مجری طرح ایرتاکسی فرودگاه بجنورد با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های راه‌ اندازی ایرتاکسی‌ ها در این فرودگاه از آغاز دوره‌ های آموزش برای خلبانان و کادر فنی این نوع هواپیماها خبر داد.

مجری طرح ایرتاکسی فرودگاه بجنورد با اشاره به فراهم شدن زیرساختهای راهاندازی ایرتاکسیها در این فرودگاه از آغاز دورههای آموزش برای خلبانان و کادر فنی این نوع هواپیماها خبر داد.

به گزارش سیمرغ 24، محمدرضا ذاکر عنوان کرد: دو فروند هواپیمای تکنام ساخت ایتالیا شریک شرکت ATR را تحویل گرفته ایم که مربوط به سال 2017 و مدرن و پیشرفته هستند.

مجری طرح ایرتاکسی فرودگاه بجنورد با بیان این مطلب که برای راه اندازی ایرتاکسیهای فرودگاه بجنورد مبلغ یک میلیون یورو سرمایه گذاری شده است، افزود: در حال حاضر در مرحله تکمیل زیرساختها و تربیت خلبانان و مهندسان فنی هستیم.

وی هم چنین گفت: این ایرتاکسیها دارای موتور پیستونی ملخی هستند که با استفاده از به روز ترین فناوری های اروپا تولید شده اند و از توان مداومت پروازی به طول 1500 کیلومتر برخوردارند. این هواپیماها قادر هستند در یک مسیر پروازی چندین مقصد داشته باشند و گزینه بسیار مناسبی برای استان کم مسافر و در عین حال دارای ظرفیت های محدود حمل ونقل (با توجه به نداشتن راه آهن و دوری از پایتخت) خراسان شمالی است.

ذاکر در پایان خاطر نشان کرد: میتوان از ایرتاکسی ها در تمام فرودگاههای کشور به ویژه فرودگاههای مناطق کوهستانی استفاده کرد.