فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور گفت: امنیت پروازهای هواپیمایی ایران جایگاه ممتازی در سازمان جهانی هوانوردی دارد.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور گفت: امنیت پروازهای هواپیمایی ایران جایگاه ممتازی در سازمان جهانی هوانوردی دارد.

به گزارش سیمرغ 24، سردار سرتیپ دوم پاسدار صفرعلی موسوی اظهارداشت: در حدود 34 سال است که سپاه به دستور حضرت امام(ره) در فرودگاه ها و هواپیماهای مسافری مستقر شده است.

وی امنیت در صنعت هواپیمایی را یکی از دستاوردهای این یگان دانست و خاطر نشان کرد: ما در بخش زمینی با استفاده از نیروهای آموزش دیده و دستگاه های پیشرفته و در بخش حفاظت هوایی نیز به خوبی دست به اقدامات موثری زده ایم.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی با اشاره به این مطلب که این یگان سالانه با بیش از 50 میلیون مسافر رو به رو می شود، گفت: برخی از کشورها از سیستم هایی استفاده می کنند که خلاف موازین اخلاقی است، اما ما احترام به مسافر را در اولویت کار خود قرار داده ایم.

سردار موسوی به همکاری این یگان با بیش از 15 شرکت هوایی اشاره کرد و اظهارداشت: در بحث حفاظت از فرودگاه ها حفاظت از ارزش های نظام جمهوری اسلامی برای ما حائز اهمیت فراوان است.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی به برنامه ریزی ها برای رویارویی با تهدیدات نوین اشاره کرد و گفت: تهدیدات جدید که شامل ریز پرنده ها نیز هستند در کمیته امنیتی هواپیمایی کشور ساماندهی می شوند.

به گفته سردار موسوی، یگان حفاظت هواپیمایی به جهت انجام ماموریت های خود با قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیا(ص) و دیگر ارگان ها همکاری مشترک و صمیمی دارند.

وی گفت: در دهه 60 منافقین یک تهدید کلی و بزرگ بودند و نیز در حال حاضر هم داعش یک تهدید کلی برای تمام بخش های کشورها است؛ اما تا کنون اقدامی علیه هواپیمایی ایران انجام نگرفته است.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی به همکاری این یگان با دیگر کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: برخی از کشورهای منطقه از ما برای آموزش درخواست کرده اند و تا کنون در مواردی این آموزش ها با موفقیت به انجام رسیده است.

سردار موسوی به مشاوره های یگان حفاظت هواپیمایی با شرکت های هواپیمایی اشاره کرد و افزود: در زمینه ایجاد فرودگاه های جدید و دیگر زمینه ها در بحث مسائل امنیتی با ما مشاوره هایی انجام می شود.

وی همچنین در پایان استفاده از تجهیزات بومی برای بازرسی را یکی از برنامه های یگان سپاه عنوان کرد و گفت: با به دنبال آن هستیم که دستگاه های کمک بازرسی را از شرکت های داخلی تهیه کنیم .