مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: عملیات اعزام زائران ایرانی به کشور عربستان برای حج تمتع 28 تیرماه امسال آغاز و تا 24 مرداد ماه ادامه می یابد.

به گزارش سیمرغ 24، سید محمود رضوی گفت: عملیات انتقال زائران از 28 تیرماه شروع می شود، اما پیش از آن عوامل برگزار کننده حج سال جاری از 22 تیرماه به عربستان عزیمت می نمایند.

رضوی با بیان این مطلب که نخستین هواپیما زائران ایرانی از چهار فرودگاه اهواز، بوشهر، مشهد و امام خمینی (ره) تهران پرواز می کند، گفت: همه این پروازها از چهار فرودگاه زائران را به شهر مدینه منوره انتقال می دهند.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در ادامه گفت: طبق برنامه مقرر شده که شرکت هواپیمایی ایران ایر از 10 فرودگاه کرمان، همدان، یزد، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، رشت و شیراز زائران ایرانی را جابجا می کند.

رضوی گفت: ایرلاین های عربستانی نیز امسال از هشت فرودگاه ارومیه، تبریز، زاهدان، زنجان، ساری، کرمانشاه، گرگان و مشهد نسبت به جابجایی زائران ایرانی اقدام می کنند که علاوه بر این شرکت های ایران ایر(هما) و سعودی پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره)را انجام خواهند داد.

وی اظهارداشت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته زائران ایرانی عازم سرزمین وحی امسال از استان های تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز، مرکزی و شهر کاشان از فرودگاه امام خمینی (ره ) به کشور عربستان عزیمت خواهند کرد.

به گفته مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها، در مراسم حج امسال هم حدود 85 هزار نفر زائر ایرانی عازم سرزمین وحی می شوند و هیچ برنامه ای برای انجام پروازهای حج تمتع امسال از فرودگاه پیام در استان البرز انجام نشده و امسال پروازهای فرودگاه اردبیل نیز به شهر تبریز منتقل شده است.

رضوی با اشاره به عملیات بازگشت حجاج ایرانی از فرودگاه جده به کشور هم افزود: طبق برنامه ریزی عملیات بازگشت حجاج ایرانی از سوم شهریور ماه 97 آغاز تا بیست وچهارم همین ماه ادامه پیدا می کند.

به گزارش سیمرغ 24، امسال حدود 85 هزار نفر زائر ایرانی از 19 فرودگاه کشور به سرزمین وحی انتقال می کنند که عملیات رفت از 28 تیرماه و عملیات بازگشت حجاج به میهن اسلامی از سوم شهریورماه آغاز خواهد شد.


خبرهای مرتبط:


نحوه خدمات درمانی به زائران در طول سفر حج تمتع


انجام بیش از سه هزار پرواز برای انتقال زائران به خانه خدا


جزییات برنامه ریزی پروازهای حج سال 97


ایستگاه های پروازی حج 97 کاهش یافت