به گزارش سازمان هوانوردی وابسته به سازمان ملل، ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در سال گذشته میلادی در سراسر جهان با هواپیما سفر کردند.

به گزارش سازمان هوانوردی وابسته به سازمان ملل، ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در سال گذشته میلادی در سراسر جهان با هواپیما سفر کردند.

به گزارش سیمرغ 24، در ادامه ده شرکت از مطمئن ترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۸ را به شما معرفی می کنیم.

در سال ۲۰۱۸ خط هوایی فنلادی "فینایر" با سبقت گرفتن از خط هوایی امارات در رتبه نخست مطمئن ترین شرکت هواپیمایی مسافری جهان قرار گرفت. این شرکت در لیست اطمینان ۹۱/ ۹۳ امتیاز را به دست آورده است.

شرکت هواپیمایی "KLM" که قبل از این متعلق به هلند بود و حال بخشی از ایرفرانس به شمار میآید در رتبه نهم قرار دارد. به گزارش دفتر امنیت پرواز آلمان، بررسی ۳۱۵ حادثه نشان داده است که فرود با ۶ /۳۵ و استارت با ۱۴ درصد بیشترین حوادث در پرواز را موجب میشوند.شرکت هواپیمایی "اتحاد" که به کشور امارات تعلق دارد، در رتبه هفتم جای گرفته است. پرواز با هواپیماهای این شرکت در سال های گذشته از اطمینان بالایی برخوردار شده است.

شرکت هواپیمایی "امارات" در سال ۲۰۱۷ عنوان مطمئن ترین شرکت هواپیمایی را به خود اختصاص داده بود که در سال ۲۰۱۸ به رتبه چهارم سقوط کرده است. البته باید یادآوری کرد که تفاوتها در لیست "امنیت پرواز" بسیار ناچیز بوده است و مواردی بسیار کوچک شرکت های هواپیمایی را در لیست جابه جا می کند.

شرکت استرالیایی "جت استار" در رتبه دهم مطمئن ترین ایرلاینهای جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. شرکت هواپیمایی "ویرجین آتلانتیک" متعلق به بریتانیا هم در رتبه هشتم ایمن ترین شرکتهای هواپیمایی سال ۲۰۱۸ جای گرفته است. براساس گزارش های منتشر شده، امنیت و اطیمنان در پرواز با هواپیما در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۰ برابر نسبت به دهه ۷۰ میلادی افزایش داشته است.

شرکت هواپیمایی "نوروجین" وابسته به کشور نروژ سومین شرکت هواپیمایی مطمئن جهان در سال ۲۰۱۸ لقب گرفته است.

به گزارش سازمان هوانوردی " ICAO" وابسته به سازمان ملل متحد، در سال 2018، ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر به وسیله هواپیما سفر کرده اند. این میزان مسافر نسبت به سال ۱۹۷۰ بیش از ۱۴ برابر شده است. خط هوایی اسکات متعلق به سنگاپور رتبه دوم مطمئن ترین شرکت هواپیمایی در جهان را به دست آورده است. شرکت هواپیمایی "ترانس آویا" متعلق به کشور هلند هم در رتبه ششم مطمئن ترین ایرلاینهای سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

شرکت هواپیمایی اسپانیایی "ایراروپا" در رتبه پنجم لیست مطمئن ترین شرکتهای هواپیمایی قرار گرفته است. به گفته تنظیم کنندگان گزارش "اطیمنان صد درصد" وجود ندارد.

در میان خطوط هوایی آلمانی لوفتهانزا به عنوان بهترین خط هوایی با کسب ۹۷/ ۹۰ امتیاز در رتبه ۲۱ و در میانه لیست مطمئن ترین خطوط هوایی قرار گرفت که وضعیت آن نسبت به سال گذشته یک رده بهبود یافته است. دیگر خطوط هوایی آلمانی "یورو وینگز" در رتبه ۲۵ و "کندر" در رتبه ۴۱ جای دارند.