قیمت بلیط هواپیما ارزان

امتیاز دهید:
31 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2.9 از 5 قیمت بلیط هواپیما ارزان - سیمرغ 24
قیمت بلیط هواپیما ارزان

قیمت بلیط هواپیما


هنگامی که شما قصد رفتن به مسافرت را دارید تمامی برنامه ریزی های لازم را پیش از سفر انجام می دهید؛ مثلا این که به کدام شهر سفر کنید؛ چه مدت زمانی را به اقامت در آن شهر بپردازید یا این که از چه وسیله نقلیه ای برای رفتن به سفر استفاده کنید؟ هزینه های جانبی سفر مانند قیمت بلیط هواپیما چه مقدار از هزینه های شما را در بر می گیرد. سوالاتی از این دست همواره برای شما پیش می آید.

اما نکته ای که همیشه در ذهن وجود دارد این است که چگونه در سفر مدیریت مالی داشته باشیم تا با کمبود بودجه مواجه نشویم .در جامعه امروز سفر کردن با هواپیما بخشی از هزینه های سفر را در بر می گیرد که ما می توانیم با برنامه ریزی دقیق و حساب شده آن را سازمان دهی نماییم. برای این کار باید اطلاعات و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهیم تا بتوانیم سفری مفید و به دور از هزینه های اضافی داشته باشیم.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما


نرخ بلیط هواپیما معمولا بر اساس روز پرواز و ایرلاین ها متفاوت است. گاهی اوقات هزینه بلیط هواپیما به قدری تغییر می کند که مسافران از اینکه نمی توانستند در یک هواپیما دو صندلی با قیمت یکسان بخرند، شکایت می کنند. اما نا امید نشوید شما می توانید با دانستن نکات ضروری در خرید بلیط هواپیما و داشتن برنامه ای درست در سفر به راحتی، بلیطی با قیمت مناسب تهیه نمایید.

این بلیط ها را اگر از سایت های فروش آنلاین بلیط مانند سیمرغ 24 تهیه می نمایید یا از دفاتر فروش بلیط هواپیما تفاوتی در قیمتشان وجود ندارد. زیرا بلیط های سیستمی طبق قیمت مصوب شرکت های هواپیمایی به فروش می رسند و نوسان هزینه بلیط هواپیما زیادی ندارند؛ زیرا طبق برنامه ای از پیش تعیین شده و برای دوره های طولانی مدت برگزار می شوند. هزینه ی ناشی از پر نشدن پروازهای سیستمی و باقی ماندن صندلی های خالی در پرواز، متوجه ایرلاین هایی است که برگزار کننده این گونه پرواز ها هستند.

قیمت بلیط هواپیما

مزیت بزرگی که بلیط های سیستمی نسبت به بلیط های چارتری دارند این است که قابلیت استرداد، لغو یا کنسلی را دارند. یعنی شما در هر زمانی که بخواهید می توانید بلیط خود را لغو کنید و فروشنده بلیط هم با کسر درصدی از مبلغ بلیط پول شما را بازمی گرداند. با این شرایط ضرر و زیان کمتری نصیب شما می شود؛ درست برعکس بلیط های چارتری!

یک تفاوت دیگر بلیط های سیستمی با چارتری در این است قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر 12 سال یا عبارتی 2 تا 12 سال در بلیط سیستمی کمتر است. در حالی که در پروازهای چارتری بلیط هواپیما برای افراد مختلف قیمت یکسانی دارد. اگر شما کودکانی در سنین مختلف دارید بهتر است از بلیط های سیستمی استفاده کنید، زیرا این گونه توانسته اید در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید.پس این گونه است که قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای چارتری با سیستمی متفاوت است.

اگر در مقطع زمانی خاصی قرار داشتید که قیمت بلیط سیستمی و چارتری با هم برابر بود سعی کنید انتخاب شما بلیط سیستمی باشد تا بتوانید از امکانات کنسلی بلیط و همچنین بلیت ارزان تر برای کودک بهره مند شوید.

قطعا شما به این موضوع آگاهید که در اغلب موارد قیمت بلیط هواپیما چارتری ارزان تر از بلیط های سیستمی است. دلیل آن هم این است که این بلیط ها متعلق به برخی از آژانس های مسافرتی هستند که بخشی از صندلی های یک هواپیما یا همه آنها را خریداری می کنند و مسئولیت فروش آن هم به عهده خود آنهاست. چون ضرر و زیان حاصل از فروش نرفتن بلیط بر دوش آژانس خریدار آن است پس آن ها به هر طریق سعی می کنند بلیط های خود را بفروشند حتی اگر نرخ بلیط هواپیما یا نرخ پرواز آن ها بسیار پایین باشد. این شرایط به نفع خریداران بلیط هواپیماست تا بتوانند آن را با نرخ بسیار پایین برای مسافرت های خود خریداری نمایند.

قیمت بلیط هواپیما چارتر متغیر است و بستگی به تقاضای مسافران دارد. مثلا در مواقعی مانند عید نوروز که بازار مسافرت ها بسیار داغ است قیمت بلیط چارتری هم افزایش پیدا می کند. زیرا لزومی برای کاهش قیمت ها وجود ندارد و آژانس های هواپیمایی می توانند با قیمت معمول هم بلیط های خود را به فروش برسانند. اما آنچه که مشخص است این است که هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم قیمت بلیط هواپیما در پروازهای چارتری کاهش پیدا می کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که امکان کنسلی یا استرداد یا لغو در بلیط های چارتری وجود ندارد و اگر هم این امکان وجود داشته باشد مبلغی که بابت کنسلی آن پرداخت می کنید بسیار زیاد است؛ گاهی ممکن است برابر با قیمت خود بلیط باشد. همچنین قیمت بلیط پرواز برای کلیه افراد در تمامی سنین یکسان است و بلیط نیم بها وجود ندارد. تنها نوزادان زیر دو سال هستند که در پروازهای چارتری برایشان تخفیف در نظر گرفته می شود.

با توجه به این که شرکت های چارتر کننده متعدی در کشور ما فعالیت می کنند بازار رقابت برای فروش بلیط چارتری هم در میان آن ها بسیار داغ است و بسته به شرایط موجود قیمت ها دچار نوسان می شود. با نگاهی کلی به مطالب بالا به طور دقیق نمی توان گفت که چه زمانی قیمت بلیط های هواپیما کاهش یا افزایش می یابد اما با به دست آوردن اندکی تجربه و مشورت با افراد آگاه و در نظر داشتن زمان های مختلف می توان پایین ترین نرخ بلیط چارتری را پیش بینی نمود و بلیط پروازی را که مطابق با معیار های ماست با کمترین قیمت خریداری کنیم.

قیمت بلیط هواپیما بر اساس صندلی ها


سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی (یاتا) صندلی های هواپیما را به سه دسته تقسیم کرده است که مسافران بسته به نیاز خود بلیط یکی از آن ها را تهیه می کنند:

1- درجه یک یا first class که گران ترین و راحت ترین صندلی های موجود در هواپیما هستند. این صندلی ها به تعداد محدودی درجلوی هواپیما ها قرار دارد و فضای بیشتر و راحت تری در اختیار مسافر قرار می دهد. ضمن اینکه حریم خصوصی این صندلی ها بیشتر است.

2- درجه تجاری یا bisinusse class که از کیفیت بالای برخوردار هستند و معمولا توسط مسافرهای تجاری خریداری می شوند. این صندلی ها در مقایسه با فرست کلاس از کیفیت پایین تری برخوردار هستند.

3- درجه اقتصادی یا economy class که بیشتر صندلی های هواپیما از این نوع هستند و توسط مسافرهایی که به سفرهای تفریحی و گردشی می روند خریداری می شود.

بعضی از خطوط اقدام به معرفی کلاس جدید تحت عنوان Business economy نموده اند که خدمات ارائه شده در حد متوسط بوده و برای کسانی مفید می باشد که می خواهند سفر بیزنسی داشته باشند، اما هزینه کلاس بیزینس را پرداخت ننمایند.

هر کلاس پروازی بسته به امکانات و قابلیت هایی که ارائه می دهد قیمت های متفاوتی دارد. برای آگاهی از قیمت بلیط هواپیما به کلاس پروازی آن توجه کنید؛ چرا که ممکن است در همان هواپیما بلیطی ارزان تر با کلاسی پروازی بهتری وجود داشته باشد. پس در این زمینه دقت بیشتری به خرج دهید تا همه چیز آن گونه که شما می خواهید پیش برود و اجباری در کار نباشد. البته این بستگی به شما دارد که هدفتان از مسافرت رفاه و آسایش است یا صرفه جویی در هزینه ؟!

پس ازآنکه «آزاد سازی نرخ بلیط هواپیما» تصویب شد، شرکت های هواپیمایی با در نظر گرفتن دو عامل کیفیت و زمان و همچنین نوع هواپیماهایی که در اختیار دارند قیمت های مختلفی برای بلیط تعیین کردند. البته این تعرفه ها به گونه ای است که دفاتر فروش بلیط باید ضوابط و دستورالعمل های سازمان هواپیمایی کشور را رعایت نماید و مجاز به ارائه هر قیمتی نیستند. شرکت های هواپیمایی در رقابت با یکدیگر در تلاش هستند ضمن افزایش کیفیت پروازهای خود و کاهش قیمت بلیط هواپیما، مسافران بیشتری را به خود جذب نمایند.

قیمت بلیط چارتر


یک نکته مهم که در رابطه با بهای بلیط چارتر باید بدانید این است که قیمت این نوع بلیط ها توسط شرکت های چارتر کننده تعیین می شود و شرکت های هواپیمایی هیچ گونه دخالتی در تعیین قیمت بلیط چارتر ندارند. همین موضوع هم سبب شده است تا قیمت بلیط چارتر در مقایسه با نرخ بلیط هواپیما سیستمی دچار نوسانات باشد و نرخ های مختلفی به خود بگیرد.

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما داخلی


همان طور که می دانید کمترین قیمت بلیط هواپیما داخلی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به کلاس پروازی، شرکت ارائه دهنده بلیط هواپیما، ساعت پرواز و غیره اشاره کرد. به همین جهت هم با تغییر کردن هر یک از مشخصه های بلیط هواپیما داخلی قیمت آن هم تغییر می کند. چیزی که مشخص است این است که قیمت بلیط هواپیما داخلی در کلاس اقتصادی با قیمت بلیط هواپیما بیزنس در همان هواپیما و ایرلاین برابر نیست.

قیمت بلیط هواپیما مشهد


شرکت های ارائه کننده بلیط هواپیما یکی از عوامل اصلی مشخص شدن قیمت بلیط هواپیما مشهد است که در ارائه برخی خدمات هم باهم تفاوت هایی دارند. این تفاوت ها بیشتر در کلاس های پروازی گوناگون است که باعث به وجود آمدن اختلاف قیمت می شود. به همین سبب هم به شما توصیه می شود هنگام خرید بلیط حتما به مقایسه قیمت بلیط هواپیما مشهد بپردازید تا بتوانید بهترین بلیط را برای خود خریداری نمایید.

قیمت بلیط هواپیما کیش


قیمت بلیط هواپیما کیش با توجه به ایرلاین ارائه دهنده بلیط متفاوت است. البته به سبب آن که خط پروازی تهران کیش یکی از پرطرفدارترین خطوط پروازی کشور محسوب می شود، قیمت های مختلفی هم برای آن در نظر گرفته شده است. برای مشاهده قیمت بلیط هواپیما کیش می توانید به صفحه فروش بلیط کیش در سامانه سیمرغ 24 مراجعه نمایید.

عوامل استقبال از خرید اینترنتی بلیط هواپیما


با پیشرفت فناوری و تکنولوژی در زمینه های مختلف و با توجه به اهمیت مقوله زمان توجه مردم به خرید اینترنتی بلیط هواپیما بیشتر شده است. سایت های آنلاین فروش بلیط فراوانی هم در این زمینه وجود دارد که سیمرغ 24 یکی از آنهاست. این سایت مجموعه کاملی از بلیط های سیستمی و چارتری در کلاس های پروازی مختلف را در اختیار شما قرار می دهد که همین امر باعث می شود قیمت هیچ بلیطی از چشمان شما دور نماند تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

این کار علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در زمان می شود این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید با جستجو در این سایت و با درنظر گرفتن قیمت بلیط های موجود بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید. در سیمرغ 24 تلاش می شود به روز ترین بهای بلیط هواپیما که توسط چارتر کننده ها ارائه می شود در دسترس شما قرار گیرد تا بتوانید با کمترین ریسک ایده آل ترین پرواز با معیارهای مد نظرتان را خریداری کنید. با توجه به اهمیت فراوان این موضوع، تیم پشتیبانی سیمرغ 24 در تمام 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات شماست. در هر زمان که اقدام به خرید بلیط هواپیما کردید تا زمانی که قصد احتمالی لغو بلیط هواپیما خود و استرداد آن را داشتید به راحتی می توانید با کارشناسان سیمرغ24 تماس بگیرید تا پاسخ و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.