نکاتی راجع به مسافرت های هوایی

  • پنج شنبه 9 شهریور 1396 ساعت 10:19

سفر رفتن با هواپیما قوانین و اصول خاص خود را دارد. هنگامی که شما هواپیما را برای رفتن به سفر انتخاب می کنید قطعا باید مسائل زیادی را مد نظر داشته باشید. یکی از نکاتی که در هنگام سفر حتما باید به آن توجه کنید نوع لباسی است که در هواپیما به تن می کنید. دانستن اینکه چه چیزی بپوشید یا مهم تر از آن چه چیزی در هواپیما نپوشید بسیار مهم است. نوع لباسی که می پوشید یا شلواری که به تن می کنید یا کفش ها اگر راحت نباشند باعث مشکلات حادی از جمله انسداد عروق متورم شدن پاها و … می شود. پس حتما در این مورد وسواس به خرج دهید و دقت نظر داشته باشید. در ادامه این مطلب چند مورد از نکاتی که در هنگام سفر با هواپیما و نوع لباسی که باید بپوشید عنوان می شود تا سفری راحت و با آرامش خاطر برای شما رقم بخورد.


لباس های تنگ نپوشید / لباسی با جنس راحت و طبیعی بپوشید.

نشستن در صندلی های هواپیما و پوشیدن لباس های تنگ و چسبان جریان خون شما را محدود می کند. در هواپیما از لباس ها گشاد مخصوصا شلوار هایی که الیاف طبیعی دارند استفاده نمایید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.

کفش پاشنه بلند استفاده نکنید / کفش راحت بپوشید.

کفش هایی که دارای پاشنه های بلند هستند خود به تنهایی مضراتی از جمله کمر درد و پا درد به همرا می آورند. حالا در نظر داشته باشید که در هواپیما که محل نشستن شما خیلی هم راحت نیست از کفش پاشنه بلند استفاده کنید. علاوه بر درون هواپیما باید پیاده روی های داخل فرودگاه را هم در نظر بگیرید. مطمئنا شرایط سختی برای شما پیش خواهد آمد. پس حتما در انتخاب کفش مناسب برای خود دقت داشته باشید.

از عطر و ادکلن استفاده نکنید / از لباس های تازه شسته شده استفاده کنید.

هوای داخل کابین هواپیما ثابت است و برای آن تهویه ای وجود ندارد و همان طور که می دانید محیط نشستن در داخل هواپیما هم بسیار تنگ و کوچک است. پس به جای آن که برای خوشبو شدن خود از عطر و ادکلن های مختلف استفاده نمایید لباس های تمیز به تن کنید تا اطرافیان شما هم آزار نبینند. شاید شخصی که در هواپیما در کنار شما نشسته است به بوی عطر و ادکلن آلرژی داشته باشد.

لباس بی طرف بپوشید.

روی برخی از لباس ها عکس هایی وجود دارد که ممکن است برای برخی از کشورهایی که شما وارد آن می شوید خوشایند نباشد. مثلا برخی از عکس های سیاسی یا یک سری از نشانه های خاص. زیرا این امر ممکن است برای شما مشکل ساز شود. ضمنا از لباس های تنگ و کوتاه  نامناسب هم استفاده نکنید زیرا ممکن است خاطر عده ای را آزرده نماید.

لباس های خیلی گرم نپوشید.

هنگام لباس زیاد پوشیدن شجاع باشید. همچنین می توانید چندین لباس نازک را روی هم بپوشید که اگر در هواپیما هوا گرم شد و دما آزار دهنده شد بتوانید تعداد لباس های خود را کاهش دهید.

لباس هایی که منفذ تنفسی ندارند را نپوشید.

لباس های نایلونی را که منفذ تنفسی ندارند کنار بگذارید. بارانی نایلونی و ضد آبتان را هم به این فهرست اضافه کنید. لباس هایی که تنفس پذیری کمتری دارند در هوای گرم و آفتابی عرق را روی پوست نگه می دارد و از جریان هوا جلوگیری می کند. وقتی زیر خورشید سوزان در هواپیما در حال پرواز هستید پوشیدن لباس های تنگ و نایلونی اصلا شیک نیست.

هرگز از لنز چشمی استفاده نکنید.

گفته می‌شود فضای داخل هواپیما آنقدر خشک است (معمولاً ۱۰ تا ۲۰ درصد رطوبت و برخی اوقات حتی ۱ درصد) که سلامت مسافرین ممکن است به خطر بیفتد. اگر در این فضا چشم شما خشک باشد و رطوبت کافی نداشته باشد، استفاده از لنز می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. پس بهتر است در هواپیما هرگز از لنز استفاده نکنید.

لباس هایی با جیب های متعدد بپوشید.

در جایی که چندین چمدان مختلف همراهتان است و باید آنها را دنبال خودتان این طرف و آن طرف بکشید، پوشیدن لباسی که بتواند یک وظیفه ی دیگر به غیر از یک کالای پوشیدنی را انجام دهد، یک اجبار است! بنابراین لباس هایی که دارای  تعداد زیادی جیب هستند به شما کمک می کند تا کالاهای اضافه تان را در جیبتان بگذارید و کمی سبک تر شوید.

زیبا و آراسته باشید.

استفاده از لباس‌های راحت و گشاد به معنی ظاهر بهم ریخته و نامرتب نیست، بلکه با وجود راحتی لباس می‌توان از ظاهری مرتب و شیک برخوردار بود و چه بسا این ظاهر زیبا باعث جلب توجه و تحسین اطرافیان و کادر پرواز شود.

با رعایت نکات بالا می توانید سفری آرام و به دور از هر گونه دغدغه داشته باشید. لباس مناسب می تواند آرامش خاطر و احساس راحتی را به شما هدیه دهد. پس با انتخاب راحت ترین نوع لباس که مناسب سفر باشد احساس آرامش و آسایش را برای خود و خانوادتان فراهم آورید.