عوامل موثر در قیمت بلیط هواپیما قشم کدامند؟

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 عوامل موثر در قیمت بلیط هواپیما قشم کدامند؟ - سیمرغ 24
قشم بزرگ ترین جزیره ایران است که در خلیج فارس و در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد. این جزیره دارای بنادر تجاری و صیادی مختلفی است؛ از طرف دیگر جاذبه های گردشگری و مراکز خرید قشم هم طرفداران بسیار زیادی دارد. زیبایی های این جزیره جنوبی ایران بسیار زیاد است و همین امر باعث شده تا سالانه گردشگران و توریست های بسیار زیادی با خرید بلیط هواپیما قشم به آن جا سفر کنند. برای خرید بلیط هواپیما قشم اولین قدم دانستن قیمت بلیط و اطلاع از نوسانات نرخی آن است. در این مقاله سیمرغ 24 که با عنوان «عوامل موثر در قیمت بلیط هواپیما قشم کدامند؟ » به شما ارائه می شود، مهم ترین دلایل بالا و پایین شدن قیمت بلیط هواپیما قشم را با هم بررسی خواهیم کرد.

جزیره زیبای قشم
حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام خرید بلیط هواپیما قشم، با قیمت های مختلفی روبه رو شده و سرگردان مانده اید که کدام بلیط برایتان مناسب تر است؟ اصلا این اختلاف قیمت در پروازهای مختلف چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ چه زمانی بلیط هواپیما خود را خریداری کنید که هزینه کمتری پرداخت نمایید؟ نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که عوامل مختلفی در تعیین قیمت بلیط هواپیما قشم تاثیرگذار هستند که در ادامه با توضیح هر کدام از آن ها شما را آگاه می کنیم. این نکته را فراموش نکنید که پروازهای مختلفی به مقصد قشم از شهرهای مختلف ایران از جمله تهران در حال انجام است که خرید اینترنتی بلیط هواپیما را برای شما راحت می کند.

بلیط چارتر یا سیستمی؟


یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما قشم چارتری یا سیستمی بودن آن است. همان طور که می دانید قیمت بلیط هواپیما سیستمی ثابت است و در اکثر مواقع تغییر نمی کند، در مقابل قیمت بلیط هواپیما چارتر با توجه به شرایط مختلف بالا و پایین می شود. معمولا قیمت بلیط چارتر پایین تر از سیستمی است و هر چه به زمان پرواز نزدیک شویم و تقاضا برای خرید کم شود، قیمت آن هم کاهش می یابد. البته در زمان هایی که تقاضا برای خرید بلیط چارتر زیاد باشد، با نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت بلیط افزایش می یابد. پس این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه بلیط چارتر از سیستمی ارزان تر نیست و گاهی پیش آمده در زمانی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما چارتر قشم زیاد است قیمت آن از بلیط سیستمی بالاتر رفته می رود. به طور کلی این شما هستید که با بررسی قیمت بلیط در زمان های مختلف می توانید ارزان ترین آن را برای خود خریداری نمایید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما قشم

شرکت های هواپیمایی


از جمله اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما قشم، ایرلاین ارائه دهنده بلیط است. مسلم است ایرلانی که نام خوشی در میان مسافران داشته باشد، درگیر سوانح هوایی کمتری بوده، تاخیرات هوایی کمتری را در برگرفته باشد، خدمات و سرویس دهی مناسبی را در اختیار مسافرانش قرار دهد و... قیمت بلیط هواپیما آن متفاوت خواهد بود. به همین جهت است که ایرلاین های با سابقه و خوشنامی مانند ماهان، ایران ایر و حتی معراج که خدمات مناسبی را به مسافران خود ارائه می دهند، قیمت مناسب تری هم نسبت به سایر رقبا دارند. برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما قشم و خدماتی که هر کدام از ایرلاین ها ارائه می دهند، می توانید به مقاله «بهترین ایرلاین های ایران از نظر ارائه خدمات» در سیمرغ 24 مراجعه نمایید.

کلاس پروازی


اگر می خواهید با خرید اینترنتی بلیط هواپیما به قشم سفر کنید، حتما به کلاس پروازی آن توجه نمایید. کلاس پروازی یکی از عوامل اصلی در تعیین قیمت بلیط هواپیماست. همان طور که می دانید پروازهای هواپیما در سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی (اقتصادی) انجام می شود که خدمات هر کدام از آن ها متفاوت است. فرست کلاس دارای نرخ بالاتری است و خدمات بسیار عالی را به مسافرانش ارائه می دهد . بیزنس کلاس از نظر قیمتی در شرایط متوسط قرار دارد و اکونومی هم نسبت به دو کلاس دیگر قیمت پایین تر و خدمات کمتری را شامل می شود. پیشنهاد ما این است که برای مسیرهای کوتاه، کلاس پروازی اکونومی را انتخاب کنید، چرا که آن قدر زمان پروازتان طولانی نیست که نیازی به استفاده از خدمات مختلف داشته باشید. برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما در ایرلاین های مختلف، مقاله « ارزان ترین بلیط هواپیما را کدام ایرلاین ها ارائه می دهند؟ » در سیمرغ 24 را مطالعه نمایید.

بلیط هواپیما قشم

روز و ساعت پرواز


برای خرید بلیط هواپیما قشم، توجه به تاریخ و ساعت پرواز می تواند در تعیین قیمت بلیط هواپیما شما موثر باشد. در واقع اگر به روز و ساعت پرواز توجه کنید، می توانید بلیط خود را با نرخ کمتری خریداری کنید. معمولا نرخ بلیط در روزهای میانی هفته یعنی دوشنبه و سه شنبه ارزان تر است. از طرف دیگر پروازهایی هم که در ساعات ابتدایی روز و ساعت پایانی شب انجام می شوند، نرخ کمتری دارند. پس حتما در هنگام خرید بلیط هواپیما قشم به ساعت و روز پرواز توجه کنید.

توجه به تعطیلات و مناسبت ها


برای سفر به جزیره توریستی قشم، بهتر است روزهای غیر تعطیل و ایامی به جز نوروز را انتخاب کنید. چرا که در این روزها تعداد زیادی گردشگر و توریست به این جزیره زیبا سفر می کنند و ممکن است شلوغی شما را اذیت کند. علاوه بر این به سبب تقاضای زیاد برای خرید بلیط هواپیما قشم، قیمت ها هم افزایش می یابد و شما باید بلیط ها را با قیمتی دوبرابر خریداری کنید. پس اگر می توانید برنامه سفر خود به قشم را تغییر دهید، روزهای آخر سال و نیمه دوم فروردین بهترین زمان سفر به این جزیره محسوب می شود؛ زیرا هم قیمت ها به حد تعادل رسیده و هم از شلوغی روزهای عید و تعطیلات خبری نیست.

سفر به جزیره قشم با خرید بلیط هواپیما
گفتنی است در هنگام سفر به جزیره قشم و خرید بلیط هواپیما از سامانه فروش آنلاین سیمرغ 24، خرید بیمه مسافرتی را فراموش نکنید؛ چرا که در صورت بروز حوادث ناگهانی از جمله بیماری، می توانید از آن استفاده نمایید. همچنین سیمرغ 24 بلیط هواپیما مورد نظر را شما را با کم ترین نرخ، بالاترین خدمات و به صورت اقساطی در اختیارتان قرار می دهد. به این ترتیب می توانید با آرامش خاطر بیشتری سفر خود را آغاز نمایید.