گوگل قصد دارد با همکاری نوکیا، اتصال مسافران هوایی در هواپیما به اینترنت بی‌سیم وای فای را فراهم کند.

به گزارش سیمرغ 24، این غول تکنولوژی آمریکایی در حال گفتوگو با نوکیا، به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای جهان و پرچم داران در عرصه برقراری اینترنت است تا بتواند فناوری راهاندازی و دسترسی به اینترنت بیسیم وای فای را در داخل کابین تمامی هواپیماهای جهان آماده نماید.

البته در حال حاضر نیز امکان دسترسی مسافران به اینترنت وای فای در برخی از هواپیماهای برخی از ایرلاینهای جهان وجود دارد؛ اما هنوز این فناوری فرا گیر نشده و در تمامی هواپیماهای ایرلاینهای مختلف جهان قابل دسترس نیست.

شرکت گوگل که همواره در تلاش بوده است دسترسی کاربران را به اینترنت، شبکههای اجتماعی، دستگاههای الکترونیکی و حضور در فضای مجازی آسان نماید، حالا میخواهد یکی از بزرگترین درخواستهای مسافران محلی و بینالمللی هوایی را هم به واقعیت تبدیل کند، چراکه سفرهای هوایی به خصوص در مسافتهای طولانی برای عده بسیاری از مردم، سخت، دشوار و طاقت فرساست؛ به سبب آن که قطع آنتندهی شبکه های موبایل و همچنین مسائل امنیتی هواپیما، امکان استفاده از موبایل را برای آن ها محدود می نماید.

به همین جهت هم وجود یک شبکه اینترنت بیسیم داخل کابین که برای امنیت هواپیما و سلامت سرنشینانش مشکلی نداشته باشد، امری ضروری به نظر می رسد تا مسافران در این مدت زمان طولانی، سرگرم شده و با کوچکترین مساله ای کلافه نشوند.

بنا بر اخبار رسیده از سوی بلومبرگ، همکاری گوگل با غول اپراتوری دنیا یعنی نوکیا میتواند گام بسیار مثبت، سازنده و بزرگی برای پیشرفت در حوزه فناوری و صنعت هوانوردی جهان به شمار آید. این همکاری همچنین سهام این دو غول تکنولوژی را نیز .افزایش می دهد