مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: هیچ محدودیتی برای نشست و برخاست هواپیماهای این شرکت در فرودگاه های اروپا وجود ندارد.

- مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: هیچ محدودیتی برای نشست و برخاست هواپیماهای این شرکت در فرودگاه های اروپا وجود ندارد.

به گزارش سیمرغ 24، فرزانه شرفبافی روز شنبه در حاشیه «چهارمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته» در جمع خبرنگاران افزود: هواپیماهای شرکت هما از ابتدا نیز هیچ محدودیتی برای پرواز به فرودگاه های اروپایی نداشتند.

وی با اشاره به ایجاد کانال مالی ایران و اتحادیه اروپا اظهار داشت: انتظار می رود با ایجاد این کانال مالی در تامین هواپیما و قطعات یدکی آن مشکلی نداشته باشیم و این کانال مالی بتواند کارها را در این زمینه تسهیل کند.

شرفبافی درباره هواپیماهای ای تی آر هم خاطر نشان کرد: برای خرید هواپیماهای ای تی آر مجوز اوفکت( اداره خزانه داری آمریکا) لازم است و شرکت ای تی آر دوباره برای تحویل هواپیمای های باقی مانده از اوفکت درخواست کرده و باید منتظر باشد تا آنها به این درخواست پاسخ دهند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص فروش بلیط چارتری توسط ایران ایر بیان کرد: ایران ایر در گذشته نیز به مقدار زیاد روی سیستم فروش چارتری کار نمی کرد و بیشتر فروش بلیت ایران ایر از طریق شبکه فروش این شرکت انجام می شود.

به گزارش ایرنا، چهارمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته از 13 تا 16 بهمن ماه با حضور نهادها، سازمان ها و برخی از فرودگاه های کشور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.