حجم مسافرت‌ها و هجوم خانواده‌ها برای این‌که از تعطیلات هفته‌های پایانی شهریورماه استفاده کنند، یکی از دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیما است.

او در ادامه گفت: عامل اصلی افزایش نرخ پروازها در ماه شهریور، ورود گردشگران خارجی به خصوص گردشگران کشور عراق به درون استان خوزستان و کشور ایران و استفاده از خطوط پروازی ماست.

رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان در ادامه توضیح داد: به دلیل بالابودن ارزش پول کشورهای دیگر مانند عراق، با ورود گردشگران بلیط با بالاترین نرخ خود در بازار به فروش می‌رسد و آن‌ها نیز بلیط را خریداری می کنند و این مساله باعث می‌شود تا به مسافران داخلی در بحث قیمت پروازها آسیب برسد..

خوانساری عنوان کرد: چارترکننده‌ها در طی ایام سال و در زمان هایی که کمتر مسافرت انجام می شود بلیط پروازهای داخلی را با ارزانترین نرخ ممکن به فروش می‌رسانند اما آغاز شهریورماه، فصل برداشت چارترکننده‌ها است و بلیط را با نرخ بالاتری نسبت به سایر اوقات سال به فروش می‌رسانند.

وی افزود: با ورود گردشگران خارجی نرخ پروازها به هم ریخته می‌شود؛ زیرا ارزش پول آن‌ها بالاست و بلیط هواپیما را با هر قیمتی که داشته باشد خریداری می نمایند.

رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان در پایان صحبت هایش اظهار داشت: یکی دیگر از عوامل موثر در بحث افزایش قیمت پروازهای داخلی، نا منظم بودن شرکت قطارهای مسافربری رجا بود که بلیط‌ها را به جای عرضه در سیستم‌های معمول فروش، آن‌ها را به ارگان‌های مختلف پیش فروش کردند و این مساله باعث شد تا مردم نتوانند به خوبی از خدمات ریلی بهره مند شوند.