12 روش فوق العاده برای خرید بلیط ارزان هواپیما

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 12 روش فوق العاده برای خرید بلیط ارزان هواپیما - سیمرغ 24
آن چه که بیش تر از هر چیزی سفر ما را لذت بخش می کند، خرید بلیط ارزان و مناسب هواپیما است. چرا که اگر بتوانیم نخستین گام را در آغاز سفر به خوبی برداریم، ادامه سفر نیز به آسانی برای ما انجام می شود. این که بلیط هواپیما خود را چگونه و از کجا تهیه کنیم چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت. با این حال روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ها شما می توانید بلیط ارزان هواپیما را برای خود خریداری کنید. در این مقاله سیمرغ 24 که با عنوان «12 روش فوق العاده برای خرید بلیط ارزان هواپیما» به شما ارائه می شود، با راه کارهای مختلف خرید بلیط هواپیما آشنا خواهید شد.

خرید بلیط ارزان هواپیما
اول: سعی کنید بلیط هواپیما خود را خیلی زود رزرو نکنید! چرا که شما در هزاره دوم میلادی زندگی می کنید و مثل سال های قبل نیازی به عجله کردن در این مورد نیست. کافی است تلفن همراه خود را بردارید و گشتی در سایت های فروش آنلاین بلیط هواپیما از جمله سیمرغ 24 بزنید. هر زمان که قیمت بلیط های چارتر به پایین حد خود رسید، رزرو و خرید خود را انجام دهید. این اتفاق ممکن است یک روز قبل از سفر شما رخ دهد؛ پس حواستان را جمع کنید.

خرید بلیط در روزهای خاص ممنوع


دوم: روزهای خاص و مناسبت ها را فراموش کنید! چرا که بیشتر مردم در این روزها به سفر می روند و قیمت بلیط هواپیما تا چند برابر افزایش می یابد. اگر بتوانید برنامه ریزی درستی انجام دهید و کمی هوشمندانه سفر کنید، دقیقا در پایان روزهای تعطیل و مناسبت های خاص قیمت بلیط ها به طرز چشمگیری کاهش می یابد. مثلا نیمه دوم فروردین و یا هفته های پایانی اسفند زمان مناسبی برای خرید بلیط ارزان هواپیماست.

سوم: سعی کنید در ایام تعطیل و روزهای نوروز به شهرهایی سفر کنید که مسافران کمتری به آن جا می روند. مثلا تعطیلات عید شهرهای شمالی ایران و شهر مشهد مملو از جمعیت است. پس بهتر است مثلا شهری مانند سنندج و یا قزوین را برای سفر خود انتخاب کرده که بسیار زیبا و دیدنی هستند و جمعیت کمتری نسبت به شیراز و یا اصفهان به آن سفر می کنند.

راهکارهای خرید بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط هواپیما در روزهای میانی هفته


چهارم: همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که ابتدا و انتهای هفته بلیط هواپیما گران است. پس بهتر است برنامه سفر خود را طوری بچینید که مثلا روز دوشنبه و یا سه شنبه حرکت کنید و دقیقا در همین روزها هم به مبدا خود بازگردید. شاید این موضوع در ظاهر ساده به نظر برسد، ولی با خرید بلیط هواپیما در روزهای میانی هفته مخارج خود را به طورز چشمگیری کاهش می دهید.

پنجم: در انتخاب بین بلیط چارتری و بلیط سیستمی سعی کنید که بلیط چارتر را انتخاب نمایید. چرا که بلیط های چارتری به سبب تغییرات قیمتی، معمولا نرخ پایین تری نسبت به سیستمی ها دارند. با این حال در هنگام خرید بلیط هواپیما قیمت هر دو را با هم مقایسه کنید، زیرا در مواقعی که تقاضا برای خرید بلیط چارتر زیاد است، ممکن است قیمت آن از بلیط سیستمی هم بالاتر برود. به طور کلی اگر دو سه روز قبل از شروع سفر، بلیط چارتر خود را رزرو کنید، معمولا می توانید آن را با قیمت پایین خریداری نمایید.

توجه به بلیط لحظه آخری هواپیما


ششم: همیشه حواستان به تور و بلیط لحظه آخری هواپیما باشد. بلیط های لحظه آخری قیمت های پایین تری دارند و بهترین گزینه برای سفرهای شما محسوب می شوند. البته در روزهای خاص و تعطیلات این اتفاق کاملا برعکس است و هر چه به زمان پرواز نزدیک تر شوید، قیمت افزایش می یابد. پس اگر در روزهای معمولی و میانی هفته سفر می کنید، حواستان به بلیط لحظه آخری هواپیما باشد.

هفتم: همیشه قبل از شروع سفر قیمت ها را چک کنید تا بتوانید ارزان ترین بلیط را در بهترین زمان برای خود خریداری کنید. برای این کار بهتر است اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سیمرغ 24 را بر روی گوشی خود نصب کنید تا از قیمت های لحظه ای آگاه شوید. مقایسه قیمت ها به شما کمک می کند تا ارزان ترین بلیط در بهترین زمان در اختیار شما باشد.

خرید بلیط ارزان هواپیما

پروازهای چند مقصدی


هشتم: هنگام خرید بلیط هواپیما پروازهای چند فرودگاهی را مد نظر داشته باشید. گاهی برخی از پروازهایی که دارای دو یا سه فرودگاه تا مقصد است قیمت پایین تری دارند. می توانید سفر خودتان را بین دو یا سه فرودگاه با چند بلیط متفاوت خریداری کنید تا هزینه هایتان کاهش یابد. اگرچه این تکنیک برای پروازهای خارجی بین قاره ای بیشتر کاربرد دارد، اما چک کردن این موضوع ضرری برایتان نخواهد داشت.

نهم: انتخاب های خودتان را افزایش دهید. این انتخاب می تواند از تعداد شرکت های هواپیمایی و به طور کلی مجموع سرویس های اصلی فروش بلیط هواپیما آغاز شود. بنابراین بهتر است از مجموعه ای کامل و جامع مانند سیمرغ 24 بلیط هواپیما خود را تهیه کنید، تا انتخاب های مختلفی پیش روی شما باشد. در واقع با خرید بلیط هواپیما از سیمرغ 24 می توانید انتخاب خود را بر اساس قیمت، کلاس پروازی، ساعت پرواز، نوع هواپیما و... تعیین نمایید.

پرواز کوتاه، بلیط ارزان


دهم: در پروازهای کوتاه از خریدن بلیط های گران قیمت خودداری نمایید. در یک پرواز کمتر از دو ساعت نیازی به تهیه بلیط هواپیما فرست کلاس نیست. در واقع آن قدر فرصت ندارید تا از گزینه های خدماتی مانند غذا، کیفیت صندلی و... که قیمت بلیط را افزایش می دهد، استفاده کنید.

یازدهم: از میزان هزینه حمل بار ایرلاینی که بلیط آن را خریداری کردید، آگاه باشید. چرا که در بعضی مواقع همین هزینه حمل بار قیمت بلیط شما را تا حد چشم گیری افزایش می دهد. مخصوصا در بلیط های چارتر این شرایط اهمیت بسیار زیادی دارد. تا حد ممکن از بردن لوازم اضافی خودداری کنید تا هزینه حمل بارتان کاهش یابد.

دوازدهم: حتما این موضوع را می دانید که هر سفری ممکن است لغو شود و یا کنسل گردد. به همین خاطر از شرکت ها و یا سایت هایی بلیط خریداری کنید که در صورت لغو و یا کنسل شدن، کم ترین جریمه به شما تعلق گیرد. این موضوع اهمیت بسیار زیادی در کاهش هزینه های سفر دارد. یادتان باشد که قبل از خرید بلیط این مورد را از شرکت هواپیمایی مربوطه چک کنید.

خرید بلیط هواپیما ارزان
همیشه یادتان باشد که برای خرید بلیط ارزان هواپیما مجموعه ای را انتخاب کنید که بتوانید در آن بلیط خود را با قیمتی کمتر و زمانی کوتاه تر تهیه نمایید. سیمرغ 24 مجموعه ای است که این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید لیست کاملی از بلیط هواپیما داخلی و خارجی برای مقصد مورد نظر را رزرو و خریداری نمایید.