اخبار

اخبار

۱۳۹۶
رکورد سرعت پرواز بر روی اقیانوس اطلس شکسته شد

پرواز شماره DY7014 شرکت هواپیمایی نروژ روز دوشنبه 15 ژانویه 2018 که مسیر خود را از فرودگاه جان اف کندی نیویورک شروع کرده بود توانست 53 دقیقه زودتر از موعد مقرر به مقصد برسد و با ثبت سرعت 776 مایل بر ساعت (1249 کیلومتر بر ساعت) رکورد سرعت پرواز بر فراز اقیانوس اطلس را از آن خود کند.
ادامه...

۱۳۹۶
پر ترددترین مسیرهای هوایی جهان در سال 2017

پر تردد ترین مسیرهای هوایی جهان در سال 2017 اعلام شد.
ادامه...

۱۳۹۶
تحویل هواپیماهای ایرباس به ایران، با تاخیر انجام می شود

در حالی مدیر فروش ایرباس نسبت به تاخیر ارائه پیش‌پرداخت‌ قرارداد خرید هواپیماهای ایران‌ایر هشدار داده که قائم مقام وزیر راه از احتمال خروج سفارشات ایران از خط تولید این شرکت هواپیماسازی خبر داده است.
ادامه...

۱۳۹۶
تاکسی پرنده "ایر اسپیس ایکس" رونمایی شد

برای اولین بار در نمایشگاه خودروی دیترویت از تاکسی پرنده خودران و برقی شرکت "اسپیس ایکس" موسوم به "موبی وان" رونمایی شد.
ادامه...

۱۳۹۶
درخواست ایران برای برقراری پرواز دوباره به نجف

با توجه به موافقت مسئولان دو کشور ایران و عراق برای افزایش پرواز بین دو کشور، سازمان حج و زیارت کشورمان، برقراری دوباره پروازهای نجف را که از آذرماه تا کنون متوقف شده است را خواستار شد.
ادامه...

۱۳۹۶
صعود 4 پله ای رتبه گردشگری ایران در سال 2017

طبق آخرین آمار و تحقیقات مجمع جهانی اقتصاد در خصوص رقابت‌پذیری صنعت گردشگری و سفر در جهان، جایگاه ایران در سال 2017 در مقایسه با سال 2015، بهبود یافته است.
ادامه...

۱۳۹۶
ممنوعیت حمل چمدان هوشمند همراه با باتری لیتیومی در بسیاری از خطوط هوایی

بسیاری از خطوط هوایی قصد دارند از حمل چمدان هایی که باتری های لیتیومی غیر قابل جداسازی دارند، جلوگیری به عمل آورد.
ادامه...

۱۳۹۶
آتا رکوردار تاخیر پروازی در آذر ماه

هواپیمایی آتا با انجام ۷۲ درصد پروازهای خود در آذرماه به صورت تأخیردار، رتبه اول تأخیرهای پروازی آذرماه را به خود اختصاص داد.
ادامه...

۱۳۹۶
لغو ویزای گروهی ایران و روسیه در سال 2018

سرپرست دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری با اعلام نام کشورهایی که پیشنهاد لغو روادید با آن‌ها در حال پیگیری است، از به سرانجام رسیدن لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در نخستین ماه‌های سال ۲۰۱۸ خبر داد.
ادامه...

۱۳۹۶
عوارض خروج از کشور 220 هزار تومان تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 97 گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون عوارض خروج از کشور برای سال 97، 220 هزار تومان تعیین شد.
ادامه...