حجت الاسلام روحانی رئیس‌جمهوری ایران اسلامی مصوبه مرز هوایی شاهرود و بین‌المللی فرودگاه شاهرود را اعلام کرد تا ربع قرن انتظار مردم استان سمنان در این باره تحقق پیدا کند.

حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری ایران اسلامی مصوبه مرز هوایی شاهرود و بین المللی فرودگاه شاهرود را اعلام کرد تا ربع قرن انتظار مردم استان سمنان در این باره تحقق پیدا کند.

به گزارش سیمرغ 24، حسن روحانی صبح سه شنبه در ابتدای ورود به شاهرود و در آغاز سفری دو روزه به استان سمنان با بازدید از فرودگاه شاهرود و زیر ساخت های آن، مصوبه مرزهوایی و بین المللی این فرودگاه را که مطالبه ای ۲۵ ساله برای مردم شاهرود محسوب می شود، ابلاغ کرد.

این مصوبه برای فرودگاه شاهرود این امکان را فراهم می کند تا به فرودگاه کارگو بدل شود و صادرات محصولات تولیدی استان سمنان از قبیل میوه های سردرختی، محصولات کشاورزی تازه خوری و اقلام تولیدی را به سرعت به کشورهای خلیج فارس و روسیه و ... صادر نماید.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با ابراز خوشحالی از این مصوبه گفت: این مصوبه پایانی بر 25 سال انتظار مردمی بود که با دست خالی و با کمک های یکدیگر فرودگاه شاهرود را ساختند تا در کنار مقوله کشاورزی بتوانند محصولات کشاورزی شان را صادر نمایند.

سید حسن حسینی شاهرودی بابیان این مطلب که کارگو شدن فرودگاه شاهرود امکان صادرات بار را به خارج از کشور می دهد، خاطر نشان کرد: این امر سبب می شود تا توسعه اقتصادی خوبی در استان سمنان و شهرستان شاهرود رقم بخورد.

روحانی در راس هیئتی برای سفر دو روزه به استان سمنان وارد شاهرود شده است. وی در شورای اداری استان سمنان و اجلاسیه نماز نیز سخنرانی می کند.