رئیس سازمان گردشگری گفت: : برداشته شدن ویزا کمک می‌کند به سفر راحت‌تر گردشگران خارجی، البته در حال حاضر هم وضعیت خوب است، ما برای اتباع ۱۸۰ کشور امکان دریافت ویزای فرودگاهی را فراهم کرده ایم، اقداماتی هم در مورد کشورهای هدف در حال انجام است.

علی اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گفت: صنعت گردشگری به رتبه سوم اقتصاد جهان تبدیل شده و این موضوع نشان از اهمیت این صنعت در رشد و رونق کشورها دارد، این صنعت چند شاخصه مهم  دارد که از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به دو بعد اجتماعی و اقتصادی اشاره کرد، در بخش اقتصاد یک مسیر میانبر محسوب می‌شود چراکه می‌تواند در زمان کوتاه با سرمایه‌گذاری کم به پیشرفت رسید، در بعد اجتماعی نیز به عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت کمک می‌کند، کسب‌وکارهای کوچک را در کشور رونق می‌دهد، تمام این موارد نشان می‌دهد که این صنعت اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد.

مونسان صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: صنعت گردشگری امروز در دنیا ۲۲۰۰میلیارد دلار گردش مالی ایجاد کرده، به‌ طوری‌که از هر یازده شغل در دنیا یک شغل به حوزه گردشگری اختصاص دارد، این موضوع یکی از نشانه های اهمیت گردشگری در جهان است.

معاون رئیس‌جمهوری افزود: در ایران هم چند سالی است که از گردشگری صحبت به میان می آید اما  اقدامات جدی صورت نگرفته است، ولی خوشبختانه در چند سال اخیر و در دولت یازدهم و دولت دوازدهم نگاه دولت به این بخش جدی تر شده است، قانون‌های حمایتی خوبی به تصویب مجلس رسیده است و امیدواریم روند توسعه گردشگری کشور با سند جامعی که در حال تدوین است، با سرعت بیشتری طی شود.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این گونه اظهار کرد: امیدواریم با این برنامه‌ریزی‌ها گردشگری نقش خود را در تولید ناخالص داخلی ایفا کند و شاهد رشد و رونق صنعت گردشگری در کشور باشیم.

مونسان درباره لغو ویزا برای رفتن به برخی کشورها اضافه کرد: برداشته شدن ویزا کمک می‌کند به سفر راحت‌تر گردشگران خارجی، البته در حال حاضر هم وضعیت خوب است، ما برای اتباع ۱۸۰ کشور امکان دریافت ویزای فرودگاهی را فراهم کرده ایم، اقداماتی هم در مورد کشورهای هدف در حال انجام است و با وزارت امور خارجه در حال پیگیری هستیم که برای گردشگران کشورهای هدف ویزا را حذف کنیم.

معاون رئیس‌جمهوری در پایان صحبت هایش گفت: آثار و بناهای تاریخی بسیار زیادی در تمام مناطق کشور ما وجود دارد، که حفظ و ثبت این آثار در دستور کار قرار دارد، اما سهمیه تمام کشورها در هر سال، ثبت یک اثر تاریخی در فهرست میراث جهانی است که امیدواریم به‌زودی یکی از آثار تاریخی استان سمنان هم در فهرست میراث جهانی به‌ثبت برسد